SSD | Pevné disky | Western Digital

Western Digital vyrobil rekordní pevný disk s kapacitou 26 TB, rozšířil i nabídku 22TB modelů

Společnost Western Digital uvedla na konferenci What’s Next for Western Digital nové produkty z oblasti pevných disků, SSD a SD karet, které jsou cílené jak na běžné koncové zákazníky, ale také pro náročnější oblasti zahrnující profesionály a servery.

Pevné disky a cloud

Začneme tím nejpomalejším – pevnými disky. Western Digital se pochlubil HDD s rekordní kapacitou. V rámci sérii WD Red Pro, Purple Pro a Gold jsou nově k dispozici i jako 22TB modely. V případě serverově zaměřených modelů Ultrastar DC je ale navíc dostupný nejen 22TB model (HC570), ale také rekordní 26TB model HC670.

Klepněte pro větší obrázek

Pro tyto pevné disky byly použité technologie jako ePMR, OptiNAND, TSA, HelioSeal, ArmorCache, WCE/WCD (Write Cache Enable/Disable), přičemž u 22TB se používá CMR (2,2 TB dat na plotnu) a zmíněný 26TB model má SMR (UltraSMR) s hustotou ukládání dat 2,6 TB na jednu plotnu.

Western Digital má v plánu rychle postupovat k nejbližšímu dalšímu milníku v podobě 30TB pevných disků.

Klepněte pro větší obrázek

Pro cloud a datacentra si Western Digital připravil i rychlá NVMe SSD s vysokou kapacitou – řadu Ultrastar DC SN650 ve formátu 2,5 palce (E1.L) s kapacitou až 15,36 TB. SSD používají paměti 3D TLC NAND BiCS5 a podporují rychlejší rozhraní PCI Express 4.0. SSD splňují certifikaci OCP Cloud 1.0a.

SSD WD_BLACK SN850X i externí řešení

Pro náročné uživatele uvedl Western Digital nový model NVMe SSD pro slot M.2 – model WD_Black SN850X, který s využitím rozhraní PCI Express 4.0 nabízí rychlost sekvenčního čtení až 7,3 GB/s. Bližší detaily zatím nejsou k dispozici, ale z fotografií je patrné, že nebude chybět pasivní chladič.

Klepněte pro větší obrázek

Ze stejné série Black je i nové externí SSD P40 Game Drive, které se připojuje přes USB-C (USB 3.2 Gen2x2) a slibuje rychlost sekvenčního čtení až 2 GB/s. Šasi má RGB podsvícení, které lze dokonce i nastavovat, ale pouze na operačním systému Windows.

Modulární SSD systém

Hlavně pro profesionály je určen nový modulární systém úložiště SanDisk Professional PRO-BLADE, které umožňuje rychle a snadno vložit a vysunout SSD modul (PRO-BLADE SSD Mag nebo PRO-BLADE Transport SSD), jež může mít kapacitu 1 TB, 2 TB nebo 4 TB a rychlost 2 GB/s nebo 3 GB/s. Vzhledem k tomu, že má úložiště prostor pro čtyři tyto moduly, lze dosáhnout kapacity až 16 TB.

Klepněte pro větší obrázek

Úložiště se k počítači připojuje přes Thunderbolt 3 (USB-C, 40 Gb/s) a WD se chlubí i vysokou odolností, kdy by se zařízení nemělo nic stát ani při pádu z třímetrové výšky a ustojí zatížení až 181 kg. To se hodí hlavně při převozu a využití na externím místě.

Nová čtečka karet a rekordní microSD karta

Pokud hodně využíváte SD a microSD karty, určitě vás potěší nový model čtečky SanDisk Professional Pro-Reader pro SD a microSD karty, který se také připojuje přes USB-C.

Klepněte pro větší obrázek

Dokáže si poradit i s novou extrémně rychlou SD a microSD kartou SanDisk Extreme Pro UHS-I, která v oblasti sekvenčního čtení dosahuje na rekordních 200 MB/s.

Diskuze (8) Další článek: Notebooky řady Lenovo Legion 7 pro rok 2022 mají prémiové materiály, čtečku otisků a GeForce jen s Intelem

Témata článku: Windows, SanDisk, SSD, Úložiště, Pevné disky, Externí disk, SD, Western Digital, Thunderbolt, Black, PCI Express, HelioSeal, Kapacita, Ultrastar DC, Wd red, TSA, SMR, Pevný disk, Model, Game Drive, Pevné disky externí na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

Izraelský obrněnec ROBUST autonomně bojuje proti pěchotě i tankům

** Izraelský zbrojní gigant Elbit Systems nedávno představil střední obrněné vozidlo ROBUST ** To je určeno pro pokročilý autonomní boj proti pěchotě i obrněným vozidlům ** Nový obrněnec by měl operovat s vysokou mírou autonomie, za každého počasí a prakticky v každém terénu

Stanislav Mihulka
IzraelVojenstvíRoboti
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě