WebPark: nový hosting od Centrum.cz

Server Centrum.cz spustil novou službu WebPark pro tvorbu a uložení vašich webových stránek zcela zdarma.
Po napínavé kampani serveru Centrum.cz pod heslem "Jsem VELKÝ pro Tvoje webové stránky", která zaplavila český Internet v několika předešlých dnech, se včera objevila její opravdová podoba, kterou je právě WebPark.cz.

Samotný WebPark.cz se tváří přívětivě, využívá osvědčenou střídmou a elegantní grafiku Centrum.cz. Portál Centrum.cz vstupuje do freehostingu jako jeden z posledních, proto se snaží nabídnout logicky něco navíc, čím by ohrozil dominantní pozice konkurence. Proto nabízí podobně jako Hyperlink doménu třetího řádu něco.webpark.cz a například propracované statistiky návštěvnosti vašeho webu. K dalším službám patří textová počítadla, kterých je možné zřídit neomezený počet. Je tu i kniha návštěv, která je bohužel hodně minimalistická. Neposkytuje žádná výrazná nastavení (kromě mazání nevhodných příspěvků) a je tak vhodná jen pro laický web.

Přístup k souborům je možný přes FTP i přes webové rozhraní, kde lze v textové podobě editovat HTML kód stránek. Stránky nebo obrázky lze na web přenášet pomocí formuláře, který najednou zvládne až šest souborů.

Velikost přiděleného prostoru je 20 MB s tím, že prvních 500 zaregistrovaných může zažádat při vyplňování registračních formulářů o prémiových 5 MB. K registraci automaticky dostanete doménu 3. stupně jméno.webpark.cz a alternativní adresu www.webpark.cz/jmeno.

Autoři nezapomněli ani na úplné začátečníky, pro které připravili Automat pro tvorbu WWW stránek. Spočívá v jednoduchém formuláři, který obsahuje několik základních položek a po vyplnění a odeslání se změní v hotovou webovou stránku. Svou první stránku si tak může vytvořit opravdu každý, kdo umí mačkat na tlačítka a vyplňovat text.

Protože server WebPark.cz vznikl u společnosti NetCentrum, která provozuje server Centrum.cz, při registraci je kontrolováno, zda neexistuje registrovaný uživatel služeb Centra se stejným jménem. Jestliže ano, musíte zadat jeho heslo, které používá pro přístup ke svému e-mailu. Autorizujete se tak jako právoplatný uživatel tohoto jména a máte právo jej využívat i pro webovou prezentaci. Tato ochranná lhůta trvá 14 dní, pokud tedy máte na Centru nějaké atraktivní uživatelské jméno, doporučujeme si rychle zřídit prezentaci. K tomu se ale zároveň pojí podmínka při registraci – pokud si nezměníte během 3 měsíců své stránky, budou vám vymazány.

Na serveru je možné provozovat erotické stránky. Jedinou podmínkou je upozornění, které návštěvníka informuje, o pornografického charakteru stránek a nevhodnosti pro osoby mladší 18 let.

Poněkud sporný je výklad registračních podmínek, který ve 4 bodě uvádí:

4) Uživatelé nemají právo na spravování reklamy na svých stránkách, možnost výběru pozice baneru, umístění jakékoli placené reklamy či uveřejňování reklamních odkazů za protislužbu není dovoleno. Reklamu je možno uvádět pouze na vlastní výrobky či služby, ne na výrobky a služby třetí strany. Právo uveřejňování reklamy má pouze provozovatel serveru WebPark. Textové linky na jiné servery nejsou považovány za reklamu. Netýká se placených služeb.

Přímým dotazem na provozovatele WebParku jsme zjistili, že Mr. Linx i Billboard tomuto zákazu nepodléhají, byť dle našeho názoru spadají minimálně pod uveřejňování reklamních odkazů za protislužbu. Toto se ale jistě vyjasní a podmínky budou případně doladěny.

Servery WebParku jsou do Internetu připojeny na páteřní síti Nextra, dle traceroute blíže uzlu NIX než samotné Centrum.cz a jako software pro správu stránek je použit Apache.

Diskuze (23) Další článek: Kolik skutečně stojí platformy Intel versus AMD?

Témata článku: Internet, Ochranná lhůta, Textová podoba, Nový, Webová prezentace, WEBP, Dominantní pozice, Vhodná reklama, Billboard, Reklamní odkaz


Určitě si přečtěte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

10 mýtů a polopravd o bateriích, kterým možná ještě věříte

** Kolem baterií a akumulátorů koluje řada mýtů, nepravd a polopravd ** Dnes vám devět z nich zkusíme vyvrátit na základě faktů ** Většina z nich totiž neplatí pro moderní lithiové baterie

Karel Kilián, David Polesný | 99

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 35

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

Zorin OS 15: Vyzkoušejte další hezký a nenáročný linux pro mamku a taťku

** Ačkoliv je grafických linuxů plný internet, stále vládnou Windows ** Jeden z nich se jmenuje Zorin OS a nedávno se dočkal aktualizace ** Dělají jej dva kluci z Irska a je fakt hezký

Jakub Čížek | 116


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky