Windows 10 | Aktualizace | Smartphone

Windows 10 se naučí telefonovat. Příští aktualizace chystá zrcadlení telefonu do Windows včetně hovorů

Windows 10 se naučí telefonovat. Příští aktualizace chystá zrcadlení telefonu do Windows včetně hovorů

Microsoft údajně pracuje na nové funkci sytému Windows 10, která by měla umožnit přenos telefonních hovorů do počítače. Důkaz o chystané novince byl nalezen v nejnovějším sestavení 19H1 a naznačuje hlubokou integraci s operačním systémem.

Microsoft pracuje na systémové aplikaci, interně označované jako Windows.CallingShellApp. Jejím úkolem má být zrcadlení hovorů z chytrých telefonů do počítače. Dle dostupných informací má být k dispozici na všech zařízeních s Windows 10 a nebude omezena na konkrétní hardware.

Snímek obrazovky, publikovaný italským magazínem ALumia, naznačuje další zajímavosti. Například řetězec „Fold the device over to return to the call“ předpokládá interakci se zařízením. A že by rovnou předpokládal zařízení ohebné, respektive se dvěma displeji? To už jsou příliš divoké spekulace, ale základem sdělení je fakt, že se chystá telefonování do Windows 10.

Klepněte pro větší obrázek
Snímek obrazovky, publikovaný italským magazínem ALumia

Samotná funkce by měla zrcadlit displej telefonu na obrazovku počítače. Uživatel bude mít k dispozici veškeré obvyklé funkce – bude tedy moci zadat telefonní číslo a nechat ho vytočit, stejně jako ukončit probíhající hovor. Chybět nebude ani možnost vyvolání číselníku a zadávání čísel – například odpovědí pro hlasové automaty.

Samozřejmě nejde o žádné oficiální oznámení nové funkce, nicméně s ohledem na dříve deklarovanou snahu integrovat telefon a počítač s Windows se zrcadlení hovorů jeví jako vcelku opodstatněný krok.

Diskuze (13) Další článek: V 84 letech zemřel Mario Segale – muž, po kterém Nintendo pojmenovalo Super Maria

Témata článku: Microsoft, Windows, Windows 10, Operační systémy, Windows Insider, Aktualizace, Mobilní telefon, Smartphone, Hluboká integrace, Systémová aplikace, Sdělení, Window, Telefon, Počítač, Příští aktualizace, Chystaná novinka, Obrazovka, Nejnovější sestavení, Zadávání, Obvyklá funkce, Operační systém, Divoká spekulace, Chytrý telefon, Probíhající hovor, Hovor


Určitě si přečtěte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián | 36

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek, Filip Šedivý | 73

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

Co je TikTok: Svérázná sociální síť chytla mladé uživatele, už jich má už 1,5 miliardy

** Sociální síť TikTok získala stamiliony uživatelů a stále roste ** Jaký obsah na ní najdete a co můžete v jejím rámci čekat? ** Je to zábava pro mladé, nebo platforma pro úchyláky?

Karel Kilián | 37Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu