WhatsApp

WhatsApp už používají dvě miliardy lidí. Spojení s Messengerem jen tak rychle nehrozí

WhatsApp už používají dvě miliardy lidí. Spojení s Messengerem jen tak rychle nehrozí

WhatsApp není příliš výrazný, používá ho ale ohromná masa lidí. Tak velká, že pomalu dotahuje Facebook. Komunikační aplikace se na svém blogu pochlubila, že překonala milník dvou miliard uživatelů, což znamená, že ji používá téměř každý čtvrtý člověk na planetě. 

Během dvou let se jí tedy podařilo nasbírat 500 milionů uživatelů, jelikož při posledním hlášení v roce 2018 měla na kontě 1,5 miliardy osob. To je ohromující růst. WhatsApp se stal navíc teprve druhou mobilní aplikací v historii, která pomyslnou hranici dvou miliard uživatelů překonala. První je Facebook s 2,5 miliardami.

Součástí úspěchu může být fakt, že WhatsApp stále v základu zůstává relativně obyčejnou komunikační aplikací, která neprosazuje příliš velké prvky sociální sítě. Nejsou v ní reklamy, lidé ji mohou používat zcela zdarma a nabízí koncové šifrování - funkci velmi oceňovanou zejména v méně svobodných státech. 

Hlavním lákadlem je šifrování

WhatsApp je na ní patřičně hrdý. „Dobře si uvědomujeme, že čím více uživatelů jsme schopni propojit, tím lépe je musíme chránit. Čím dál tím větší část našich životů se odehrává online, zajištění bezpečnosti komunikace je tedy důležitější než kdy dřív,“ píše firma v příspěvku a ujišťuje, že ke zprávám uživatelů se nikdo nemá šanci dostat. 

Některé země se přitom snažily donutit, aby na jejich trzích WhatsApp šifrování omezil. Jmenovitě například Indie, která je jeho největším trhem. Pokoušely se o to ale i Spojené státy.

Nicméně i když si uživatelé WhatsApp cení, firma jako taková stále hledá dlouhodobě udržitelný podnikatelský model. I proto mateřský Facebook poslední dva roky zamýšlel, že reklamy do aplikace přece jen zařadí. Od toho nyní opustil a vypadá to, že WhatsApp se vydává směrem placených nástrojů pro podnikatele. 

Pracuje rovněž na jisté úpravě aplikace - musí totiž vyhovět plánu Facebooku sloučit Messenger, Instagram a WhatsApp pod jednu technologickou infrastrukturu. Ovšem šéf firmy Will Cathcart již pro Wall Street Journal avizoval, že WhatsApp je natolik jiný, že ne všechny funkce do něj půjdou z ostatních dvou aplikací přenést. 

Diskuze (7) Další článek: Více troubíte, déle si počkáte! Policie v indické Bombaji spojila semafory s hlukoměry

Témata článku: USA, Instagram, Facebook, WhatsApp, Instant Messaging, Indie, Komunikace, Šifrování, Aplikace, Uživatelé, Komunikační aplikace, Messenger, Wall Street Journal, Miliarda, Miliarda lidí


Určitě si přečtěte

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

12 nejšílenějších programovacích jazyků, ze kterých vám praskne hlava

** Myslíte si, že umíte programovat? ** Ale prosím vás, zkuste jazyk Wenyan nebo Malbolge ** Z ezoterických jazyků zešílíte, nebo vás zaměstnají v Googlu

Jakub Čížek | 23

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

37 nejstrašnějších počítačů, které jste kdy viděli

** Přehled nejhorších počítačů na světě ** Šílené konstrukce a materiály ** Jak to dopadne, když se o počítač nestaráte

Karel Javůrek | 22

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co koupit a čemu se raději vyhnout

** Do deseti tisíc korun lze dnes koupit slušné notebooky ** V nabídce ale i tak převládají zastaralé a pomalé modely ** Poradíme, jak dobře vybrat i s omezeným rozpočtem

David Polesný | 116Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 12 bezdrátových sluchátek

Vyplatí se Apple z bazaru?

Test batohů pro notebooky

Vybíráme nejlepší sportovní hodinky