Who stays the same?

Zatímco v běžném světě se slova jako změna používají jen při významných způsobech změny života, svět počítačový a najmě pak ten počítačově herní se mění ze dne na den. Dovolíte-li mi nyní, pokusím se vás uvést do herního dění minulého týdne, které pečlivě monitorovali redaktoři serveru Doupě.
Oblíbeným trendem mnohých filmových, ale i herních titulů je skutečnost, že v případě úspěchu dochází velmi často k dalším a dalším pokračováním. Čekání na pokračovatele legendárního Diabla od Blizzard Entertainment nezná mezí. Vývojáři drží stále v šachu nás, hráče, tím nejjednodušším, co mohou nabídnout – slovy o tom, že hra nemůže z toho či onoho důvodu vyjít, protože si nedovolí pustit ven nedodělek. Konkrétně Blizzardi zvolili druhý možný způsob – ano, Diablo II je opět odloženo, ale zatím vám dáváme k prohlédnutí pár obrázků. A jak řekli, tak ihned učinili. Tyto zmíněné obrázky se nachází na této adrese. Pokud se ale chcete dozvědět více o hře Planescape: Torment, o které se mluví jako o nepřímém následníku Baldur’s Gate a Diablokillerovi, nenechte si ujít rozsáhlou recenzi.

Z příkladu Diabla si však vzalo vzor mnoho a mnoho dalších her. Trendy, které ukazovaly na tendence výrobců her hodit hru co nejdřív na pulty obchodů, již nejsou tak častým jevem (snad vyjma předělávek movie-2-game) a troška trpělivost je tedy nedílnou součástí uvedení každé nové hry. Jaký bude datadisk Cleopatra ke hře Pharaoh od Sierry dobře charakterizují slova „rozvážný a hutný“.

V tomto článku zatím padlo mnoho názvů jednotlivých firem, které se podílí svou tvorbou na jakési atmosféře herního světa. Jednou z Firem herního průmyslu je i francouzská společnost Infogrames. Pro rok se třemi kulatými nulami na konci mají připraveno mnoho nových her, minimálně zajímavě se však ale tváří vynikající simulátor oblíbených Volkswagenů, které se staly neoficiálním symbolem své doby – asi právě pro popularitu tohoto auta vznikla hra Beetle Crazy Cup, o které jsme se vám snažili povědět více v obsáhlém preview. Je to zajímavá hra – není hardwarově až tak náročná, předvádí atraktivní téma a navíc velice hezky grafiky ztvárněná.

Ano, grafické ztvárnění. To je to, co dělá nové hry atraktivními. Pokud si hru pamatujete, může to být díky vynikající hratelnosti, ale velice významnou složkou, podle které rozhodujete, je právě grafické zpracování. Doba, kdy například první díl série Monkey Island spatřil světlo světa, je již pryč. Dnes již hýbou počítači grafické akcelerátory a karty. Víceméně kompletní přehled grafických karet na českém trhu se pokusil ve svém článku shrnout Petr Broža. Seriál má celkem tři díly (první, druhý a třetí)a já věřím, že si svého favorita, jenž by pomohl vašemu počítači k rychlejšímu výkonu, najdete mezi asi třicítkou karet, které jsou v článku zmíněny.

Recenzenti tento týden odpočívali. Jedinými přírůstky do rodiny pojednání o daných hrách představují kvalitní recenze na Jane’s United States Air Force a další hru, rovněž z oblasti aviatiky - Airport Inc..

Pokud vás tyto články zaujaly, vězte, že tím to ale stále nekončí. Doupě toho pro vás minulý týden přineslo mnohem a mnohem více. Obsáhlé info o hře Black & White od Petera Molyneuxe, zakladatele Bullfrogu (tvůrci například Magic Carpet, Populous, Powermonger, Dungeon Keeper, ...), Half-Life: They Hunger, tedy datadisku k populární 3D hře, Toy Story 2 a další hromadě her, jejichž názvy se nedají shrnou pro svou unikátnost na jednu hromadu. Více se dozvíte zde. Přeji příjemný zbytek dne...

Váš názor Další článek: Výuka angličtiny s Mean City

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,