Fake News | WhatsApp | Komunikace

WhatsApp bojuje s dezinformacemi po svém. Ruší hromadné přeposílání zpráv

Facebook se celosvětově potýká s šířením dezinformací nejen na své sociální síti, ale i v rámci komunikátoru WhatsApp. Ten je často zneužívám k hromadnému přeposílání zpráv. Proti tomu služba nyní zakročí a podobné jednání zakáže.

Již dříve zavedl WhatsApp speciální označení pro zprávy, které byly přeposlány mezi uživateli alespoň pětkrát. Zobrazuje u nich dvojitou šipku, která značí, že tvůrce zprávy není váš známý, ale někdo jiný. To má pomáhat hlavně v Indii a dalších regionech, kde se skrze WhatsApp masově šíří nejrůznější falešné zprávy. Zde dokonce v aplikaci chybí i tlačítko pro rychlé přeposlání a Indie byla jednou z prvních zemí, kde se zavedl limit pro přeposlání zprávy maximálně do 5 chatů.

S ohledem na aktuální situaci ale přichází Facebook s tvrdšími opatřeními. Dochází totiž i k rozesílání dezinformací týkajících se pandemie koronaviru, což může být potenciálně nebezpečné. Nově je tak možné přeposlat zprávu pouze do jedné konverzace, což značně zpomaluje šíření. Už předchozí kroky vedly dle firmy k poklesu přeposílání o 25 % a je pravděpodobné, že pokles bude ještě pokračovat.

I nadále tak bude možné si mezi přáteli několikrát přeposlat zprávu, aplikace ale neumožní hromadné rozeslání mezi více různých chatů. Aktualizace se přitom týká všech dostupných platforem.

WhatsApp nedávno přišel i s tmavým režimem své aplikace:

Diskuze (5) Další článek: Chytrá podprsenka SmartBra dokáže detekovat rakovinu prsu v raném stádiu

Témata článku: Koronavirus, Facebook, Hoaxy, Chat, COVID-19, Instant Messaging, Fake News, WhatsApp, Komunikace, Spam, Indie, Přeposlání, Dezinformace, Aplikace, Přeposílání, SVE, Rozesílání, Šíření, Šíření dezinformacíHerní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Herní filosofie: jak se hrálo před čtvrt stoletím aneb počínající krize průmyslu

Máte rádi nostalgické vzpomínání? My ano a dost věcí jsme si díky tomu uvědomili.

Ladislav Novák
Retro
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět