Microsoft | Windows 10 | Windows Insider

Windows 10 nejspíš přijde o další funkci. Na ráně je vizuální historie Timeline

Zdroj: Microsoft
Windows 10 nejspíš přijde o další funkci. Na ráně je vizuální historie Timeline | Zdroj: Microsoft

Microsoft včera testerům zaslal nové sestavení Windows 10 Insider Preview Build 21359. Jednou ze změn je zrušení synchronizace funkce Timeline napříč zařízeními. Samotná funkce ale v systému (zatím?) zůstane, jen bude fungovat pouze lokálně. Do podzimu, než vyjde verze 21H2, se ale může změnit i to.

Timeline se ve Windows 10 objevila ve velké jarní aktualizaci z roku 2018. Microsoft si dal za cíl změnit pohled na Zobrazení úloh (Win + Tab), který doposud ukazoval jen právě otevřené programy. Timeline, jak už název značí, měl zobrazit i historii.

Na časové ose se mohou objevil dříve otevřené stránky v prohlížeči Edge, stahované soubory, upravované dokumenty z MS Office, fotky nebo historie aplikací třetích stran, které využívají Graph API. Díky synchronizaci pak byla na počítačích vidět také historie z jiných PC a v omezené míře také z mobilů a tabletů s Androidem a iOS.

Pokud by Microsoft skutečně Timeline odstranil, asi by to nebylo velké překvapení. Jednak jde o dost nenápadnou a ne moc používanou funkci a jednak jsme si už zvykli, že jím přidávané novinky nemusí vydržet věčně. Z Desítek již odstranil panel Lidé (kontakty připnuté na hlavním panelu), nástroj To Go (vytvoření přenosné verze systému), očesal Cortanu a z instalace vyhodil několik integrovaných aplikací. Některé slibované, jako třeba Sets, se do systému nakonec ani nedostaly.

Diskuze (9) Další článek: V nitru Země se nejspíš nacházejí obří pozůstatky hypotetické protoplanety Theia

Témata článku: Software, Microsoft, Historie, Windows 10, Android, Edge, iOS, Operační systémy, Windows Insider, Cortana, API, Aplikace, Funkce, Ten Go, Rána, Timeline, MS OfficeMicrosoft aktualizoval Xbox Series S|X. Zrychluje načítání a upravuje dashboard

Microsoft aktualizoval Xbox Series S|X. Zrychluje načítání a upravuje dashboard

Květnový update nových Xboxů zlepší zvuk, uživatelské rozhraní i zážitek z hraní

Lukáš Václavík
Xbox Series S|XMicrosoftKonzole
Vy a počítač: Poskytovatelů internetu je mnoho, dobrých možností ale méně
Vladislav Kluska
Vy a počítačPřipojení k internetuAnkety
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět