Tradičně je tady nová vánoční verze 3.8.3 XMplayeru---http://support.xmplay.com/---Pro audio dokonalá náhrada WinAmpu.
Winamp používám dodnes. A jestli u mě někdy skončí, tak jen proto, že bude v 8K rozlišení nepoužitelně malý a nepůjde zvětšit. Už teď na Full-HD používám Ctrl-D na dvojnásobnou velikost. Na 4K televizi to ještě jde kvůli velké úhlopříčce, ale až bude 4K třeba na 15 palcovém notebooku, tak už to asi nebude ke koukání, pokud nepřijde Microsoft s nějakým škálováním velikosti aplikací.
Winamp som dlho pouzival a fungoval velmi dobre, ale teraz ho uz nemam nainstalovany. Stiahnutu hudbu uz nemam cas pocuvat a ked nieco pocuvam (viac menej ako zvukove pozadie) tak je to internetove radio a na to pouzivam multiroom system Denon Heos.
Gratulujem nesuhlasiacim debilom k ich debilite.
PCcko mam od roku 1994, stahoval som vsetky verzie winampu ako vychadzali, ale uz ho dlho nepouzivam. Teraz mam na hudbu spotify a co tam nie je, tak pouzivam bud VLC, vstavany prehravac v Ubuntu alebo v mobile, resp Youtube. Mal som rad aj Amarok na KDE.
winamp + total commander. dvojka, ktora u mna zrejme ako jedina prezila 20 rokov PC..
Nápodobně, nesmrtelné kusy.
přesně
Winamp 2.95 a MPC-HC je nerozlucne kombo ktere davam uplne vsude. Specialne Winamp 2.95 je stalice kterou instaluju poslednich 14 let bez jakehokoliv premysleni, ten program je proste dokonaly. Nic jineho uz na offline prehravani hudby asi nebudu nikdy potrebovat. Zkousel jsem novejsi verze, ty jsou ale mizerne optimalizovane a z uzivatelskeho hlediska nic dobreho neprinaseji.
Názor byl 1× upraven, naposled 20. 12. 2017 11:18
Winamp jsem používal odjakživa, ale ty poslední verze mi přijdou strašně špatně optimalizované - dlouho trvá, než se vůbec obnoví z minimalizace (verze 5.xx), strašně zatěžuje CPU, jak na noťasu 2x1,5 GHz a 2,5 GB, tak na PC 2x3 GHz a 4 GB. Plus si nedělám iluze o jeho bezpečnosti, když má přístup na net (poslouchám přes něj i rádio).Jaká byla první verze s moderními skiny? (Ne portable, protože většinou přehrávám z Průzkumníka.) Pokud nenajdu nějakou takovou slušnou verzi, asi budu po 20 letech hledat nový hudební přehrávač. Foobar? Aimp?
a ty skinheady potrebujes nač? neni rok 2000. proste dej winamp 2.9x a mas po starostech.
Protože staré skiny nejsou dělané na FHD rozlišení, tak jako ty moderní. Ovládací prvky jsou moc malé, při dvojnásobném zvětšení jsou rozmazané. Navíc se nedá plynule zvětšovat velikost playlistu.
Od nepaměti jsem používal Winamp 1.9. V dnešní době Winamp 2.81 a tak to zůstane asi až do mé smrti. Prostě jsou programy a "ostatní" programy.
" Podle Akademického slovníku cizích slov znamená instantní „rychle rozpustný například ve vodě nebo v mléce“. Používá se například ve slovních spojeních instantní káva nebo instantní polévka. Instantní znamená „připravený šetrným sušením rozprášených suspenzí“. Přídavné jméno instantní jsme přejali z latiny. Kromě češtiny se však toto slovo dostalo i do mnoha jiných jazyků. A jedním z nich je angličtina. V angličtině má slovo instant mnoho různých významů. Mimo jiné znamená okamžitý, rychlý, neodkladný, bezprostřední, naléhavý nebo důležitý. A ve všech těchto významech se v angličtině skutečně používá. Zvláště časté je jeho použití v oblasti informačních technologií, kde je součástí termínu „instant messaging“. Může se však stát, jako se to stalo v tomto případě, že se anglické slovo instant někde objeví přeložené jen napůl, v podobě „instantní“. Postupně přestává být součástí odborné terminologie. Tak si například můžeme přečíst, že „na řadu přicházejí různá instantní řešení“, vytváříme „instantní webové stránky“ a podobně. V takových kontextech se přídavné jméno tváří jako nám důvěrně známé a do češtiny již dávno přejaté slovo, ale přitom nese význam, který má v angličtině. Čeští příjemci ho však v takových případech nemohou vyrozumět."
Instantní smrt filmového charakteru přišla jako nekontrolovaná střela!
Do nedávna jsem používal Winamp na Android mobilu ve verzi Pro, bohužel mi odešel mobil. Speciální aplikací pro Pro verzi již nelze Pro verze aktivovat. Máte někdo informaci, jak placenou Pro verzi opět oživit? Pokud ne, tak na mobilu je již pro verzi Pro konec.
Na blackmarketu stále je a funkční bez něho si můj telefon neumím představit. Hledej org.blackmart.market_v0.99.2.85 a pak v blackmarketu , WinAmp Pro. Není zač.
Winamp používám na windows dodnes skoro denně. Jednak mi pořád ve všem vyhovuje, ale hlavně v něm mám DSP plugin Enhancer, který i přes obyčejné špuntové sluchátka dokáže s hudbou fakt kouzlit... a nějakou alternativu jsem za něj nikdy nenašel.
Winamp som kedysi pouzival (ako asi takmer kazdy). Teraz ho uz ani nemam nainstalovany.Ak potrebujem prehrat nieco z prezeraneho adresara, tak VLC. Na listovanie v hudobnej zbierke pouzivam foobar s vlastnym minimalistickym skinom, a filtrami (zaner, autor albumu, vydavatelstvo, prip. dalsie custom tagy).
Winamp se od verze 5 stal na můj vkus trošku přeplácaný a tak jsem přešel na Aimp. Ten vypadá podobně jako Winamp 2.9 a to mi vyhovuje. I skinů je dost
stacilo proste nedelat "upgrade" z verze 2.
To sice ano, ale verze 2 pocházející někdy z roku 2001, má spoustu chyb a to i bezpečnostních a nepodporuje některé dnešní formáty. Aimp vypadá stejně jako WinAmp ver.2 je aktivně vyvíjen a je to FREEWARE
Jedu poslednich 14 let na Winampu 2.95 (imho posledni dobra, pouzitelna verze) a pohoda B-]
Winamp jsem přestal používat někde u verze 3, kdy se na to nabalil balast nesmyslných funkcí, přeplácanej vzhled, a snad v tom byla reklama? Nevim, už si to přesně nepamatuju. V tý době jsem přešel na Aimp, kterej byl funkčně stejnej, ale bez všech otravnejch kravin, který mě na winampu přiváděly k šílenství. Jediný co mi dodnes chybí je vizuální plugin Milkdrop.
Vizualizace z Milkdropu prakticky pouštím ve Winampu každý den a to již víc než 12 let. Nenašel jsem nic co by se tomu vyrovnalo.
Nemyslím si, že off-line prehrávanie hudby niekedy zanikne. Nebudem tu teraz písať o pirátstve, s tým to vôbec nesúvisí. Existuje množstvo ľudí, čo jednoducho radi počúvajú svoju obľúbenú muziku, majú ju kúpenú v zbierke a MP3 používajú na také prenosné a občasné počúvanie pri práci, cestovaní... Nie je to vôbec v rozpore s autorskými právami. Streamovacie hudobné služby pochopili, že najlepšie sa zarába na ľudskej pohodlnosti. Áno, sú dobré pre tých, ktorí radi počúvajú stále niečo iné. Ale pre ľudí, čo majú svojich obľúbených interpretov a počúvajú prevažne ich, je to len zbytočné vyhadzovanie peňazí. Prečo by som mal platiť 5,- EUR mesačne za počúvanie v podstate tých istých albumov a prečo by som mal k tomu platiť neustále za dáta operátorovi? Mám snáď platiť 100x za vypočutie tej istej skladby? Nech si každý platí za čo chce a koľko chce, ja uprednostňujem jednorazový nákup. A to abstrahujem od možnosti skončenia služby, nedostupnosti internetu, technickej poruche... Vtedy vždy budú streamovacie služby nedostupné.
VLC a Winamp, bez těch neni počítač počítačem B-]Líbí se mi, že jde přizpůsobit a obsahuje stále viditelný ekvalizér, informace o datovým toku, seznam skladeb, VU metr a spektrální analyzér, i když ty poslední dva by mohly být plnohodnotný a ne jenom na efekt.
oproti vlc mi vic sedi mpc-hc
Ale MPC-HC se už bohužel dále nevyvíjí.
co potrebujes aby se vyvijelo? mas tam play, pause, vypnout pc po prehrani i playlist. vic jsem asi nikdy nepouzil.
😀 Pořád užívám WinAmp, nějakou poslední "nezamořenou" lehkou portable verzi (v té době byly 3 verze - lehká - střední - "těžká" multimediální). Neinstaluji, jen kopíruji. Škoda, že nejede na Ubuntu.
Winamp Portable 5.5 Lite
By mě zajímalo, v čem ja tak úžasný třeba oproti Aimpu, Amaroku, JetAudio nebo Foobaru?
O Winampu existuje česká knížka, tak si ji někde půjč a přečti si ji. Nebo si některou verzi Winampu nainstaluj a vyzkoušej sám. Třeba verzi Winamp Pro 5.6.3.3235. Tam jsou ještě menu světlou barvou. Ve vyšších verzích jsou tmavě.
Nevíte jak odpovědět, že? Protože Foobar dává Winampu na zadek ve všem na co si vzpomenete. : )
Knížku o Winampu ( 😀 ) si v historii lidstva nepřečetl nikdo jiný kromě tebe.
Nevim. V cem je horsi? Podle me je jeho uspech o tom, ze byl prvni. Pridej adresar a hraj. Proste co vic bych mel chtit od hudebniho prehravace?
Po Winampu jsem dlouhý roky používal Foobar2000, ale z hlediska gui je to bída, navíc si s novou zvukovkou neporadí.Před pár měsíci jsem vyzkoušel několik free přehrávačů a AIMP je v současnosti opravdu TOP.
Foobar nemlže za to, že si ho neumíte nastavit.Nemám uměleckou školu ale určitě bych si mezi skiny Foobaru určitě vybral. Určitě dříve než mezi skiny Winampu.https://www.deviantart.com/customization/skins/media...
Názor byl 1× upraven, naposled 21. 12. 2017 08:48
WinAmp používám dodnes a rozhodně ne kvůli skinům. Ty jsme sice před mnoha a mnoha lety vyzkoušel, ale tento bonus mě zase až tolik nezaujal. WinAmp je úžasný hlavně ergonomií, jednoduché, intuitivní přehledné ovládání, snadní tvorba palistů… vše logické - v tomhle je nepřekonatelný. Hudbu by mě ani nenapadlo pouštět v něčem jiném. U videa mám s WinAmpem občas problém a tak mu občas vypomáhá VLC, nebo můj oblíbený ALshow, ten přehraje fakt všechno. Ale stran uživatelského rozhraní je WinAmp dokonalý, VLC za něj někdy hodně proklínám…
Winamp se v poslední vydané verzi 5.6.6.6, blížil absolutní dokonalosti toho co by měl přehrávač médií umět. K Winampu existuje plugin DFX kdy dostanete absolutně prostorový zvuk. Proto jsem ho od určité verze překládal. Byla to nadlidská práce. Překládalo se asi 30 pluginů. Byla to pěkná práce a těšilo mě, že Winamp uživatelé používají a že v české knize o Winampu jsou všechny obrázky s mou češtinou. Tím se nechci chlubit, ale potěšilo to mne a předchozího překladatele Spozu.
Super příspěvek, kde je vidět Vaše odbornost. Respekt k Vám. Ale s tím prostorovým zvukem je to bohužel fake, pokud teda píšete o stereu, protože ze sterea prostor uděláte jenom tak, že ten zvuk vastně zku*víte a tak to pak vnímáte zcela subjektivně. Jinak ty pluginy do Winampu jsem taky hodně používal.
Tvoji neznalost omlouvá jen mládí. Zkus se podívat na stránku https://www.fxsound.com/webapps/dfx-audio-enhancer která tento program vytvořila a používají ho i světoznámá filmová studia a další. A Pak si zajdi vrazit pár facek před zrcadlo. A přitlač, děláš to pro sebe.
"Éra poslouchání offline muziky totiž pomalu ale jistě končí."To ani ve snu. Prijit o moznost poslouchat, protoze skoncila nejaka licence nebo se vydavatel nedohodl se streamovaci sluzbou?
Ale ty si mozes vo svojej sieti urobit nas a pocuvat stream z tvojej siete, kde nemam licencie ani ti to neprestane fungovat. Bolo to skor myslene ze nemusis kopirovat subory s hudbou, alebo vlacit cd, ale par kliknuti a pocuvas - bud svoje, alebo nejakej sluzby.
Winamp byl na můj vkus trochu moc přeplácaný... Zlatý foobar2000, je minimalistický a když člověk něco potřebuje, tak stáhne plugin. Navíc umí skvělé ReplayGain pro vyrovnávání hlasitosti všech songů.
Myslíš novú verziu? Mne vyhovuje stará 2.7x a u nej nemám pocit preplácanosti
Jo, já k Winampu přišel až v nové verzi, tak je možné, že když to bylo ještě tehdy ve staré, tak to bylo v pohodě, ale to já bohužel nezažil.
Nechápu co tam bylo pro tebe přeplácaného. Spustil jsi program a vybral písničku a hrál. Kdybys nelezl do nastavení, kterému jsi nerozuměl, tak bys ani neviděl další funkce. Svým příspěvkem jsi se kvalifikoval na diletanta roku. Program jsem překládal a stále ho používám a žádné přeplácání jsem nikdy nezaregistroval. Můžeš napsat co ti ve Winampu vadilo a jak tě to omezovalo nebo jen kecáš do větru jako většina uživatelů co Winamp nepochopila?
Názor byl 1× upraven, naposled 19. 12. 2017 21:09
Už třeba záložky Video a Browser nemají v hudebním přehrávači co dělat... Chci hudební přehrávač a nemají mi co do PC cpát i video přehrávač a prohlížeč internetu, akorát je ten program pak zbytečně velký. A Visualization je taky zbytečné pokud to člověk zvlášť nechce. A pak tu máme věci pod Local media jako Online Services atd...Sry, ale to UI (alespoň u nové verze) rozhodně není tak čisté jak by mohlo být.A diletant možná jsem, přeci jen hodnotím jen UI a ne vnitřnosti :)
Názor byl 3× upraven, naposled 19. 12. 2017 21:11
Psal jsem, že kdybys nelezl do nastavení tak bys to tam ani nenašel. Jak tě to omezovalo po spuštění a hraní skladeb? Ostatně při instalaci Winampu sis mohl vybrat co tam bude. A to jsi zřejmě nedělal.
Názor byl 1× upraven, naposled 19. 12. 2017 21:12
Copak já tvrdím, že mě to nějak omezovalo? Jen říkám, že se mi UI (+ funkce) zdálo přeplácané a nelíbilo se mi a tak jsem přešel k něčemu minimalističtějšímu. Toť vše.
Názor byl 1× upraven, naposled 19. 12. 2017 21:14
Takže program fungoval jak měl a jenom ti vadilo, že tam jsou funkce které neumíš používat? Spusť si jakýkoliv program a projdi si nastavení a uvidíš, že tam najdeš desítky funkcí, které bys tam nechtěl mít a přesto program funguje skvěle a používá ho tisíce lidí. Winamp jsi měl zadarmo a nikdo tě přece nenutil používat funkce, které nepotřebuješ. Winamp se snažil být univerzální přehrávač. Pokud ti vadil vzhled Winampu při přehrávání, tak jde Winamp přepnout do úzkého proužku, který bude u spodního panelu a bude pod něj dokonce zajíždět, takže Winamp vůbec neuvidíš.Pokud by tato funkce někoho zajímala, tak zde je popis jak to zapnout:Vypni zobrazení Playlistu a zbytek zmenši do proužku. Na tento proužek klikni pravým tlačítkem a vyber si toto: Windows settings/Přichycení nástrojové listy a tam si vyber Nahoře nebo Dole. Proužek Winampu se natáhne na celou šíři monitoru a podle výběru ti zajede za horní nebo dolní okraj monitoru. Po přiblížení kurzoru myši proužek Winampu vyjede. Pokud bys to chtěl zase zrušit, tak si Winamp opět zvětši.
Názor byl 1× upraven, naposled 19. 12. 2017 21:29
Omg, byl to hnus tak už nebrec že to nikdo nechce a vítej ve 21. Století dědo :). Spotify je ukázka toho jak to má imo vypadat ;)
Neříkej mi dědo, protože jsem v lepší fyzické kondici než ty a v posilovně by jsi nezvednul to co já. A jak říkám. Jsem mladý, ale dříve narozený. Tuto diskuzi končím, protože ji nechápete.
Pán Steiner by mal radšej prejsť na Groove. Tam mu nebude zavadzať duplom nič 😀
Nejdřív tvrdíte, že mě to nějak omezovalo a teď tvrdíte, že jsem ty funkce neuměl používat... Zdá se, že jste prostě nasraný a neštítíte se vkládat mi slova a činy do úst 😃 Dovolil jsem si trochu zkritizovat váš milovaný program, který jste náhodou i překládal. No to je hrůza... Asi by mě měli upálit, že jsem kacíř... O MOCNÝ WINAMP. Mezi přehrávači nejmocnější, kdo tě nebude milovat, toho sejme Karel Dvořák bleskem...Winamp jsem používal asi rok, ale pak jsem si našel lepší náhradu, která mi víc vyhovovala. A teď se podržte, používal jsem Winamp v angličtině, takže jsem vaši češtinu ani neviděl... další velká tregédie hodná upálení.
To, že je program přeplácaný je prostě pravda, sám používám WA ve verzi 2.X ještě před zaintegrováváním různých nepotřebných blbostí. To, že si toho nemusíme přeci všímat také není úplně pravda, ono to otravuje snahama přehrávat cokoliv včetně videí(proboha proč??), či dialogem k nastavení typu přístupu k internetu. Nevnucovací program má v sobě základ a zbytek si nastavíte(dostáhnete), jak potřebujete. Vnucovací program naopak musíte poladit, aby jste povypínal nesmysly, které vypnout můžete. WinAMP je pro mne jeden z nejlepších SW spolu s např. Total Commanderem, ale od mladších verzí 2.x prostě přeplácaný, svým způsobem mi připomíná Mozillí FireFox, tam se také soustředí na zaintegrovávání kdejakých nepotřebných pitomostí(dost často jen proto, protože to má Google), místo vylazení těch základních funkcionalit. U jednoúčelových aplikací nejvíc platí, že střídmost je zlato. Další funkcinality = další množství kódu, které znestabilňuje a zpomaluje aplikaci, nehledě na logicky i zvětšování chybovosti v kódu.
Koukám lama, která prostě neumí nastavit Foobar a vydává svou tupost za cnost.Ale aby to nebyl jen výkřik do temnoty, tak se podělím o to, proč je Winamp už nevyhovující. Klasický Winamp například nedokázal přehrát celý adresář přetažený na okno programu, pokud byly v názvu adresáře (tedy název interpreta a alba) znaky mimo základní ascii tabulku. Stejně tak se díky použití omezeného bitmapového fontu špatně zobrazovaly jména interpretů, alb a tracků, které byly mimo těch pár základních znaků. Sorry jako ale když mp3 přehrávač neumí zobrazit jméno přehrávané písničky, pak je to nedodělek.V té novější verzi se to možná o něco zlepšilo ale stále zaostával daleko za Foobarem.
WinAmp používám od nepaměti. Nic jiného ani nebylo třeba hledat. A když napsali plugin pro podporu FLAC, tak se stal dokonalým. Hraji na něm stále do dnes. On line hudební služby by byly fajn, nebýt těch šílených otravných všudypřítomných reklam. Když je naeditovaný playlist a mezi každou skladbou je narvaná reklama, tak je to hnus fialový.Takže jedině WinAmp a vlastní hudební archív.
Pokud je pro tebe 150 korun měsíčně za Spotify Premium tak nepředstavitelná částka, tak ti asi nic jiného ani nezbývá.
já si třeba tyhle služby neplatím, protože běží jenom přes svůj vlastní přehrávač a já mám rád širokopásmový ekvalizér abych si mohl normalizovat různé výstupní zařízení a winamp má rozhodně lepší nastavení než spotify např.
Jednoho večera mě napadlo sečíst celkové měsíční náklady na tyhle "stovkové" služby... částka překročila 1000 korun, tak jsem to vyházel... proto chápu lidi, co jsou v jejich používání "nákladově obezřetní" 😉
Útrata za Spotify se dá dobře optimalizovat rodinným účtem s pár kamarády :)
U mě je třeba problém, že Spotify kašle na majitele MasterCard.
To mne zajímá, co ti ne/provedli? Mam MasterCard a normálně všechno funguje.
nez jsem presel na bozsky vzneseny Macbook PRO tak jsem pouzival jedine Winamp 2.9x . A na Macu jsem zadnou tak skvelou aplikaci nenasel (nemam cas to otagovat, preferuju organizaci hudby pres adresare),
Mel by jet pres Wine i na Macu.
Ano, běží. není tak výkonný a má to svoje mouchy, ale na správu hudební knihovny jsem na nic lepšího nepřišel.Instalace je cekem snadná, doporučuji verzi Winamp 5.666.Wine se dá instalovat přes brew 😉 have fun!
a to je důvod proč na něm běžím po letech i já. ... čas od času vyzkouším nějakou jinou alternativu, ale vždy se vracím zpět k winampu ...
Uz ani nezkousim. Nema to totiz cenu. 🙂
aimp3 (čtyřka ne, je jiná) .... používám možná 4-5 let
Takhle, je to skoro jako winamp, ale winamp kdysi neuměl a možná neumí stále- FLAC+CUE sheet - jedno album ve dvou souborech- seřadit písničky přetažené z adresáře dle čísla skladby v ID3Jsou to drobnosti, ale na AIMP jsem přešel právě díky asi pěti detailům, co jsou udělané líp a z WinAMPa mi nic nechybí
To je fakt. Na hraní z adresářu se dá použít Vox, ale celkově je to proti Winampu bída.
a co PotPlayer?
Ja som si obľúbil Aimp. Na Winamp som už zabudol.
Původní komentář zmiňoval OSX, na to jsem reagoval.Pro Windows i Linux je toho určitě víc (Audacious, Clementine ad.)
Jezkovy voci, ono je to nakazlivy. Driv tady byval "vznesenej" jen jeden a bohate to stacilo. ;)
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.