Software | Elon Musk | Twitter

WhatsAppu se nedá věřit, říká Musk. Teď na Twitteru vylepší chat a přidá funkci pro volání

Elon Musk si vzal do parády další část Twitteru, tentokrát se svým týmem ladí soukromé zprávy. Už zítra chce na síť zavést šifrování, které tam dosud chybělo. Doslova k tomu říká: „Teď si nebudu moci přečíst vaše DM, ani kdybych měl pistoli u hlavy.

Další novinka má dorazit někdy budoucnu, vedle textových zpráv bude možné soukromě i telefonovat (včetně videohovorů). Kdokoliv se tak bude moci spojit s kýmkoliv, aniž by znal jeho telefonní číslo, říká Musk.

Podobnou proměnou v minulosti prošel i Instagram, který sociální síť přibližoval komunikátorům. A naopak komunikátory jako Messenger, WhatsApp nebo Skype se čím dál více stávaly sociálními sítěmi. Musk už v minulosti několikrát řekl, že takovou „superaplikaci“ pro všechno chce udělat i z Twitteru.

Nový plán mimochodem oznámil jen chvíli poté, co řekl, že WhatsAppu se nedá věřit. Reagoval na stížnost Foada Dabiriho, jednoho z vývojářů Twitteru, který si všiml, že mu WhatsApp v noci během spánku pravidelně aktivoval mikrofon. WhatsApp však následně reagoval zprávou, že jde o chybu, která se zřejmě projevuje jen na Pixelech od Googlu. Ve vláknu pod tweetem ale stejný problém reportují i uživatelé Samsungu.

Diskuze (12) Další článek: Diskety s kapacitou 1,44 MB jsou dnes v Česku dražší než 50GB Blu-ray

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,