Webový servis

Radek Sedlář opět odpovídá na vaše dotazy.
Netápejte na webu
Dotaz: Jakým způsobem je možné přidružit soubor stažený MSIE 4 z webu nějaké aplikaci anebo právě naopak. Např. při stažení souboru *.pdf MSIE 4 automaticky otevírá Adobe Acrobat a musím dlouho čekat, než je v prohlížeči k dispozici. Je pro mě lepší nechat si soubor stáhnout do nějaké složky a potom otevřít, popřípadě uschovat, jinak totiž při automatickém stažení musím soubor vyhledat ve složce Temporary Internet Files.

Radek Sedlář: Nemusíte vůbec nic nastavovat ani měnit v možnostech programu. Stačí, když před tím, než klepnete na odkaz, stisknete pravé tlačítko myši a z kontextového menu, které se objeví, vyberete položku Save Target As (v případě, že máte anglicky mluvící program). Pokud máte raději počeštěnou verzi, najdete zde položku Uložit cíl jako … Prohlížeč se vás zeptá, kam má soubor uložit, a nebude spouštět program, v němž by jej otevřel.

Dotaz: Můžete mi poradit nějakou službu na webu, kde bych si mohla zřídit svůj vlastní e-mail? Ovšem abych mohla posílat své erotické fotografie, potřebuji, aby bylo možné prostřednictvím této služby odesílat také soubory.

Radek Sedlář: Ve světě i u nás existuje slušný výběr takovýchto služeb, které nabízejí zřízení e-mailové schránky zdarma. Existují mezi nimi velké rozdíly. Osobně jsem vyzkoušel službu nazvanou Post.cz na adrese http://post.cz. Zde funguje odesílání zpráv i s přiloženým souborem bez problémů.

Dotaz: Kde a jak si mám nechat zeregistrovat adresu svých webových stránek a kolik to stojí?

Radek Sedlář: Adresy v doméně .cz registruje úřad nazvaný CZ-NIC http://www.nic.cz. Registrace jedné adresy stojí 1 600 Kč. Ovšem, k tomu abyste si mohl nechat zaregistrovat vaše doménové jméno, musí být splněno několik požadavků a předpokladů. Především toto jméno nesmí být již registrováno. Zdali je, anebo není vámi vybrané jméno registrováno, se můžete přesvědčit na adrese http://www.ripe.net/db/whois.html. Navíc je zapotřebí mít vaši budoucí doménu zapsanou ve dvou name-serverech (server, kde se udržují záznamy o jménech domén a IP-adresách, které k nim náleží). Potom musíte vyplnit několik formulářů (nejprve dva a posléze i třetí) a odeslat je na adresu CZ-NICu. Přesný postup i s ukázkou vyplněných formulářů najdete na již zmíněné adrese http://www.nic.cz.

Ovšem existují také služby, které za vás bez problémů adresu registrují. Jednou z takových služeb jsou Domény.czhttp://www.domeny.cz. Zde stačí vyplnit registrační formulář s vaším jménem a kontaktem na vás a samozřejmě také se jménem požadované domény. Ovšem registrace je o něco dražší, stojí asi 2 000 Kč.

Zdroj: Computer

Váš názor Další článek: Přehřívání: starý známý problém se znovu objevuje u čipů Intel

Témata článku: Software, Internet, Programování, Whois, Adresa, Servis, Save


Určitě si přečtěte

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

Vážně dnes ještě někdo krade Adobe? Video můžete stříhat zdarma v Resolve a fotky i vektory zvládne Affinity

** Kde jsou ty doby, kdy měl skoro každý doma Photoshop ** Photoshop a Premiere Pro od kamaráda nebo z warezu ** Dnes už to nemá smysl, existuje totiž hromada laciných alternativ

Jakub Čížek | 90

Jakub Čížek
Grafický editorStřih videa
Zapomeňte na destičky. Raspberry Pi 400 je nový počítač zabudovaný do klávesnice
Lukáš Václavík
Raspberry PiPočítače
Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

Nejlepší notebooky do 10 000 korun: Co má ještě smysl kupovat. A co ne?

** Notebooky s cenou do deseti tisíc korun jsou plné kompromisů ** Existuje několik modelů dobře použitelných pro nenáročné použití ** Vhodnou alternativou jsou tablety nebo repasované počítače

David Polesný | 94

David Polesný
Jak vybrat notebookNotebooky
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 40

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle
Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 4

redakce
Mapy GoogleStreet View
Microsoft Defender je jeden z nejlepších antivirových programů, tvrdí výsledky AV-TESTu
Karel Kilián
Windows DefenderAntivirusWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5