Koronavirus | eGovernment | Česko

Weby státní správy se hroutí. Nefunguje ministerstvo školství, zdravotnictví ani vládní web

Weby státní správy se hroutí. Nefunguje ministerstvo školství, zdravotnictví ani vládní web

Česko nic podobného od dob uhelných prázdnin z éry reálného socializmu nezažilo, a tak prakticky okamžitě po ranním oznámení o zrušení hromadných akcí nad 100 lidí a uzavření všech škol začaly kolabovat některé weby státní zprávy.

Dostupnost a odezvu českého-egovu v posledních 24 hodinách už nějaký čas měří iniciativa Hlídač státu. Několik desítek těch nejdůležitějších stránek pak najdete v tomto grafu.

Klepněte pro větší obrázek
Weby ministerstva školství a zdravotnictví přestaly pod náporem fungovat

Zelená barva značí, že se web nepotýká s žádnými problémy, oranžová představuje citelné zpomalení a rudá nedostupnost. Od ranní tiskové konference vlády proto začaly havarovat weby Ministerstva školství ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR a také samotná webová prezentace Úřadu vlády.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Weby ministerstva školství a zdravotnictví se nenačtou, nebo velmi pomalu. IT oddělení státní správy už problém řeší, stojí za ním totiž ohromný zájem veřejnosti.

V těchto hodinách se totiž potýkají s návštěvností, která mnohonásobně přesahuje obvyklý březnový průměr. Současná krize tedy potrénuje nejen lékaře a hygieniky, ale dost možná i IT manažery státní správy, hlavní výhodou každého e-govu má být totiž to, že je dostupný právě skrze internet, i když nastanou problémy.

Diskuze (27) Další článek: Xbox Series X bude mít hardwarově akcelerovaný 3D zvuk. Postará se o něj speciální čip

Témata článku: Koronavirus, eGovernment, Internet, Web, Česko, Školství, Hlídač, Státní správa, Vládní web, MINI +, Česká republika, Správa, Uzavření, Úřad vládySex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

Samohybná houfnice CAESAR zasáhla projektilem Excalibur cíl vzdálený 46 km. To je dělostřelecký rekord

** Raytheon a Nexter použili houfnici CAESAR k testu naváděné dělostřelecké munice s prodlouženým dostřelem Excalibur ** Při této zkoušce zasáhla dotyčná munice dva cíle ve vzdálenosti přesahující 46 kilometrů ** To je nový rekord pro palbu dělostřeleckého systému

Stanislav Mihulka
RekordyZbraněArmáda
Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Jak zrcadlit obrazovku mobilu a počítače do televize

Ať už se chcete pochlubit fotkami z dovolené na velké obrazovce, nebo si přehrát video uložené na disku počítače, neobejdete se bez zrcadlení obrazovky. Ve výchozím stavu jej podporuje Windows i Android.

Stanislav Janů
NávodyTelevizeWindows
25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět