WhatsApp | Fake News | Komunikace

WhatsApp bojuje s dezinformacemi po svém. Ruší hromadné přeposílání zpráv

Facebook se celosvětově potýká s šířením dezinformací nejen na své sociální síti, ale i v rámci komunikátoru WhatsApp. Ten je často zneužívám k hromadnému přeposílání zpráv. Proti tomu služba nyní zakročí a podobné jednání zakáže.

Již dříve zavedl WhatsApp speciální označení pro zprávy, které byly přeposlány mezi uživateli alespoň pětkrát. Zobrazuje u nich dvojitou šipku, která značí, že tvůrce zprávy není váš známý, ale někdo jiný. To má pomáhat hlavně v Indii a dalších regionech, kde se skrze WhatsApp masově šíří nejrůznější falešné zprávy. Zde dokonce v aplikaci chybí i tlačítko pro rychlé přeposlání a Indie byla jednou z prvních zemí, kde se zavedl limit pro přeposlání zprávy maximálně do 5 chatů.

S ohledem na aktuální situaci ale přichází Facebook s tvrdšími opatřeními. Dochází totiž i k rozesílání dezinformací týkajících se pandemie koronaviru, což může být potenciálně nebezpečné. Nově je tak možné přeposlat zprávu pouze do jedné konverzace, což značně zpomaluje šíření. Už předchozí kroky vedly dle firmy k poklesu přeposílání o 25 % a je pravděpodobné, že pokles bude ještě pokračovat.

I nadále tak bude možné si mezi přáteli několikrát přeposlat zprávu, aplikace ale neumožní hromadné rozeslání mezi více různých chatů. Aktualizace se přitom týká všech dostupných platforem.

WhatsApp nedávno přišel i s tmavým režimem své aplikace:

Diskuze (5) Další článek: Chytrá podprsenka SmartBra dokáže detekovat rakovinu prsu v raném stádiu

Témata článku: Koronavirus, Facebook, Chat, WhatsApp, COVID-19, Fake News, Instant Messaging, Komunikace, Indie, Hoaxy, Spam, Rozesílání, Šíření dezinformací, Přeposlání, Dezinformace, Šíření, Aplikace, Přeposílání


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

Je to dobré, cetky z AliExpressu budou nejspíše relativně levné i v roce 2021

** V roce 2021 začneme platit DPH i u laciného zboží z asijských e-shopů ** Daň ale budeme většinou platit už na e-shopech ** Nemusíte se bát zdlouhavého a drahého celního řízení

Jakub Čížek | 73

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

10 map, na kterých můžete COVID-19 sledovat téměř v živém přenosu

** Koronavrus můžete sledovat skoro živě ** Analytici a kartografové připravili hromadu map ** Vybrali jsme deset z nich

Jakub Čížek | 8

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

Proč je COVID-19 tak nebezpečný, jak se detekuje, jak ničí a máme už pandemii?

** V čem spočívá nebezpečí nemoci COVID-19? ** Jak se testuje její přítomnost v těle? ** Jak se ničí UVC i ozónem a proč už CNN mluví o pandemii?

Jakub Čížek | 73


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X