Asus

Wi-Fi 6 pro náročné cestovatele. Test mobilního routeru Asus RT-AX57 Go

Asus přišel s nezvyklým drobným Wi-Fi 6 routerem, který svou univerzálností a funkcionalitou cílí jak na domácnosti, tak především na náročné cestovatele.

Plusy

  • Skvělá funkcionalita
  • Snadná přenositelnost
  • Nízká spotřeba

Minusy

  • Podporuje jen 9V napájení
  • Jen jeden LAN port
  • Vyšší cena
8,7
Hodnocení

Malá nenápadná krabička ne o mnoho větší než mobilní telefon s hmotností 200 g je ve skutečnosti vysoce výkonný Wi-Fi router, který se snadno vejde do batohu či brašny. Zároveň je mimořádně nenápadný a můžete ho mít pověšený na zdi, položený na plocho nebo v přiloženém stojánku. Právě stojánek ale příliš smysl nedává, protože subtilnost routeru v kombinaci s kabely na zadní straně způsobují nestabilitu, navíc tak odhalíte nepříliš hezký spodek.

ASUS RT-AX57 GO ASUS RT-AX57 GO
nabízí 27 obchodů za ceny od 1 998 Kč
Srovnat ceny na Živě

Router má dostačující počet portů – jeden WAN, jeden LAN, USB-C napájení a velmi vítán je multifunkční USB 3.0. Zklamáním je však samotné USB-C napájení, které není standardní, ale striktně 9V bez podpory USB-PD či Quick Charge, což znamená, že můžete zapomenout na napájení routeru z jiného než přiloženého USB-C adaptéru či powerbanky. Respektive to jde, ale jen za použití tzv. USB-PD triggeru, kterým natvrdo vynutíte napětí 9 V.

330ad4d0-1440-449c-88a9-c0e6bd3149f7
Mobilní Wi-Fi 6 router Asus RT-AX57 Go.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu pro předplatitele

Chci Premium a Živě.cz bez reklam Od 41 Kč měsíčně
Váš názor Další článek: Týden Živě: Roaming už není šíleně drahý, jen drahý. Díky eSIM to však zvládnete opravdu levně

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: , , ,