Microsoft Office | Windows 10 | Windows Insider

Windows 10 přinesou aplikaci pro usnadnění práce s kancelářským balíkem Office

Windows 10 přinesou aplikaci pro usnadnění práce s kancelářským balíkem Office

Týden před vánočními svátky uvolnil Microsoft v rámci programu Insider testovací sestavení Windows 10 s číslem 18305. Jeho součástí má být například Sandbox – bezpečná zóna pro spouštění aplikací. Další novinkou je nová aplikace Office.

Jako první si novinku mohou vyzkoušet účastníci programu Windows Insider. Primárním cílem aplikace je zjednodušení a zrychlení práce s aplikacemi kancelářského balíku Office. Nejde však o úplnou novinku, nýbrž o přepracovanou nabídku Office.com, která se údajně u uživatelů setkala s velmi kladnou odezvou.

Středobod kancelářského balíku

Aplikace má sloužit jako výchozí bod pro práci s nejrůznějšími dokumenty, které uživatel najde na jednom místě. Kromě toho také poskytne přístup k jednotlivým programům. Celkem logickým předpokladem je však nutnost mít v počítači nainstalovaný kancelářský balík od Microsoftu, případně lze využívat webové řešení. Samotná aplikace je bezplatná a může být použita s balíkem Office 365, Office 2019, Office 2016 nebo Office Online.

Jako hlavní důvody, proč byste měli novou aplikaci alespoň vyzkoušet, jsou uvedeny:

  • Rychlé přepínání mezi aplikacemi – všechny aplikace sady Office jsou zobrazeny na jednom místě, můžete mezi nimi přepínat jedním klepnutím.
  • Snadný přístup k nejaktuálnějším dokumentům, připnutým i sdíleným souborům, ať už jsou uloženy lokálně v počítači, v aplikaci OneDrive nebo SharePoint.
  • Najděte, co potřebujete – díky integraci služby Microsoft Search můžete rychle najít aplikace, dokumenty, lidi a weby, které potřebujete k práci.
Klepněte pro větší obrázek
Windows 10 přinesou aplikaci pro usnadnění práce s kancelářským balíkem Office

Přínos i pro firmy

V případě firemního nasazení lze aplikaci přizpůsobit a propojit ji s dalšími programy, využívajícími službu pro správu Azure Active Directory. Uživatelé tak mohou mít v nabídce zařazené aplikace, jež potřebují ke své práci. Kromě toho je možné upravit i vzhled celé aplikace (například přidat logo), aby lépe odpovídal firemním standardům.

Aplikace Office nahradí původní program My Office, která aktuálně pomáhá uživatelům spravovat odběry Office 365. Pokud již máte aplikaci My Office nainstalovanou, v příštích měsících získáte novou aplikaci Office prostřednictvím automatické aktualizace.

Aplikace bude využívat nové ikony, které se chystají do Office a Windows:

Microsoft vyzývá uživatele, aby začali s testováním aplikace Office a odesílali zpětnou vazbu přes odkaz, který najdou v sekci pro nastavení. Zatím nebyl uveden oficiální termín, kdy by se nabídka měla dostat do stabilního sestavení Windows 10, ale dle oficiálního webu se tak stane „brzy“.

Diskuze (18) Další článek: Střídání letního a „zimního“ času skončí nejspíš až v roce 2021

Témata článku: Microsoft Office, Microsoft, Windows, Windows 10, Windows Insider, Office 365, Stabilní sestavení, Oficiální web, Kancelářský balík, Firemní nasazení, Rychlé přepínání, Balík, Primární cíl, Přepracovaná nabídka, Firemní standard, Automatická aktualizace, Uživatelé, Testovací sestavení, Celá aplikace, Hlavní důvod, Aplikace, Úplná novinka, Příští měsíc, Bezpečná zóna, Window, Nejlepší kancelářský počítač na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

Windows 10X už si můžete vyzkoušet. Novému systému Microsoft zjevně věří

** Windows 10X přijdou již ke konci roku ** Microsoft vydal emulátor, kde systém ukázal ** Vývojáři musí upravit své aplikace

Vladislav Kluska | 58

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

17 užitečných tipů a triků pro Mapy Googlu, které byste měli znát

** Mapy Googlu mají spoustu funkcí, které jsou často přehlíženy ** Využijte například podrobnější možnosti plánování cest ** Hodit se mohou i tipy na sdílení nebo pohledy do minulosti

Karel Kilián | 25

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 102Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky