Microsoft | Windows 10 | Surface

Windows 10 S budí rozpaky. Microsoft proto začne prodávat svůj notebook i s Windows 10 Pro

Surface Laptop od Microsoftu byl menší experiment. Slušně vybavený notebook byl poháněný systémem Windows 10 S, který neumožňuje instalaci aplikací mimo Microsoft Store. Firma si tak testovala přijetí tohoto řešení a při zaměření hlavně na školy a studenty toto omezení nemuselo příliš vadit. Teď ale přichází s možností rovnou při nákupu zvolit plnohodnotné Windows.

Přechod pro uživatele Laptopu na Windows 10 Pro je zdarma možný do konce března za pomoci Storu, Microsoft ale vyšel vstříc firmám a uživatelům, kteří chtějí neomezený systém přímo z výroby. Za takovýto model si ale nechá připlatit, cenový rozdíl je přibližně padesát dolarů. Tedy tolik, kolik by od dubna měl stát upgrade z Windows 10 S.

Možnost volby systému je zatím dostupná skrze americké stránky Microsoft Store.

Na Surface Laptop jsme se podívali i v Týdnu Živě:

Zdroj: Neowin

Diskuze (46) Další článek: Nové animoji a možnost vypnutí zpomalování iPhonů: Stahujte betaverzi iOS 11.3

Témata článku: Windows, Microsoft, Notebooky, Operační systémy, Windows 10, Microsoft Store, Surface, Window, Microsoft Surface Laptop, Store, Možnost volby, Uživatelé, Malý experiment, Dolar, Systém, Cenový rozdíl, Windows +, Rozpaky, Win +, Notebook, Vybavený notebook, Microsoft surface na Mall.cz