Software | Windows 10 | Operační systémy | Aktualizace

Windows 10 opět trápí chyba aktualizace. Tentokrát se týká starší jarní verze

Windows 10 opět trápí chyba aktualizace. Tentokrát se týká starší jarní verze

Aktualizační mechanismus Windows Update opět neplánovaně zaměstnává uživatele operačního systému Windows 10. Tentokrát má jít o starší verze systému Windows 10, nikoli o problematické podzimní vydání.

Uživatelé hlásí, že Windows Update začal v těchto dnech dodávat podle všeho starší verzi aktualizace KB4023057 a následně se někteří z nich setkali během instalace s chybovým hlášením - 0x80070643.

Aktualizace KB4023057 byla původně vydána v prosinci 2018. Aplikovala se na Windows 10 April 2018 Update (1803) a starší vydání Desítek s tím, že měla mimo jiné vylepšovat fungování Windows Update. Weby Neowin.net či Windowslatest.com uvádějí, že chybové hlášení v rámci instalace se podle všeho zobrazuje právě z toho důvodu, že je aktualizace na daném zařízení již nainstalována.

Momentálně stále jasné, jaké změny starší verze aktualizace přináší a proč je vůbec znovu vydávána.

Roli ale zřejmě hrají i jiné faktory. Problém se totiž týká jen některých uživatelů Windows 10 verze 1803. Pokud se problém s aktualizací vyskytne i na vašem zařízení, řešením má být odinstalování původní aktualizace.

Aktualizaci však nenajdeme v historii Windows Update, ale zobrazuje se v sekci nastavení Aplikace a součásti (Apps & features). Zde je třeba zadat do vyhledávání její označení (KB4023057) a následně vybrat volbu na odinstalování.

Po restartu zařízení by již měla instalace, resp. opětovná instalace proběhnout bez problémů.

Diskuze (38) Další článek: Transformace Dellu se povedla. Zakladatel Michael Dell zbohatl o 12 miliard dolarů

Témata článku: Software, Windows, Windows 10, Operační systémy, Aktualizace, Update, Aktualizační mechanismus, Nastavení - Aplikace, Desítka, Stará verze, Aplikace a součást, Opětovná instalace, Chybové hlášení, Uživatelé, Operační systém, Verze, Neowin, Instalace, Window


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

Vybrali jsme 21 programovatelných hraček a stavebnic pro děti i jejich rodiče

** Získejte děti pro matematiku a základy techniky ** Kupte jim hračku nebo stavebnici, které vdechnou vlastní život ** Vybrali jsme 21 stavebnic pro malé caparty i budoucí experty na A.I.

Jakub Čížek | 10

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

Pojďme programovat elektroniku: České chytré zásuvky Netio pro kutily i firmy

** Wi-Fi zásuvky nevyrábí pouze Čína ** Vyzkoušeli jsme českou Netio PowerCable ** Je přímo určená pro vývojáře, má totiž jednoduché JSON API

Jakub Čížek | 43


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky