Google | Gmail | E-mail

Webový Gmail dostane nové nastavení. Bude rychlejší a přehlednější

Zdroj: Google
Webový Gmail dostane nové nastavení. Bude rychlejší a přehlednější | Zdroj: Google

Desktopová verze Gmailu se dočká užitečné novinky. Google začal ode dneška u osobních účtů i G Suite postupně zavádět tzv. rychlé nastavení (quick settings). Ozubené kolečko se přesunulo do horní lišty mezi tlačítka pro uživatelskou podporu a seznam ostatních googlovských aplikací.

Když na ně kliknete, místo klasického velkého nastavení o deseti kartách vyskočí boční panel s rychlým přístupem k položkám upravujícím vzhled schránky. Na výběr tam jsou barevné motivy, kompaktnost a styly zobrazení doručené pošty a také přepínač seskupování do konverzací.

Klepněte pro větší obrázek
Nové rychlé nastavení v Gmailu

Nepřibyla žádná nová položka, všechny již existují v klasickém nastavení, které se roky nezměnilo a které působí nepřehledně. Kompletní seznam voleb je nadále dostupný skrz tlačítko úplně nahoře.

Gmail letos na jaře oslavil 16. narozeniny. Původně vznikl jako jeden z „20% projektů“. Google svým zaměstnancům dovoloval pětinu pracovního času věnovat jiným aktivitám, čehož Paul Buchheit využil k tvorbě e-mailové služby, která způsobila revoluci.

Jde o první významný web masivně využívající AJAX. Gmail díky tomu nabídl v prohlížeči podobný komfort a rychlost jako nativní desktopová aplikace. Ohromil také 1GB kapacitou (v té době byly běžné desítky megabajtů), kvůli čemuž oznámení působilo spíš jako vtip. Betaverze totiž byla spuštěna 1. dubna.

Účet na Gmailu je dnes páteří všech googlovských služeb a podle posledních informací z října 2018 jich společnost provozuje více než 1,5 miliardy.

Diskuze (19) Další článek: 12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

Témata článku: Google, Gmail, E-mail, Komunikace, G Suite, Tlačítko, Bude, Položka, Nastavení, Horní lišta, Aplikace, Ajax, Nové nastavení25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

25 nejlepších filmových parodií, které můžete vidět. Víme, kde je najdete online

Filmové parodie jsou divácky velmi vděčné a mezi filmaři oblíbené. Tvůrci v nich mohou totiž zcela beztrestně vykrádat cizí díla a v jejich nápodobě popustit uzdu své fantazii. Vybrali jsme nejlepší zahraniční i české parodie.

Jaromír PukMarek Čech
Filmy, které musíte vidět
Nový řidičák půjde od léta vyřídit online přes Portál občana
Lukáš Václavík
Portál občanaČeskoeGovernment