WhatsApp

WhatsApp už používají dvě miliardy lidí. Spojení s Messengerem jen tak rychle nehrozí

Foto: Pixabay.com
WhatsApp už používají dvě miliardy lidí. Spojení s Messengerem jen tak rychle nehrozí | Foto: Pixabay.com

WhatsApp není příliš výrazný, používá ho ale ohromná masa lidí. Tak velká, že pomalu dotahuje Facebook. Komunikační aplikace se na svém blogu pochlubila, že překonala milník dvou miliard uživatelů, což znamená, že ji používá téměř každý čtvrtý člověk na planetě. 

Během dvou let se jí tedy podařilo nasbírat 500 milionů uživatelů, jelikož při posledním hlášení v roce 2018 měla na kontě 1,5 miliardy osob. To je ohromující růst. WhatsApp se stal navíc teprve druhou mobilní aplikací v historii, která pomyslnou hranici dvou miliard uživatelů překonala. První je Facebook s 2,5 miliardami.

Součástí úspěchu může být fakt, že WhatsApp stále v základu zůstává relativně obyčejnou komunikační aplikací, která neprosazuje příliš velké prvky sociální sítě. Nejsou v ní reklamy, lidé ji mohou používat zcela zdarma a nabízí koncové šifrování - funkci velmi oceňovanou zejména v méně svobodných státech. 

Hlavním lákadlem je šifrování

WhatsApp je na ní patřičně hrdý. „Dobře si uvědomujeme, že čím více uživatelů jsme schopni propojit, tím lépe je musíme chránit. Čím dál tím větší část našich životů se odehrává online, zajištění bezpečnosti komunikace je tedy důležitější než kdy dřív,“ píše firma v příspěvku a ujišťuje, že ke zprávám uživatelů se nikdo nemá šanci dostat. 

Některé země se přitom snažily donutit, aby na jejich trzích WhatsApp šifrování omezil. Jmenovitě například Indie, která je jeho největším trhem. Pokoušely se o to ale i Spojené státy.

Nicméně i když si uživatelé WhatsApp cení, firma jako taková stále hledá dlouhodobě udržitelný podnikatelský model. I proto mateřský Facebook poslední dva roky zamýšlel, že reklamy do aplikace přece jen zařadí. Od toho nyní opustil a vypadá to, že WhatsApp se vydává směrem placených nástrojů pro podnikatele. 

Pracuje rovněž na jisté úpravě aplikace - musí totiž vyhovět plánu Facebooku sloučit Messenger, Instagram a WhatsApp pod jednu technologickou infrastrukturu. Ovšem šéf firmy Will Cathcart již pro Wall Street Journal avizoval, že WhatsApp je natolik jiný, že ne všechny funkce do něj půjdou z ostatních dvou aplikací přenést. 

Diskuze (7) Další článek: Více troubíte, déle si počkáte! Policie v indické Bombaji spojila semafory s hlukoměry

Témata článku: Facebook, USA, Instagram, WhatsApp, Indie, Komunikace, Šifrování, Instant Messaging, Miliarda lidí, Aplikace, Messenger, Komunikační aplikace, Miliarda, Uživatelé, Wall Street JournalNa uživatele Androidů se valí další malware, který jim chce vysát bankovní účty

Na uživatele Androidů se valí další malware, který jim chce vysát bankovní účty

** Android je opět cílem útoků zákeřného malwaru ** V nové verzi stále primárně krade data pro přístup k bankovnictví ** Nově však po ukončení „neplechy“ dokáže smazat celý telefon!

Martin Chroust
AntivirusMobilní bankovnictvíMalware
Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

Navrhli jsme si základní desku Bobík 32S2. Stálo to pár dolarů a za čtyři dny dorazila z Asie

** Dnes si ukážeme, že design tištěného obvodu zvládne i zelenáč ** Díky editoru EasyEDA si vystačíte s webovým prohlížečem ** Hotovou desku vyrobí hongkongský JLCPCB

Jakub Čížek
BastleníDIYPojďme programovat elektroniku
Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

Šedý trh s předplatným se vymyká kontrole. Spotify, Netflix nebo Disney+ můžete mít doslova za pár korun

** Sdílení účtů mezi kamarády je jen začátek ** Dnes letí nákupy předplatných v Indii nebo na Aliexpressu ** Superlevné „netflixy“ ale mohou nakonec spíš škodit

Lukáš Václavík
PředplatnéNetflixSpotify
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

Izrael díky speciální kamufláži zařídil pro své vojáky „neviditelnost“

** Materiál „Kit 300“ představuje vizuální i termální kamufláž ** Dokáže zablokovat tepelné vyzařování maskovaného vojáka či třeba stroje ** Velký kus materiálu Kit 300 může ukrýt vozidlo až do velikosti Hummeru

Stanislav Mihulka
IzraelMateriálArmáda
Rusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Cyberpunku 2077 se podařilo na Steamu dostat na přední příčky prodejnosti

Cyberpunku 2077 se podařilo na Steamu dostat na přední příčky prodejnosti

Zpackaný start nezabránil Cyberpunku slavit úspěch.

Michal Maliarov
Cyberpunk 2077SteamByznys