Winamp 3 – jak vypadá, co umí a jak ho získáte

Ještě před oficiálním uvedením Winampu 3 se na Internetu objevila alfa verze, která sice ještě nesplňuje úplně všechny nároky na finální verzi, dává ale dobrý náhled na budoucí vlastnosti netrpělivě očekávaného Winampu.
Nový Winamp, přesněji Winamp studio nyní můžete získat jako Winamp3 alpha 2 turbo. Je prakticky použitelný, přehrává sice jen MP3 a WAV soubory, ale na druhou stranu moc víc nepotřebujete. Winamp3 můžete provozovat současně se starším Winampem a upřímně to brzy oceníte. Tato alfa verze je sice použitelná, nepadá jak podzimní listí, ale její nároky jsou přece jen vyšší.

Tradiční vzhledCo tedy můžeme očekávat od nového Winampu? Již dobře jsou známé nové možnosti skinů. Jak vidíte i zde na obrázku, nový Winamp může vypadat i tak šíleně, že jen stěží najdete tu správnou ikonku napoprvé, je tu ale nadále poměrně střízlivý klasický vzhled, který je velmi blízký dnešnímu Winampu.
Toto je taky Winamp, i když na to moc nevypadá.

Hlavní vylepšení jsou v oblasti správy skladeb - nyní můžete využívat i knihovnu skladeb (Media Library), kde jsou skladby rozděleny podle alb, žánrů, roku vydání a dalších údajů získaných z ID3 tagů, poměrně přesně tak získáte přehled o dostupných skladbách. Do knihovny zařazujete skladby pouze ukázáním na složku, kterou chcete kompletně prohledat. Podobné knihovny souborů nejsou ve světě MP3 přehrávačů ničím neznámým, pouze Winamp nabízel dosud jen omezené playlisty, což není přesně ono.

Media Library

Upraveno bylo také vizualizační studio, které v praxi upřímně ale moc užitečné není, snad pro zlepšení nálady na večírku, když pouštíte hudbu z počítače. Jsou tu tak nové filtry, nastavení jejich parametrů je ještě ve starém stylu. Ostatní nabídky totiž využívají vlastní systém lišící se od standardních prvků Windows.

A nyní proč budete ještě moc rádi, že si nesmažete starší verzi Winampu. Winamp 3 alpha 2 turbo je totiž pěkný bumbrlíček, v paměti mi ukousl dobře přes 20 MB a i při přehrávání je zátěž procesoru stabilně okolo 12 procent (starší Winamp zatěžuje procesor po dávkách). Optimalizovalo se zatím prostě všude jinde, jen ne na velikosti a nárocích, proto lze Winamp3 brát zatím jen jako takový pohled pod pokličku.

Pokud i přesto máte zájem si jej vyzkoušet, stáhněte si 4MB instalační soubor. Ovšem pamatujte, je to alfa verze, když vám smaže disk, vypne proud, vylije vodu z akvária a nebo otráví kočku, nestěžujte si.

Jako perličku na závěr přidávám kouzelný výňatek z Readme souboru, aneb jak lze také spustit Winamp3:

Start Winamp3 via whatever method you prefer. That would mean either clicking the quickstart icon, the desktop icon, or by projecting your awesome mutant powers onto a nearby human and exploding their brain in such a way as to cause variations in the sunspot cycle which causes in turn a freakish burst of neutrinos to blast forth from the sun's molten innards (the advanced student can use a nearby star and a buttload of patience) flipping a bit in your computers Instruction Pointer (usually referred to as IP except on the SPARC platform which uses the notation PC, for Program Counter) causing it to jump to the part of Windows that is secretly programmed in at the last second that causes it to feel remorse for sucking so damned bad and always crashing and deleting all your work right when you were JUST ABOUT to hit Save, no really you were, and while wallowing in this black pit of despair and self-loathing it hits it, hey, I know what would make the world a better place, if I was running Winamp 3.0, and it does.

Diskuze (9) Další článek: PS/2 klávesnice k Palmům z Čech

Témata článku: Windows, Hudba, filmy, seriály, Winamp, Pointer, Counter, Mutant, Neutrino, Inna, Jak, Awesome, Alfa, Running, Tradiční vzhled, Last, Jump, Icon, Kočka, Save, Hits, Just Cause, Výpad, Win +, Just Cause 2


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 169

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

Co když chce Microsoft nahradit Windows Linuxem. Dokážete si to představit?

** Windows už dávno nejsou pilířem podnikání Microsoftu ** Mnohem více mu vydělává cloud ** Pojďme si trošku zaspekulovat, kam až by to mohlo zajít

Jakub Čížek | 95

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

Internet poslední naděje. Kdo má nejlepší tarif „LTE na doma“?

** Srovnali jsme fixní LTE připojení od tuzemských operátorů ** Liší se rychlostmi, cenou i podmínkami ** Na co všechno dát pozor?

Lukáš Václavík | 43

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 68

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

AMD uvádí grafické karty Radeon RX 6800, 6800 XT a 6900 XT. Útočí přímo na modely od Nvidie

** AMD představilo tři nové grafické karty ** Všechny s architekturou RDNA2, kterou používají i PS5 a Xbox Series ** Karty útočí přímo na GeForce RTX 3000

Karel Javůrek | 77


Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu