Windows 10 | Windows Insider

Windows 10 přinesou bílé téma. Přebarví se Start i notifikační centrum

Microsoft vydal nové sestavení Windows 10, které přináší poměrně revoluční věc. Konečně se totiž dočkáme světlého tématu napříč systémem. Přebarví se tak nabídka Start, notifikační centrum a i klávesnice. Novinka přijde společně s novou verzí systému na jaře příštího roku.

Do světlého tématu se ve Windows 10 nově přebarví jak nabídka Start, tak i dotyková klávesnice, správa Wi-Fi sítí a notifikační centrum. Některé části zatím nevypadají zcela hotové, jde ale vidět, že na tom Microsoft pracuje.

Součástí je i nové nastavení barev. Celé Windows nově můžete mít světlé, tmavé, či si vybrat jedno téma pro systém a pro aplikace jiné. Společně s tématem přichází i lehce upravená hlavní tapeta Windows, která je mnohem světlejší, aby korespondovala se zbytkem.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Nové téma přebarví celý systém. Zvolit si ale můžete rozdílnou barvu oproti aplikacím.

Kromě barviček Microsoft opět pracuje i na nastavení, kde přibude lepší kontrola nad aktivními hodinami (tedy těmi, kdy se Windows samy nerestartují pro instalaci aktualizací). Nově bude možné zapnout inteligentní určení těchto hodin, kdy by je měl systém určit podle toho, jak počítač používáte.

Novinek tak do jarní aktualizace přibývá a pokud chcete, můžete je testovat zapojením se do programu Windows Insider. Poněvadž se ale jedná o velmi raná sestavení, mohou být plné chyb a nestabilní.

Tyto tipy pro Windows 10 určitě neznáte:

Diskuze (54) Další článek: Nové Raspberry Pi 3 Model A+ možná nadobro uzavře celou řadu

Témata článku: Microsoft, Windows 10, Windows, Aktualizace, Windows Insider, Klávesnice, Betaverze, Světlé téma, Systém, Start, Sestavení, Jarní aktualizace, Dobrá kontrola, Nové nastavení, Aplikace, Revoluční věc, Rané sestavení, Celý systém, Dotyková klávesnice, Nové téma, Notifikační centrum, Nová verze, Centrum, Příští rok, Bílé téma


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 85

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

Co udělat s novým počítačem s Windows, než ho začnete používat

** Čerstvě zakoupený počítač je vhodné trochu připravit ** Věnujte pozornost instalaci a předinstalovaným aplikacím ** Zamyslete se nad zálohou a antivirem

David Polesný | 80

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

E-mail zdarma - není čas změnit vaši starou adresu?

** E-mail většina z nás za svůj život příliš nemění. ** Služby se ale vyvíjí a některé mají zajímavé funkce. ** Velkým lákadlem může být integrace do ekosystému dalších služeb.

Vladislav Kluska | 64

Kvantový internet se blíží. Oproti tomu klasickému bude mnohem bezpečnější

Kvantový internet se blíží. Oproti tomu klasickému bude mnohem bezpečnější

** Jednotlivé bloky kvantového internetu už se pomalu vyvíjí a testují ** Kvantová síť už bude mít své uplatnění dříve, než bude všude dostupný kvantový internet ** Nejdříve půjde o doplněk ke klasickému internetu

Karel Javůrek | 15

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

Zbavujeme se Googlu: vybíráme nejlepší alternativy, které nahradí jeho služby

** Google nabízí spoustu služeb, ale většina z nich má i dobré alternativy ** Pokud z nějakého důvodu nechcete používat služby Googlu, nemusíte ** Připravili jsme přehled služeb, kterými lze ty od Googlu nahradit

Karel Javůrek, David Polesný | 89Aktuální číslo časopisu Computer

Nejlepší programy pro úpravu fotek zdarma

Externí disky pro zálohu dat

Velký test: herní notebooky

Srovnání 12 batohů