WinAMP 3.0 již brzy

V brzké době se uživatelé nejpoužívanějšího MP3 přehrávače WinAmp mohou dočkat nové řadové verze 3.0.
V brzké době se uživatelé nejpoužívanějšího MP3 přehrávače WinAmp mohou dočkat nové řadové verze 3.0.

Říkáte si, jestli nejde náhodou o nějaký vtip? Nejde. Společnost Nullsoft opravdu chystá novou řadu svého přehrávače 3.0. Je samozřejmé, že se ještě doplní řada 2.65 a výše. Ale již dnes jsou k dispozici některé informace o tom, jak bude nový WinAmp 3.0 vypadat a jaké bude mít přibližně funkce. Nepůjde zase až tak o nějaký razantní krok. Spíše půjde o drobnější úpravy v designu přehrávače a o nějaké další drobné úpravy ve funkcích. Velmi zásadní, ale na první pohled neviditelnou změnou je kompletní přepsání programu pro lepší optimalizaci. Program nyní nativně podporuje komponenty, což je rovněž jen vnitřní úprava, uživatel na první pohled nic nepozná.

Jak sami vidíte, základní vzhled přehrávače není zase až tak důležitý, protože pomocí skinů (rozuměj změny vzhledu WinAMPu) lze vzhledy bezproblémově měnit, takže základní vzhled WinAMPu je podružný. Server BetaNews.com přináší pravidelné informace o chystaných betách nebo již existujících beta verzích veškerých programů. Uvedené obrázky nového WinAMPu jsou také k dispozici na serveru http://genghis.winamp.com (ovšem pokud máte štěstí, odkaz často nefunguje – pozn. red.). Když je řeč o SKINech, nová verze 3 nebude žel podporovat současné skiny pro verzi 2.x. Podle autorů je zpětná kompatibilita problémem a zřejmě skutečně nebude cesty zpět ke starým skinům. Další novinkou bude editor playlistů. Jeho funkce mají být podle autorů velmi vyspělé. Má se jít až do takových detailů jako zobrazení obalu alba při spuštění.

Podle mého názoru je vzhled maximálně podobný tomu předešlému (i když není zase až tak důležitý). Bohužel přesný popis nových funkcí a vylepšení není zatím přesně znám. Vylepšena bude podpora pluginů, protože v poslední době měl WinAmp s některými značné problémy. Dočkat se také můžeme některých přídavných utilit. Na další ohlášené změny si však musíme počkat. Podle posledních zpráv by WinAMP měl být dobrý vánoční dárek.

Dobrá zpráva nakonec – programátoři pluginů pro WinAMP mohou již dnes testovat své výtvory pomocí Winamp 3 IN/OUT PRE-SDK.

Diskuze (5) Další článek: StarOffice si prorazila cestu i k významným assemblerům pécéček

Témata článku: Winamp, Základní úprava, Skin, Brzká doba, Kompletní přepsání, Kompletní editor, Zásadní problém, Vzhled, Značný problém, Dobrá optimalizace

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak rychlé je nabíjení bez drátů?

Test 11 sluchátek pro hráče

Aplikace, které vám zachrání dovolenou

Kompletní přehled datových tarifů