Úložiště | Pevné disky | Western Digital

Western Digital ukázal pevné disky s OptiNAND. V případě nouzového vypnutí uchovají 50× více dat

Western Digital představil v rámci akce HDD Reimagine novou architekturu pevných disků. Nejzásadnější novinkou je technologie OptiNAND, která funguje jinak než technologie hybridních disků, kde se k ukládání uživatelských dat používá paměť flash.

Hlavní roli hrají nové paměťové čipy iNAND a vylepšený algoritmus firmwaru pevného disku. Nové disky s technologií OptiNAND spojují tradiční pevné disky s paměťmi typu flash a mají nabídnout především vyšší kapacitu, výkon a lepší spolehlivost.

Co přináší OptiNAND?

Nové disky jsou navržené speciálně pro zajištění vysokých kapacit, výkonu a spolehlivosti potřebných pro dlouhodobé ukládání velkého množství dat. Uplatnění mají najít například v digitálních kamerových systémech nebo v síťových úložištích.

Výrobce deklaruje následující tři hlavní benefity:

  • Kapacita – disk pracuje chytřeji díky vylepšeným algoritmům firmwaru, které využívají rozšířená metadata přenesená na paměť iNAND, což umožňuje zvýšit počet stop na palec (TPI) s výslednou vyšší plošnou hustotou.
  • Výkon – vylepšená latence disku díky vlastním optimalizacím firmwaru disku zaměřeným na menší počet obnovení ATI (adjacent track interference) a snížení potřeby práce s mezipamětí pro zápis.
  • Spolehlivost – díky jedinečným schopnostem v oblasti technologií flash se zákazníci mohou spolehnout na nadstandardně vysokou spolehlivost disku.

Nové disky na obzoru

Western Digital uvádí, že technologie OptiNAND umožňuje uchovat 50krát více dat v případě nouzového vypnutí. Nová architektura bude nabízena v celém portfoliu disků a úložných platforem, přičemž později v průběhu roku bude nabídka doplněna o produkty specifické pro daný trh a speciální hardware.

Nové pevné disky budou také využívat technologii HelioSeal, která je označována za největší technologický skok v této oblasti z poslední doby. V podstatě jde o naplnění prostoru disku héliem a jeho důkladné hermetické utěsnění. Hélium má menší odpor a je méně turbulentní než vzduch, což umožňuje zvýšit kapacitu pevných disků pomocí tenčích médií.

Na jednu plotnu tak je možné vměstnat až 2,2 terabajtu dat, přičemž největší disky mají devět ploten a celkovou kapacitu až 20 TB. Nové disky také rozšiřují nárůst kapacity pomocí osvědčené technologie ePMR.

„Díky našemu duševnímu vlastnictví a špičkovým vývojovým týmům v oblasti pevných disků a flash pamětí jsme schopni neustále posouvat hranice inovací a zlepšovat tak infrastrukturu úložišť našich zákazníků,“ řekl prezident pro globální technologie a strategii Siva Sivaram.

Diskuze (5) Další článek: Logitech má nový USB dongle Logi Bolt. Je rychlejší a lépe šifruje komunikaci s periferiemi

Témata článku: Technologie, Hardware, Úložiště, Architektura, Pevné disky, Western Digital, Firmware, Pevný disk, Spolehlivost, TPI, Kapacita, Data, Vypnutí, EAMR, Disk, ATI, HelioSeal, Pevné disky interní na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

Recenze cykloradaru Garmin Varia RCT715. Bílé dodávky, všechny si vás natočím

** Garmin do svého stále unikátního cykloradaru přidal kameru ** Snímá a ukládá, co se při jízdě děje za sedlem ** Kromě toho je to jedna z nejsilnějších svítilen na kolo

Marek Lutonský
Testy
Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

Zákaz potratů nutí ženy mazat aplikace pro sledování svého cyklu. Facebook to řeší mazáním účtů a příspěvků

** Zrušení práva na potrat v USA má nečekaný vliv i na mobilní technologie ** Uživatelky ze strachu mažou citlivé aplikace ** Meta zase maže příspěvky a účty lidí, kteří nabízí potratové pilulky

Martin Miksa
MetaZdravíPro ženy