Whirlpool ukázal minipočítač do kuchyně. Ovládá se hlasem a přežije i vaše vaření [CES]

Whirlpool ukázal minipočítač do kuchyně. Ovládá se hlasem a přežije i vaše vaření [CES]

Whirlpool představil zařízení nazvané KitchenAid Smart Display. Je to zařízení podobné tabletu, ale poněkud robustnější. Základem je dotykový displej s úhlopříčkou 10" a operační systém Android Thing s podporou Asistenta Google. Je to počítač, nebo chcete-li digitální asistent, tablet či chytrý displej, u kterého se počítá s nasazením v kuchyni.

Zařízení je určeno pro náročné podmínky, které na něj mohou v kuchyni číhat – kromě jiného odolá například proudu vody, páře apod. Při zašpinění omáčkou ho můžete jednoduše opláchnout a otřít. Také upřednostnění hlasového ovládání nahrává použití v případech, že budete mít ruce zaměstnané vařením nebo ušpiněné.

Na obrazovce tak je možné vyhledávat recepty, nebo je třeba sledovat na YouTube, provádět videohovory , ovládat chytrou domácnost nebo řídit agendu. Během vaření si můžete pustit hudbu nebo sledovat film a vše lze ovládat i skrze dotykový displej.

Přístroj z výroby obsahuje databázi receptů od firmy Yummly, jedné z dalších značek společnosti Whirlpool. Aplikaci bude možné aktivovat hlasovým příkazem, následně nabídne recepty, doporučené na základě předchozího používání.

Chytrá obrazovka do kuchyně

Novinka přichází s konzervativním designem, který dobře zapadne do jakékoli kuchyně. Deklarovaná odolnost dle standardu IP x5 by měla zajišťovat ochranu i před tryskající vodou. Operačním systémem je Android Things – tedy „ořezaná“ verze Androidu, určená pro chytré domácí gadgety.

Klepněte pro větší obrázek
KitchenAid Smart Display

Nejnovější KitchenAid Smart Display vstupuje do postupně se plnícího segmentu chytrých displejů, kde figuruje například Google Home Hub, JBL Link View, LG WK9 či konkurenční Lenovo Smart Display. Zaujmout chce právě zvýšenou odolností, díky které obstojí v náročných kuchyňských podmínkách.

Cena se bude pohybovat mezi 200 a 300 dolary (asi 4500 až 6700 Kč). Do prodeje by měl KitchenAid Smart Display jít ve druhé polovině letošního roku.

Váš názor Další článek: Nejděravější firmy a produkty roku 2018: Debian, Google, Android a Ubuntu

Témata článku: YouTube, Google, Android, Chytrá domácnost, Google Asistent, IoT, Lenovo, CES 2019, VAR, Odolnost, Druhá polovina, Operační systém, Digitální asistent, Konzervativní design, Letošní rok, Android Things, Hlasové ovládání, Vaření, Recept, Lenovo Smart, Tablety, Chytrý displej, Kuchyně, Whirlpool, Google Home Hub, Nejprodávanější tablety na Mall.cz


Určitě si přečtěte

Bankovní identita bude jednotná. K České spořitelně, ČSOB a KB se připojí menší banky
Lukáš Václavík
Portál občanaBankaeGovernment
Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

Apple Macbook Air M1: testujeme výkon, výdrž, a hlavně kompatibilitu aplikací [průběžně aktualizováno]

** Testujeme Apple Macbook Air s procesorem M1 ** Zajímá nás nejen výkon, ale zejména kompatibilita aplikací ** Článek je průběžně doplňován na základě vašich dotazů

Jiří Kuruc | 209

Jiří Kuruc
Apple
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Platby kartou se můžou rozšířit úplně všude. Jako terminál poslouží mobil
Lukáš Václavík
BankaPlacení mobilemNFC
Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus

Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest rychlých Wi-Fi 6 routerů

Jak ztišit počítač

Velký test mATX skříní