WhatsApp

WhatsApp už používají dvě miliardy lidí. Spojení s Messengerem jen tak rychle nehrozí

WhatsApp už používají dvě miliardy lidí. Spojení s Messengerem jen tak rychle nehrozí

WhatsApp není příliš výrazný, používá ho ale ohromná masa lidí. Tak velká, že pomalu dotahuje Facebook. Komunikační aplikace se na svém blogu pochlubila, že překonala milník dvou miliard uživatelů, což znamená, že ji používá téměř každý čtvrtý člověk na planetě. 

Během dvou let se jí tedy podařilo nasbírat 500 milionů uživatelů, jelikož při posledním hlášení v roce 2018 měla na kontě 1,5 miliardy osob. To je ohromující růst. WhatsApp se stal navíc teprve druhou mobilní aplikací v historii, která pomyslnou hranici dvou miliard uživatelů překonala. První je Facebook s 2,5 miliardami.

Součástí úspěchu může být fakt, že WhatsApp stále v základu zůstává relativně obyčejnou komunikační aplikací, která neprosazuje příliš velké prvky sociální sítě. Nejsou v ní reklamy, lidé ji mohou používat zcela zdarma a nabízí koncové šifrování - funkci velmi oceňovanou zejména v méně svobodných státech. 

Hlavním lákadlem je šifrování

WhatsApp je na ní patřičně hrdý. „Dobře si uvědomujeme, že čím více uživatelů jsme schopni propojit, tím lépe je musíme chránit. Čím dál tím větší část našich životů se odehrává online, zajištění bezpečnosti komunikace je tedy důležitější než kdy dřív,“ píše firma v příspěvku a ujišťuje, že ke zprávám uživatelů se nikdo nemá šanci dostat. 

Některé země se přitom snažily donutit, aby na jejich trzích WhatsApp šifrování omezil. Jmenovitě například Indie, která je jeho největším trhem. Pokoušely se o to ale i Spojené státy.

Nicméně i když si uživatelé WhatsApp cení, firma jako taková stále hledá dlouhodobě udržitelný podnikatelský model. I proto mateřský Facebook poslední dva roky zamýšlel, že reklamy do aplikace přece jen zařadí. Od toho nyní opustil a vypadá to, že WhatsApp se vydává směrem placených nástrojů pro podnikatele. 

Pracuje rovněž na jisté úpravě aplikace - musí totiž vyhovět plánu Facebooku sloučit Messenger, Instagram a WhatsApp pod jednu technologickou infrastrukturu. Ovšem šéf firmy Will Cathcart již pro Wall Street Journal avizoval, že WhatsApp je natolik jiný, že ne všechny funkce do něj půjdou z ostatních dvou aplikací přenést. 

Diskuze (7) Další článek: Více troubíte, déle si počkáte! Policie v indické Bombaji spojila semafory s hlukoměry

Témata článku: USA, Instagram, Facebook, WhatsApp, Instant Messaging, Komunikace, Indie, Šifrování, Uživatelé, Aplikace, Miliarda, Miliarda lidí, Wall Street Journal, Komunikační aplikace, Messenger


Určitě si přečtěte

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

Dnes nastal konec Windows 7. Ale nepropadejte panice, počítač vám nastartuje i zítra

** Dnes končí podpora Windows 7 a systém formálně umírá ** Co to ale znamená v praxi a bude mi PC fungovat i zítra? ** A mohu i v lednu 2020 zdarma přejít na Windows 10?

Jakub Čížek | 121

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

10 skrytých nastavení prohlížeče Google Chrome, která se můžou hodit

** Prohlížeč Google Chrome ukrývá mnoho zajímavých možností ** Našli jsme deset nejzajímavějších skrytých nastavení ** Můžete si například výrazně vylepšit práci s kartami

Karel Kilián | 18

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

Vyzkoušeli jsme TP-Link Deco P9: zajistí doma Wi-Fi díky drátům ve zdi

** Nová generace Mesh Wi-Fi s propojením přes elektrické rozvody ** Lepší parametry a nižší cena než u předchůdce ** Aplikace zatím podporuje jen základní nastavení bez rozšířených funkcí

Tomáš Holčík | 25

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 7Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky