WhatsApp | Instant Messaging | Komunikace

WhatsApp testuje rychlé přidávání kontaktů pomocí QR kódu

Nejnovější betaverze WhatsAppu přichází se zbrusu novou funkcí – umožňuje přidávat kontakty naskenováním QR kódu. Novinka je dle webu WABetaInfo k dispozici v testovací verzi s číslem 2.20.171, jež je dostupná pro telefony s Androidem a iOS.

Funkce pro zobrazení a načítání QR kódů jsou zařazeny v nabídce pro nastavení aplikace. Jejím cílem je zjednodušit přidávání nových kontaktů bez toho, aby bylo nutné diktovat a následně ukládat jejich telefonní číslo do adresáře telefonu.

Přidání kontaktu přes QR kód

Několik posledních beta verzí bylo na novinky poměrně skoupých. Až verze s číslem 2.20.171 rozvířila do té doby stojaté vody, neboť přinesla konečně něco nového v podobě snadného sdílení kontaktů. O přípravě této funkce kolovaly spekulace již nějakou dobu, nicméně teprve nyní ji lze považovat za potvrzenou.

Na úvodní obrazovce v mobilní aplikaci tedy stačí klepnout na tři tečky v pravém horním rohu a v kontextové nabídce zvolit Nastavení. Vpravo nahoře se pak vedle jména uživatele zobrazí tlačítko s obrázkem QR kódu.

Klepněte pro větší obrázek 
Rychlé přidávání kontaktů pomocí QR kódů

Pokud na toto tlačítko klepnete, ocitnete se v nové sekci QR kód. Ta sestává ze dvou částí, mezi kterými lze přepínat pomocí záložek v horní části. Sekce Můj kód zobrazuje QR kód s odkazem na přidání kontaktu, který lze buď vyfotit, nebo sdílet přes další aplikace. V sekci Skenovat kód pak lze načíst fotoaparátem kontaktní údaje z telefonu jiného uživatele.

Zatím jen v beta verzi

Jestliže se QR kód ocitne v nežádoucích rukách, je možné přes nabídku Obnovit QR kód odvolat jeho platnost. Není přitom nijak omezeno, kolikrát lze takové odvolání provést. Kód totiž obsahuje pouze „zvací odkaz“ ve formátu https://wa.me/[variabilní_řetězec], nikoli samotné telefonní číslo.

Klepněte pro větší obrázek 
Možnosti skenování kódu

Závěrem je vhodné podotknout, že uvedená novinka je zatím k dispozici výhradně v rámci testovací beta verze. V tuto chvíli nejsou známy žádné podrobnosti o tom, kdy by se mohla objevit ve stabilním sestavení.

Pro ty, kteří by se rádi zapojili do řad beta testerů, máme smutnou zprávu: testovací programy pro Android i iOS jsou momentálně plné a WhatsApp nové zájemce odmítá. „Momentálně se již programu testování aplikace WhatsApp Messenger účastní maximální možný počet testerů a další nejsou přijímáni.“ dočtete se například v Obchodě Google Play. Můžete si však stáhnout instalační balíček například ze serveru APKMirror.

Váš názor Další článek: RDNA 2: Zbraň, kterou letos AMD použije v souboji grafických karet proti Nvidii

Témata článku: Facebook, WhatsApp, Android, Chat, iOS, Kód, Instant Messaging, Komunikace, Aplikace, Přidávání, Beta, Google Play, QR kód, WhatsApp Messenger, Kontakt

Aktuální číslo časopisu Computer

Velký test fitness náramků

Levné záložní zdroje

Jak si zabezpečit domov

Nejlepší monitory na trhu