WinAMP 2.50 – malý krok pro lidstvo, velký skok pro Nullsoft

Nově vypuštěný WinAMP ve verzi 2.50 je pro uživatele a zejména pro firmu Nullsoft přelomový, za jeho používání už není vůbec třeba platit.
Nově vypuštěný WinAMP ve verzi 2.50 je pro pro uživatele a zejména pro firmu Nullsoft přelomový, za jeho používání už není vůbec třeba platit. Popravdě neznám nikoho, kdo za WinAMP zaplatil, teď už ale není třeba chodit kanály a WinAMP můžete vesele provozovat zdarma.

Verzi 2.50 a zejména její očíslování je třeba chápat více jako marketingový postup. Jak jsme již dříve na Živě psali, pomocí programu WinAMP se budete moci připojovat na prodejní weby, kde si například objednáte CD s právě poslouchanou skladbou, nebo si dokoupíte podobné MP3 skladby. WinAMP se snaží hledat svůj obchodní model a svoji velkou oblíbenost přetavit na peníze. Určitě byl v poslední době vyděšen i výsledky průzkumu, podle nějž je mladší RealJukebox používanější než právě WinAMP. Pro Nullsoft to bylo jistě varováním a rychle museli přebudovat model z prodávaného WinAMPu na volně dostupný nástroj pro získávání informací o skladbách s možností rychle a výhodně nakoupit požadované skladby.

Z hlediska dalších vylepšení přehrávání nenajdeme ve WinAMPu 2.50 nic výrazného. Pochopitelně byly opraveny chyby přehrávání, určité problémy s obsazování GDI zdrojů a vylepšeny importní pluginy. Za instalaci tedy stojí rozhodně. Nic tak přelomového, jako bylo začlenění podpory WMA, však v novém WinAMPu nehledejte. Je to prostě opět o něco lepší WinAMP.

Pro budoucnost to bude ovšem jednoznačný krok firmy Nullsoft od prostého přehrávače MP3 souborů na víceúčelového prostředníka při získávání digitální hudby. Dnes už skiny nikoho neohromíte, má to každý. Podpora různých standardů? Kdo je používá? Všichni beztak mají MP3 nebo testují WMA. Prostě WinAMP s verzí 2.50 přechází opět do pozice programu poskytovaného zdarma. Jeho první verze byly také zdarma, zejména kvůli rozšíření, jeho nové verze budou zdarma, zejména kvůli přesunutí zisků do jiných oblastí.

Prostě, asi si osobně přes WinAMP nějaké to CD či MP3 nekoupíte, proč taky, když tu je Vltava :), ale aspoň je to zadarmo a to se počítá. Odkaz na stažení WinAMPu 2.5 najdete v souborech Živě.

Diskuze (7) Další článek: Volný Internet dvacet minut po spuštění

Témata článku: Winamp, Velký skok, SKO, Krok, Malý, Skok, Lidstvo, Nullsoft, NULL, Malý krok, Win +, Velký


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

Teachable Machine: Umělá inteligence za pět minut i bez doktorátu z ČVUT

** Pochopit techniky a principy A.I. je složité ** Ale nebojte, jde to i bez doktorátu z IT a matematiky ** Vyzkoušíme generátor neuronových sítí od Googlu

Jakub Čížek | 10

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

Jak nahradit webkameru: jde to telefonem, zadarmo a s lepším obrazem

** Koronavirus donutil mnohé zaměstnance pracovat z domova ** V souvislosti s tím vzrostla poptávka po webových kamerách ** Webkameru ale nemusíte kupovat – stačí mobil a aplikace!

Karel Kilián | 15

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

Otestovali jsme nový Apple MacBook Air. S retinou a nižší cenou

** Test MacBooku Air v provedení pro rok 2020 ** Cenově dostupný notebook překvapí výkonem ** Výborné je celkové zpracování a klávesnice

Martin Miksa | 42


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize