Weby věnované ICQ na českém Internetu

8. března 2000
Computer 4/00 SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
Komunikační program ICQ izraelské firmy Mirabilis, který již nějaký ten pátek vlastní americký kolos AOL, patří mezi nejčastěji používané programy na Internetu.
Komunikační program ICQ izraelské firmy Mirabilis, který již nějaký ten pátek vlastní americký kolos AOL, patří mezi nejčastěji používané programy na Internetu. Je celkem překvapivé, jak malý počet stránek je mu věnováno na českém Internetu. Abyste tedy nemuseli hledat jehlu v kupce sena, představíme si stručně alespoň ty nejzajímavější.

ICQ.cz - Na tomto serveru najdete téměř úplně všechno, co můžete jako český uživatel ICQ potřebovat. Šikovná je například databáze obsahující v době našeho testu 10 115 uživatelů. Pokud zvolíte Rozšířené hledání, můžete si vyhledat partnera či partnerku na "pokec" nejen podle čísla, jména, e-mailu, přezdívky, zájmů nebo města, ale dokonce i podle pohlaví a věku. Začátečníci pak jistě uvítají rubriku Často kladené otázky, která jim může pomoci při řešení prvních úskalí. Pro tyto účely lze doporučit i diskusní fórum, kde se řeší otázky všeho druhu. V sekci Download najdete kromě zrcadel, ze kterých je možné stáhnout poslední verzi tohoto komunikačního programu, i českou verzi ICQ 98a, varianty pro všechny možné platformy (Windows 3.1x, Windows CE, PowerMac, Linux, ...), hry spolupracující s ICQ a řadu dalších užitečných programů. Jestliže se vám standardní rozhraní ICQ omrzelo, najdete na ICQ.cz téměř stovku nejrůznějších skinů i s náhledy roztříděnými do osmi kategorií. Základním stavebním kamenem tohoto server jsou ale články, které přibývají zajímavým tempem (duben 1999, červen, srpen, prosinec, poslední je pak z 5. ledna 2000). Články jsou pěkně zpracovány a mají vysokou informační hodnotu – škoda, že se neobjevují častěji a ve větším množství. Celkově bych se nebál označit tento web jako Mekku českého ICQ, protože zde najdete snad úplně všechno, co můžete potřebovat. Škoda jen ne zrovna nejlépe provedeného designu. Celkový dojem: velmi dobrý.

Recenze a popis komunikačního programu ICQ - Když jsem s ICQ začínal (což není příliš dávno), potřeboval jsem stručný, přesný a především český návod. Na této stránce jsem našel přesně to, co jsem hledal - kromě podrobného návodu k instalaci, popisu okna programu a nastavení tu najdete i rady týkající se bezpečnosti a seznam klávesových zkratek. Stránky jsou vhodné především pro začátečníky, kterým odpoví na otázky Co umožňuje ICQ?, Jak pracuje ICQ?, Kde si stáhnout ICQ? a podobné. Za tuto osvětovou činnost si autoři stránek jistě zaslouží díky a velkou pochvalu. Stejné stránky v jiné podobě najdete i na http://www.volny.cz/cerpa/icq/recenze.htm. Celkový dojem: velmi dobrý.

ICQ - odesílání zpráv přes web - Potřebujete odeslat zprávu někomu na ICQ a nemáte možnost použít k tomu chatovací program? Pak lze zaslat krátkou zprávičku pomocí webového rozhraní, které najdete například na serveru Obchody.cz. Stačí jen v roletkovém menu zvolit položku ICQ, napsat číslo, vzkaz a stisknout tlačítko Odeslat. Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že ve velké většině případů přijde zpráva na požadovanou adresu prakticky okamžitě. Celkový dojem: dobrý

Diskuze (1) Další článek: Computer 4/00

Témata článku: ICQ, Dojem, Nejzajímavější program, Zrcadlo, Pochvala, Velká škoda, Dobrý dojemPodrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

Podrobný návod, jak zrušit SIPO. Nejsnazší je převedení plateb jinam

**Než zrušíte SIPO, musíte platby převést jinam. **Neplatí to nutně pro poplatky veřejnoprávním médiím. **SIPO zrušíte osobně, elektronicky nebo se zruší automaticky.

Petr Urban
Česká poštaNávody
Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

Jak nainstalovat Windows 11 na nekompatibilní počítač. Instalačku upraví každý

**Windows 11 můžete nainstalovat i na starší počítače, které nesplňují požadavky na hardware. **Instalace je ale na vlastní riziko, všechno nemusí fungovat správně. **Aby instalace proběhla, stačí si vytvořit upravené instalační médium.

Petr Urban
Windows 11Operační systémyMicrosoft
Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

Zuckerbergovo metaverzum je zatím tak špatné, že jej nechtějí používat ani jeho zaměstnanci

**V interním oběžníku šéf metaverza v Metě přiznává, že jeho hlavní aplikaci nechtějí používat ani lidé z vývoje. **Horizon Worlds trpí řadou chyb, špatným výkonem nebo neslavně vypadající grafikou. **Ani po výzvě od šéfa metaverza zaměstnanci aplikaci příliš nepoužívají, takže je management musí donutit.

Petr Urban
MetametaverseVirtuální realita
Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

Jak stáhnout video z Youtube: 10 nejlepších nástrojů

** Vybrali jsme deset nejlepších nástrojů pro stahování videa z YouTube ** Můžete si vybrat, jestli chcete aplikaci, doplněk do browseru nebo webovou službu ** Videa z YouTube poté můžete sledovat offline

Karel KiliánStanislav Janů
TipyNejlepší programy