Koronavirus | Česko | eGovernment

Weby státní správy se hroutí. Nefunguje ministerstvo školství, zdravotnictví ani vládní web

Weby státní správy se hroutí. Nefunguje ministerstvo školství, zdravotnictví ani vládní web

Česko nic podobného od dob uhelných prázdnin z éry reálného socializmu nezažilo, a tak prakticky okamžitě po ranním oznámení o zrušení hromadných akcí nad 100 lidí a uzavření všech škol začaly kolabovat některé weby státní zprávy.

Dostupnost a odezvu českého-egovu v posledních 24 hodinách už nějaký čas měří iniciativa Hlídač státu. Několik desítek těch nejdůležitějších stránek pak najdete v tomto grafu.

Klepněte pro větší obrázek
Weby ministerstva školství a zdravotnictví přestaly pod náporem fungovat

Zelená barva značí, že se web nepotýká s žádnými problémy, oranžová představuje citelné zpomalení a rudá nedostupnost. Od ranní tiskové konference vlády proto začaly havarovat weby Ministerstva školství ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR a také samotná webová prezentace Úřadu vlády.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Weby ministerstva školství a zdravotnictví se nenačtou, nebo velmi pomalu. IT oddělení státní správy už problém řeší, stojí za ním totiž ohromný zájem veřejnosti.

V těchto hodinách se totiž potýkají s návštěvností, která mnohonásobně přesahuje obvyklý březnový průměr. Současná krize tedy potrénuje nejen lékaře a hygieniky, ale dost možná i IT manažery státní správy, hlavní výhodou každého e-govu má být totiž to, že je dostupný právě skrze internet, i když nastanou problémy.

Diskuze (27) Další článek: Xbox Series X bude mít hardwarově akcelerovaný 3D zvuk. Postará se o něj speciální čip

Témata článku: Koronavirus, Web, Internet, Česko, eGovernment, Vládní web, Česká republika, Uzavření, Státní správa, Úřad vlády, Hlídač, Správa


Určitě si přečtěte

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

Apple vychrlil novinky: Nové operační systémy a příprava na vlastní procesory

** Apple dnes představuje novinky ** Tradiční keynote v rámci konference WWDC probíhá jen online ** Nové operační systémy, ale i něco navíc

David Polesný | 109

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

Podívejte se na Windows z roku 1990. Před 30 lety přišly Windows 3.0 a líbily se nám

** 22. května 1990 uvedl Microsoft Windows 3.0 ** Systém z Microsoftu definitivně udělal lídra na desktopu ** Tehdejší Windows byly vlastně grafickou nadstavbou nad MS-DOS

Jakub Čížek | 75


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: nejlepší notebooky do 20 000 Kč

Test 8 levných IP kamer

Jak vybrat bezdrátová sluchátka

Testujeme Android 11