Windows 10 | Aktualizace | Windows Update

Windows 10 dostanou na jaře pouze menší aktualizaci, větší várka novinek přijde až na podzim

Microsoft hodlá i v roce 2021 vydat dvě velké aktualizace Windows 10, nicméně jejich význam se bude proti letošku lišit, informuje server Windows Latest. Na jaře (přesněji v dubnu až květnu) vyjde menší update, odpovídající svým rozsahem a zaměřením Service Packu. Na podzim (v říjnu až listopadu) pak přijde větší aktualizace bohatá na nové funkce.

S ohledem na nejistou situaci ve vývojářských týmech, která si vynutila dočasné pozastavení příprav volitelných aktualizací, jsou však ve hře i další varianty. Existuje proto možnost, že Microsoft bude až do konce roku 2021 přidávat nové funkce do systému Windows 10 průběžně prostřednictvím měsíčních kumulativních aktualizací.

Jak to bude s aktualizacemi

Pravidelné měsíční aktualizace obvykle řeší problémy a opravují chyby, včetně bezpečnostních. Někdy ale překvapí novou funkcí – například v listopadovém kumulativním updatu byla do Windows 10 přidána možnost vytváření okamžitých schůzek Sejít se hned.

Tento trend může pokračovat i v budoucnosti, takže se možná dočkáme řady nových funkcí v rámci pravidelných měsíčních aktualizací. Na podzim by pak měla přijít větší várka novinek v rámci velkého updatu.

Zatímco aktualizace Windows 10 21H1 se zaměří na základy a opravy nahlášených a zjištěných chyb, update, plánovaný na podzim, přepracuje věci, jako je nabídka Start, hlavní panel a Centrum akcí. Microsoft také vylepší Průzkumníka souborů a chystá inovované uživatelské rozhraní Sun Valley.

Jarní update se už testuje

Windows Latest dále informuje, že Microsoft během několika posledních týdnů vydal v rámci programu Windows Insider řadu nových testovacích sestavení, která neobsahují žádné viditelné novinky. Podle něj již probíhá veřejné testování náhledu Windows 10 21H1.

Nutno podotknout, že vývoj začíná se značným předstihem – již nyní údajně probíhá interní testování Windows 10 Build 21264. Předpokládá se, že toto sestavení bude součástí podzimní aktualizace. Oficiálně však Microsoft tuto skutečnost odmítá komentovat.

Tip – mohlo by vás zajímat: Windows 10 October 2020 Update.

Diskuze (16) Další článek: Chytrá domácnost IKEA bude ještě chytřejší. Do Trådfri přicházejí chytré scény a ovládací tlačítka

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,