Winamp

Winamp čeká vzkříšení. Betaverze nového přehrávače je na cestě

Už to jsou více než tři roky od oznámení Winampu 6. Nová verze slavného hudebního přehrávače měla dorazit v průběhu sezóny 2019 a tvůrci slíbili, že budou reflektovat současnou realitu, v níž už nejde jen o empétrojky, ale také o podcasty a streamovanou hudbu. Jenže sliby nenaplnili a o Winampu nebylo od října 2018 slyšet.

Až nyní ožil oficiální twitterový účet a změnil se také web winamp.com. Ten opět nese nové logo (to původní se nakonec v žádném produktu neobjevilo) a několik vizí. Má jít o kompletní „remaster Winampu“. Vývojáři slibují nekompromisní přehrávač, propojení fanoušků a hudebníků i nová partnerství. Winamp se tedy tváří, že se z něj stane také něco jako hudební sociální síť.

Až na sliby ale nic hmatatelného nenabízí. Společnost AudioValley, která jej vlastní, najímá nové lidi do kanceláří v USA, Kanadě i několika zemí v Evropě, avšak specificky pro Winamp shání jen jednoho datového inženýra. Na webu je ale také formulář, do kterého můžete zadat e-mailovou adresu, na kterou pak přijde pozvánka k betatestování. Kdy, to nevíme.

V betě je již současný Winamp 5.8, což je ale fakticky jen lehce upravený Winamp 5.666 z listopadu 2013. Vedle něj ale od letoška vychází ještě WACUP (WinAmp Community Update Project), který vede Darren Owen, jeden z dřívějších vývojářů Winampu. Cílem WACUPu je opravovat Winamp 5.666 a doplňovat jej skrz pluginy o nové funkce.

Diskuze (40) Další článek: Vybíráme nejlepší monitory pod stromeček. Od levných až po displeje na rozmazlování očí

Témata článku: Software, Evropa, USA, Betaverze, Kanada, Winamp, Realita, Twitterový účet, Hudební přehrávač, Hudba, Přehrávač, Vzkříšení, Software na Heureka.czNejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace prosinec 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, o které je na světě největší zájem, které se nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy
Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

Jak rozmazat dům, aby vás sousedi nemohli šmírovat. Jde to v Mapách Google i na Mapy.cz

** Nelibí se vám, když cizí lidé okukují váš dům? ** Všechny mapové aplikace nabízejí možnost rozmazání snímku ** Máme návod pro Apple Maps, Bing Maps, Mapy Google a Mapy.cz

Karel Kilián
SoukromíNávodyMapy