Google | Mapy | Kalendář

Webový Kalendář Google dostal nový postranní panel pro rychlý přístup k Mapám

Po nedávné integraci Úkolů Google do webového Kalendáře se v pravém postranním panelu objevuje další nová ikonka. Patří Mapám Google a umožňuje nejen snadné vyhledávání, ale i přístup k sekcím Poslední a Uloženo, informuje web XDA Developers.

Na záložce Poslední se zobrazují vyhledávací dotazy zadané na všech zařízeních se stejným účtem Google. Na kartě Uložené najdete všechna místa, která jste si uložili do nějaké kolekce či seznamu. Po klepnutí do vyhledávacího pole se zobrazí tři tlačítka: Potraviny, Jídlo s sebou a Hotely.

Mapy v Kalendáři Google

Díky novému panelu můžete snadno vyhledávat adresy, firmy, podniky a místa, aniž byste museli opouštět prostředí webového kalendáře. Funkce Vyhledávání v bočním panelu funguje stejně jako v plné verzi aplikace Mapy Google – pod výřezem mapy s polohou se zobrazují další podrobnosti včetně fotografií.

V dolní části panelu jsou po nalezení místa k dispozici čtyři tlačítka. Přes ně si můžete nechat naplánovat trasu, uložit místo do seznamu, odeslat ho do vybraného mobilního telefonu nebo zkopírovat odkaz do schránky pro další použití.

V panelu nechybí ani tlačítko Otevřít v Mapách, jež otevře příslušnou mapu na samostatné kartě prohlížeče. Přes postranní nabídku tak lze nyní přistupovat k poznámkové aplikaci Google Keep, úkolníčku Úkoly Google a již zmiňovaným Mapám.

Nový postranní panel Mapy se zobrazuje uživatelům s osobními účty Google. Dle dostupných informací není v současnosti k dispozici pro účty Google Workspace. V tuto chvíli nejsou k dispozici žádné oficiální informace týkající se této funkce nebo toho, zda bude nakonec uvolněna i pro uživatele Workspace.

Mohlo by vás zajímat: podívejte se na vylepšený editor Kalendáře z Windows 10!

Diskuze (1) Další článek: Počítače proti chemikáliím a špatnému klimatu. Alphabet mluví o nové zemědělské revoluci

Témata článku: Google, Web, Internet, Mapy, Google Keep, Kalendář, Tlačítko, Účet, Vyhledávání, Aplikace, Mapa, Panel, XDA Developers, Rychlý přístup


Určitě si přečtěte

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

AMD Ryzen 5000 s architekturou Zen 3: počet jader zůstává, výkon rekordně roste

** AMD představilo novou generaci desktopových procesorů řady Ryzen 5000 ** Nová architektura Zen 3 přináší mnoho vylepšení a přibližně 19% zvýšení výkonu IPC ** Všechny modely budou v prodeji 5. listopadu

Karel Javůrek | 43

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk