Operační systémy | Windows 10

Windows 10 slaví 5 let. Podívejte se, jak už se systém změnil

Byť se to nezdá, Windows 10 tu jsou s námi již 5 let. A za tu dobu se pořádně změnily. Z podivného kočkopsa se stal již dospělý systém a byť plno věcí stále není zcela hotových, Microsoftu se podařilo téměř vše dodělat.

Možná si sami pamatujete na první dny s novýma Desítkama. Design z Osmiček, rozhraní ze Sedmiček, nejvíce bijící do očí bylo nové nastavení, které nic neumělo a pro skoro jakýkoliv úkon bylo nutné chodit do starých Ovládacích panelů. Tohle je už naštěstí pro základní úkony pryč a panely tak máme už jen pro pokročilejší nastavení.

Téměř pryč je také původní design – Microsoft v průběhu uvedl nový Fluent Design, který přinesl průhlednost a třeba i nové ikony a tak se Windows 10 proměnily i co se týče vzhledu. A i když je základ stejný, od původního systému se liší opravdu hodně.

Diskuze (82) Další článek: Sdílení mezi zařízení od Googlu míří na Windows. Firma připravuje test v rámci Chrome Canary

Témata článku: Windows, Microsoft, Software, Operační systémy, Windows 10, Aktualizace, Microsoft Store, Windows Update, Fluent Design, Design, Fall Creators Update, Creators Update, April 2018 Update, October 2018 Update, Anniversary Update, May 2020 Update, May 2019 Update, November 2019 Update, Nastavení, Doba, FFA, Osmička, Sedmička, Jak, Ovládací panelRecenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

40 ženských erotických symbolů osmdesátých let

Vyzývavá krása, rafinovanost, nevinnost i perverzní voyeurské fantazie. Filmaři už se sexu ve filmu nebáli, a tak dala 80. léta vzniknout řadě kultovních ženských erotických symbolů.

Marek Čech
Filmy a seriály
Koronerova zpráva z pitvy Apple iPhonu 6

Koronerova zpráva z pitvy Apple iPhonu 6

iPhony vždy stály na vrcholu řetězce mobilních telefonů: přinášely nové technologie, které ostatní výrobci dříve či později kopírovali. Rozebrat jej do posledního šroubku proto bylo velmi zajímavé.

Jiří Kuruc
iPhonePitva