Windows 10 | Windows Insider | Microsoft Office

Windows 10 přinesou aplikaci pro usnadnění práce s kancelářským balíkem Office

Windows 10 přinesou aplikaci pro usnadnění práce s kancelářským balíkem Office

Týden před vánočními svátky uvolnil Microsoft v rámci programu Insider testovací sestavení Windows 10 s číslem 18305. Jeho součástí má být například Sandbox – bezpečná zóna pro spouštění aplikací. Další novinkou je nová aplikace Office.

Jako první si novinku mohou vyzkoušet účastníci programu Windows Insider. Primárním cílem aplikace je zjednodušení a zrychlení práce s aplikacemi kancelářského balíku Office. Nejde však o úplnou novinku, nýbrž o přepracovanou nabídku Office.com, která se údajně u uživatelů setkala s velmi kladnou odezvou.

Středobod kancelářského balíku

Aplikace má sloužit jako výchozí bod pro práci s nejrůznějšími dokumenty, které uživatel najde na jednom místě. Kromě toho také poskytne přístup k jednotlivým programům. Celkem logickým předpokladem je však nutnost mít v počítači nainstalovaný kancelářský balík od Microsoftu, případně lze využívat webové řešení. Samotná aplikace je bezplatná a může být použita s balíkem Office 365, Office 2019, Office 2016 nebo Office Online.

Jako hlavní důvody, proč byste měli novou aplikaci alespoň vyzkoušet, jsou uvedeny:

  • Rychlé přepínání mezi aplikacemi – všechny aplikace sady Office jsou zobrazeny na jednom místě, můžete mezi nimi přepínat jedním klepnutím.
  • Snadný přístup k nejaktuálnějším dokumentům, připnutým i sdíleným souborům, ať už jsou uloženy lokálně v počítači, v aplikaci OneDrive nebo SharePoint.
  • Najděte, co potřebujete – díky integraci služby Microsoft Search můžete rychle najít aplikace, dokumenty, lidi a weby, které potřebujete k práci.
Klepněte pro větší obrázek
Windows 10 přinesou aplikaci pro usnadnění práce s kancelářským balíkem Office

Přínos i pro firmy

V případě firemního nasazení lze aplikaci přizpůsobit a propojit ji s dalšími programy, využívajícími službu pro správu Azure Active Directory. Uživatelé tak mohou mít v nabídce zařazené aplikace, jež potřebují ke své práci. Kromě toho je možné upravit i vzhled celé aplikace (například přidat logo), aby lépe odpovídal firemním standardům.

Aplikace Office nahradí původní program My Office, která aktuálně pomáhá uživatelům spravovat odběry Office 365. Pokud již máte aplikaci My Office nainstalovanou, v příštích měsících získáte novou aplikaci Office prostřednictvím automatické aktualizace.

Aplikace bude využívat nové ikony, které se chystají do Office a Windows:

Microsoft vyzývá uživatele, aby začali s testováním aplikace Office a odesílali zpětnou vazbu přes odkaz, který najdou v sekci pro nastavení. Zatím nebyl uveden oficiální termín, kdy by se nabídka měla dostat do stabilního sestavení Windows 10, ale dle oficiálního webu se tak stane „brzy“.

Diskuze (18) Další článek: Střídání letního a „zimního“ času skončí nejspíš až v roce 2021

Témata článku: Microsoft, Windows 10, Windows, Windows Insider, Microsoft Office, Office 365, Office, Webové řešení, Oficiální termín, Výchozí bod, Azur Active Directory, Nová aplikace, Zpětná vazba, Rychlé přepínání, Stabilní sestavení, Usnadnění, Aplikace, Primární cíl, Uživatelé, Původní program, Bezpečná zóna, Nejrůznější dokument, Logický předpoklad, Hlavní důvod, Celá aplikace


Určitě si přečtěte

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

Nový iPhone a další novinky Applu: sledujte, na co se zase budou stát fronty

** Apple dnes představuje nové produkty v čele s novými iPhony ** Nemusí zůstat jen u telefonů, čekají se i další novinky ** Úvodní přednáška začíná v 19:00 našeho času

David Polesný | 57

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

Kryptoměnový milionář staví v Nevadě obří utopické město využívající blockchain na vše

** V USA vzniká rozsáhlý projekt postavený na blockchainu ** Milionář staví město, které bude fungovat zcela na blockchainu ** Blockchain bude základem pro vše, například i platby, ověřování identity a podobně

Karel Javůrek | 41

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

Jak funguje největší akumulátor v Česku: podívejte se do elektrárny Dlouhé Stráně

** Přečerpávací vodní elektrárna Dlouhé stráně je obdivuhodné technické dílo ** Stejná turbína vyrábí elektřinu i tlačí vodu zpět do horního jezera ** Strojovna elektrárny je zabudována v podzemí

David Polesný | 36

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

Čistič moře nejenže nefunguje, ale navíc se láme

** Zařízení v hodnotě 40 milionů dolarů mělo sbírat z hladiny oceánu plovoucí plastový odpad ** Mise ale nenaplňuje očekávání ** Šest set metrů dlouhé monstrum nejen moře nečistí, ale navíc rozpadá

Jaroslav Petr | 24Aktuální číslo časopisu Computer

Jak nastavit a ochránit nový mobil

Velký test bezdrátových klávesnicí a myší

Počítače v roce 2019

Srovnání barevných laserových multifunkcí