mungo
mungo
25. 12. 2017 • 18:28

Tradičně je tady nová vánoční verze 3.8.3 XMplayeru
---
http://support.xmplay.com/
---
Pro audio dokonalá náhrada WinAmpu.

Radek Holeček
20. 12. 2017 • 18:28

Winamp používám dodnes. A jestli u mě někdy skončí, tak jen proto, že bude v 8K rozlišení nepoužitelně malý a nepůjde zvětšit. Už teď na Full-HD používám Ctrl-D na dvojnásobnou velikost. Na 4K televizi to ještě jde kvůli velké úhlopříčce, ale až bude 4K třeba na 15 palcovém notebooku, tak už to asi nebude ke koukání, pokud nepřijde Microsoft s nějakým škálováním velikosti aplikací.

redmond
redmond
20. 12. 2017 • 15:53

Winamp som dlho pouzival a fungoval velmi dobre, ale teraz ho uz nemam nainstalovany. Stiahnutu hudbu uz nemam cas pocuvat a ked nieco pocuvam (viac menej ako zvukove pozadie) tak je to internetove radio a na to pouzivam multiroom system Denon Heos.

duhovnik
duhovnik
20. 12. 2017 • 13:10

PCcko mam od roku 1994, stahoval som vsetky verzie winampu ako vychadzali, ale uz ho dlho nepouzivam. Teraz mam na hudbu spotify a co tam nie je, tak pouzivam bud VLC, vstavany prehravac v Ubuntu alebo v mobile, resp Youtube. Mal som rad aj Amarok na KDE.

mk7605
mk7605
20. 12. 2017 • 12:09

winamp + total commander. dvojka, ktora u mna zrejme ako jedina prezila 20 rokov PC..

hamik
20. 12. 2017 • 11:17

Winamp 2.95 a MPC-HC je nerozlucne kombo ktere davam uplne vsude. Specialne Winamp 2.95 je stalice kterou instaluju poslednich 14 let bez jakehokoliv premysleni, ten program je proste dokonaly. Nic jineho uz na offline prehravani hudby asi nebudu nikdy potrebovat. Zkousel jsem novejsi verze, ty jsou ale mizerne optimalizovane a z uzivatelskeho hlediska nic dobreho neprinaseji.

Názor byl 1× upraven, naposled 20. 12. 2017 11:18

Martin Novák
20. 12. 2017 • 10:11

Winamp jsem používal odjakživa, ale ty poslední verze mi přijdou strašně špatně optimalizované - dlouho trvá, než se vůbec obnoví z minimalizace (verze 5.xx), strašně zatěžuje CPU, jak na noťasu 2x1,5 GHz a 2,5 GB, tak na PC 2x3 GHz a 4 GB. Plus si nedělám iluze o jeho bezpečnosti, když má přístup na net (poslouchám přes něj i rádio).
Jaká byla první verze s moderními skiny? (Ne portable, protože většinou přehrávám z Průzkumníka.) Pokud nenajdu nějakou takovou slušnou verzi, asi budu po 20 letech hledat nový hudební přehrávač. Foobar? Aimp?

Libbi
20. 12. 2017 • 9:52

Od nepaměti jsem používal Winamp 1.9. V dnešní době Winamp 2.81 a tak to zůstane asi až do mé smrti. Prostě jsou programy a "ostatní" programy.

Matin Kukač (Logout128)
Matin Kukač (Logout128)
20. 12. 2017 • 9:48

" Podle Akademického slovníku cizích slov znamená instantní „rychle rozpustný například ve vodě nebo v mléce“. Používá se například ve slovních spojeních instantní káva nebo instantní polévka. Instantní znamená „připravený šetrným sušením rozprášených suspenzí“. Přídavné jméno instantní jsme přejali z latiny. Kromě češtiny se však toto slovo dostalo i do mnoha jiných jazyků. A jedním z nich je angličtina. V angličtině má slovo instant mnoho různých významů. Mimo jiné znamená okamžitý, rychlý, neodkladný, bezprostřední, naléhavý nebo důležitý. A ve všech těchto významech se v angličtině skutečně používá. Zvláště časté je jeho použití v oblasti informačních technologií, kde je součástí termínu „instant messaging“. Může se však stát, jako se to stalo v tomto případě, že se anglické slovo instant někde objeví přeložené jen napůl, v podobě „instantní“. Postupně přestává být součástí odborné terminologie. Tak si například můžeme přečíst, že „na řadu přicházejí různá instantní řešení“, vytváříme „instantní webové stránky“ a podobně. V takových kontextech se přídavné jméno tváří jako nám důvěrně známé a do češtiny již dávno přejaté slovo, ale přitom nese význam, který má v angličtině. Čeští příjemci ho však v takových případech nemohou vyrozumět."

Kody1
20. 12. 2017 • 9:39

Do nedávna jsem používal Winamp na Android mobilu ve verzi Pro, bohužel mi odešel mobil. Speciální aplikací pro Pro verzi již nelze Pro verze aktivovat. Máte někdo informaci, jak placenou Pro verzi opět oživit? Pokud ne, tak na mobilu je již pro verzi Pro konec.

hekrhy
20. 12. 2017 • 9:31

Winamp používám na windows dodnes skoro denně. Jednak mi pořád ve všem vyhovuje, ale hlavně v něm mám DSP plugin Enhancer, který i přes obyčejné špuntové sluchátka dokáže s hudbou fakt kouzlit... a nějakou alternativu jsem za něj nikdy nenašel.

Tri bodky
Tri bodky
20. 12. 2017 • 9:17

Winamp som kedysi pouzival (ako asi takmer kazdy). Teraz ho uz ani nemam nainstalovany.
Ak potrebujem prehrat nieco z prezeraneho adresara, tak VLC.
Na listovanie v hudobnej zbierke pouzivam foobar s vlastnym minimalistickym skinom, a filtrami (zaner, autor albumu, vydavatelstvo, prip. dalsie custom tagy).

tc
20. 12. 2017 • 9:14

Winamp se od verze 5 stal na můj vkus trošku přeplácaný a tak jsem přešel na Aimp. Ten vypadá podobně jako Winamp 2.9 a to mi vyhovuje. I skinů je dost

Nedos.
20. 12. 2017 • 9:05

Winamp jsem přestal používat někde u verze 3, kdy se na to nabalil balast nesmyslných funkcí, přeplácanej vzhled, a snad v tom byla reklama? Nevim, už si to přesně nepamatuju. V tý době jsem přešel na Aimp, kterej byl funkčně stejnej, ale bez všech otravnejch kravin, který mě na winampu přiváděly k šílenství. Jediný co mi dodnes chybí je vizuální plugin Milkdrop.

SeppWinkler
20. 12. 2017 • 8:48

Nemyslím si, že off-line prehrávanie hudby niekedy zanikne. Nebudem tu teraz písať o pirátstve, s tým to vôbec nesúvisí. Existuje množstvo ľudí, čo jednoducho radi počúvajú svoju obľúbenú muziku, majú ju kúpenú v zbierke a MP3 používajú na také prenosné a občasné počúvanie pri práci, cestovaní... Nie je to vôbec v rozpore s autorskými právami. Streamovacie hudobné služby pochopili, že najlepšie sa zarába na ľudskej pohodlnosti. Áno, sú dobré pre tých, ktorí radi počúvajú stále niečo iné. Ale pre ľudí, čo majú svojich obľúbených interpretov a počúvajú prevažne ich, je to len zbytočné vyhadzovanie peňazí. Prečo by som mal platiť 5,- EUR mesačne za počúvanie v podstate tých istých albumov a prečo by som mal k tomu platiť neustále za dáta operátorovi? Mám snáď platiť 100x za vypočutie tej istej skladby? Nech si každý platí za čo chce a koľko chce, ja uprednostňujem jednorazový nákup. A to abstrahujem od možnosti skončenia služby, nedostupnosti internetu, technickej poruche... Vtedy vždy budú streamovacie služby nedostupné.

Monogatari
20. 12. 2017 • 6:11

VLC a Winamp, bez těch neni počítač počítačem B-]
Líbí se mi, že jde přizpůsobit a obsahuje stále viditelný ekvalizér, informace o datovým toku, seznam skladeb, VU metr a spektrální analyzér, i když ty poslední dva by mohly být plnohodnotný a ne jenom na efekt.

regine
20. 12. 2017 • 0:21

😀 Pořád užívám WinAmp, nějakou poslední "nezamořenou" lehkou portable verzi (v té době byly 3 verze - lehká - střední - "těžká" multimediální). Neinstaluji, jen kopíruji. Škoda, že nejede na Ubuntu.

aminux
20. 12. 2017 • 0:03

By mě zajímalo, v čem ja tak úžasný třeba oproti Aimpu, Amaroku, JetAudio nebo Foobaru?

benes_jan
19. 12. 2017 • 21:58

WinAmp používám dodnes a rozhodně ne kvůli skinům. Ty jsme sice před mnoha a mnoha lety vyzkoušel, ale tento bonus mě zase až tolik nezaujal. WinAmp je úžasný hlavně ergonomií, jednoduché, intuitivní přehledné ovládání, snadní tvorba palistů… vše logické - v tomhle je nepřekonatelný. Hudbu by mě ani nenapadlo pouštět v něčem jiném. U videa mám s WinAmpem občas problém a tak mu občas vypomáhá VLC, nebo můj oblíbený ALshow, ten přehraje fakt všechno. Ale stran uživatelského rozhraní je WinAmp dokonalý, VLC za něj někdy hodně proklínám…

Dvořák1
19. 12. 2017 • 21:06

Winamp se v poslední vydané verzi 5.6.6.6, blížil absolutní dokonalosti toho co by měl přehrávač médií umět. K Winampu existuje plugin DFX kdy dostanete absolutně prostorový zvuk. Proto jsem ho od určité verze překládal. Byla to nadlidská práce. Překládalo se asi 30 pluginů. Byla to pěkná práce a těšilo mě, že Winamp uživatelé používají a že v české knize o Winampu jsou všechny obrázky s mou češtinou. Tím se nechci chlubit, ale potěšilo to mne a předchozího překladatele Spozu.

Arctia
19. 12. 2017 • 21:04

"Éra poslouchání offline muziky totiž pomalu ale jistě končí."
To ani ve snu.
Prijit o moznost poslouchat, protoze skoncila nejaka licence nebo se vydavatel nedohodl se streamovaci sluzbou?

Pavel Steiner
19. 12. 2017 • 20:42

Winamp byl na můj vkus trochu moc přeplácaný... Zlatý foobar2000, je minimalistický a když člověk něco potřebuje, tak stáhne plugin. Navíc umí skvělé ReplayGain pro vyrovnávání hlasitosti všech songů.

Roman RŮČKA (Pozdravnik)
19. 12. 2017 • 20:40

WinAmp používám od nepaměti. Nic jiného ani nebylo třeba hledat. A když napsali plugin pro podporu FLAC, tak se stal dokonalým. Hraji na něm stále do dnes.
On line hudební služby by byly fajn, nebýt těch šílených otravných všudypřítomných reklam. Když je naeditovaný playlist a mezi každou skladbou je narvaná reklama, tak je to hnus fialový.
Takže jedině WinAmp a vlastní hudební archív.

karlos00x
19. 12. 2017 • 19:48

nez jsem presel na bozsky vzneseny Macbook PRO tak jsem pouzival jedine Winamp 2.9x . A na Macu jsem zadnou tak skvelou aplikaci nenasel (nemam cas to otagovat, preferuju organizaci hudby pres adresare),

Určitě si přečtěte

Články odjinud