WhatsApp | Microsoft Store | Komunikace

WhatsApp pro Windows 10 a 11 už podporuje i archivované chaty nebo tmavý režim

Zatímco původní klient pro Windows platil za webovou aplikaci zabalenou do kontejneru a vloženou do Storu, od podzimu testovaný klient pro WhatsApp je na míru ušitý Windows 10 a 11. Veřejně vyšel loni v listopadu jako betaverze a oproti předchůdci nabídl řadu vylepšení včetně kreslení.

Běží také bez spojení s mobilem. Od prvotního data uvedení se klient dočkal pár přídavků, tak si je pojďme shrnout. Zatím se stále jedná o betaverzi, takže původní WhatsApp Desktop ve Storu najdete i nadále.

Tmavý režim i archivované chaty

Během ledna bylo prostředí WhatsAppu upraveno tak, aby odpovídalo designovému stylu Windows 11. To především znamená, že se tlačítka nebo nabídky zakulatily a že je využíván materiál Mica. Design je postupně upravován stále. Od února klient podporuje tmavý režim zobrazení.

Výrobce do komunikátoru rovněž přidal náhled na obsah odesílaného souboru a výběr emoji při psaní. Stačí zadat dvojtečku a začít psát název emoji. Také už pošlete nálepku. Zatím poslední a nedávná aktualizace přinesla viditelné tlačítko s archivovanými chaty, které nepřehlédnutelně sedí nad seznamem aktuálních konverzací. Předtím archivované chaty v klientu nebyly dostupné.

Ačkoli je nový WhatsApp stále označený jako betaverze, jeho používání je prakticky bezproblémové a poskytuje výrazně lepší zážitek než webová varianta. Určité funkce mu nadále chybí, zejména jde o zobrazování jednorázových multimédií nebo nahrávání hlasových zpráv.

Zdroje: klient WhatsApp | WABetaInfo

Diskuze (4) Další článek: Putin si zvedá sebevědomí. Rusko chce ještě letos přistát na Měsíci. Bude to mít ale hodně komplikované

Témata článku: Sociální sítě, Windows, Chat, WhatsApp, Windows 10, Windows 11, Microsoft Store, Meta, Komunikace, Design, Fluent Design, Betaverze, Mica, Store, Klient, Chata, Kontejner, WhatsApp Desktop, Webová aplikace, RežimSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

Nový hit. Tahle appka vám udělá profilovku jako od pouličního ilustrátora

** Aplikace NewProfilePic se na Androidu stala hitem ** Můžete si v ní vytvořit profesionálně vypadající profilovky ** Pozor ale na agresivní cenovou politiku za Pro verzi

Martin Chroust
FotografieUmělá inteligenceMobilní aplikace
S vývojem remaku Star Wars KOTOR Aspyru pomáhá studio Saber Interactive
Michal Maliarov
RemakeStar Wars: Knights of the Old Republic
Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

Světu hrozí „vlhká žárovka.“ Měla dorazit až v polovině století, ale už je tu

** Nejteplejší místo na Zemi nemusí být to nejnebezpečnější ** Největším zabijákem se stane až mix tepla a vlhkosti ** Asie se nebezpečně přiblížila hraniční hodnotě 35 °C twb

Jakub Čížek
MeteorologieGlobální oteplování
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

Nandali jste to Putinovi? Rusko zveřejnilo IP adresy, které se zapojily do obřího DDoS. Možná je tam i ta vaše

** Zapojte se do útoků, lákají lidé na Twitteru ** Mnohé weby Moskvy skutečně nejedou ani v Rusku ** Pozor na podvodníky, toto je příležitost pro phishing

Jakub Čížek
KyberválkaRusko
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows