WinAMP 3.0 již brzy

V brzké době se uživatelé nejpoužívanějšího MP3 přehrávače WinAmp mohou dočkat nové řadové verze 3.0.
V brzké době se uživatelé nejpoužívanějšího MP3 přehrávače WinAmp mohou dočkat nové řadové verze 3.0.

Říkáte si, jestli nejde náhodou o nějaký vtip? Nejde. Společnost Nullsoft opravdu chystá novou řadu svého přehrávače 3.0. Je samozřejmé, že se ještě doplní řada 2.65 a výše. Ale již dnes jsou k dispozici některé informace o tom, jak bude nový WinAmp 3.0 vypadat a jaké bude mít přibližně funkce. Nepůjde zase až tak o nějaký razantní krok. Spíše půjde o drobnější úpravy v designu přehrávače a o nějaké další drobné úpravy ve funkcích. Velmi zásadní, ale na první pohled neviditelnou změnou je kompletní přepsání programu pro lepší optimalizaci. Program nyní nativně podporuje komponenty, což je rovněž jen vnitřní úprava, uživatel na první pohled nic nepozná.

Jak sami vidíte, základní vzhled přehrávače není zase až tak důležitý, protože pomocí skinů (rozuměj změny vzhledu WinAMPu) lze vzhledy bezproblémově měnit, takže základní vzhled WinAMPu je podružný. Server BetaNews.com přináší pravidelné informace o chystaných betách nebo již existujících beta verzích veškerých programů. Uvedené obrázky nového WinAMPu jsou také k dispozici na serveru http://genghis.winamp.com (ovšem pokud máte štěstí, odkaz často nefunguje – pozn. red.). Když je řeč o SKINech, nová verze 3 nebude žel podporovat současné skiny pro verzi 2.x. Podle autorů je zpětná kompatibilita problémem a zřejmě skutečně nebude cesty zpět ke starým skinům. Další novinkou bude editor playlistů. Jeho funkce mají být podle autorů velmi vyspělé. Má se jít až do takových detailů jako zobrazení obalu alba při spuštění.

Podle mého názoru je vzhled maximálně podobný tomu předešlému (i když není zase až tak důležitý). Bohužel přesný popis nových funkcí a vylepšení není zatím přesně znám. Vylepšena bude podpora pluginů, protože v poslední době měl WinAmp s některými značné problémy. Dočkat se také můžeme některých přídavných utilit. Na další ohlášené změny si však musíme počkat. Podle posledních zpráv by WinAMP měl být dobrý vánoční dárek.

Dobrá zpráva nakonec – programátoři pluginů pro WinAMP mohou již dnes testovat své výtvory pomocí Winamp 3 IN/OUT PRE-SDK.

Diskuze (5) Další článek: StarOffice si prorazila cestu i k významným assemblerům pécéček

Témata článku: Winamp, Skin, Značný problém, Kompletní přepsání, Brzká doba, Základní úprava, Dobrá optimalizace, Vzhled, Kompletní editor, Zásadní problém


Určitě si přečtěte

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Kde se bere elektřina v zásuvce? Poznejte 10 tajemství venkovních stožárů s dráty

Elektřina se vyrábí v elektrárnách, ale do zásuvek v našich domovech to pak má ještě hodně daleko. Dnes se na tuhle dlouhou cestu podíváme.

David Polesný | 83

USA se vrací do vesmíru! NASA představila devět statečných pro první lety soukromých lodí

USA se vrací do vesmíru! NASA představila devět statečných pro první lety soukromých lodí

** NASA zveřejnila nové termíny prvních demonstračních letů dvou soukromých kosmických lodí ** Známe už také jména prvních astronautů ** Jako první poletí k ISS Crew Dragon od SpaceX

Petr Kubala | 15


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak mobily určují svoji polohu?

Velký test notebooků pro studenty

Nejlepší reproduktory na párty

Služby a aplikace pro výuku angličtiny