Koronavirus | eGovernment | Česko

Weby státní správy se hroutí. Nefunguje ministerstvo školství, zdravotnictví ani vládní web

Česko nic podobného od dob uhelných prázdnin z éry reálného socializmu nezažilo, a tak prakticky okamžitě po ranním oznámení o zrušení hromadných akcí nad 100 lidí a uzavření všech škol začaly kolabovat některé weby státní zprávy.

Dostupnost a odezvu českého-egovu v posledních 24 hodinách už nějaký čas měří iniciativa Hlídač státu. Několik desítek těch nejdůležitějších stránek pak najdete v tomto grafu.

Klepněte pro větší obrázek
Weby ministerstva školství a zdravotnictví přestaly pod náporem fungovat

Zelená barva značí, že se web nepotýká s žádnými problémy, oranžová představuje citelné zpomalení a rudá nedostupnost. Od ranní tiskové konference vlády proto začaly havarovat weby Ministerstva školství ČR, Ministerstva zdravotnictví ČR a také samotná webová prezentace Úřadu vlády.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Weby ministerstva školství a zdravotnictví se nenačtou, nebo velmi pomalu. IT oddělení státní správy už problém řeší, stojí za ním totiž ohromný zájem veřejnosti.

V těchto hodinách se totiž potýkají s návštěvností, která mnohonásobně přesahuje obvyklý březnový průměr. Současná krize tedy potrénuje nejen lékaře a hygieniky, ale dost možná i IT manažery státní správy, hlavní výhodou každého e-govu má být totiž to, že je dostupný právě skrze internet, i když nastanou problémy.

Diskuze (27) Další článek: Xbox Series X bude mít hardwarově akcelerovaný 3D zvuk. Postará se o něj speciální čip

Témata článku: Koronavirus, eGovernment, Internet, Web, Česko, Státní správa, Úřad vlády, Hlídač, Správa, Uzavření, Vládní web, MINI +, Školství, Česká republika