Google | Web | Aktualizace

Webový agregátor Zprávy Google dostal ke 20. narozeninám nový vzhled a širší možnosti nastavení

Novinkový agregátor Zprávy Google oslaví letos v září své dvacáté narozeniny. Vývojáři při této příležitosti přispěchali s dárkem v podobě nového vzhledu a širších možností nastavení. Inovovaný design zdůrazňuje místní zprávy a personalizovaný obsah.

„Zprávy Google poskytují lidem jednoduchý způsob, jak se prokousat informačním šumem a snadno zjistit, co je důležité v místní komunitě i po celém světě. Sdružují různorodou žurnalistiku, od místních a regionálních zpravodajských serverů až po celostátní a globální perspektivy, a pomáhají tak lépe porozumět našemu světu,“ uvádí produktový manažer Brad Bender.

Zprávy Google v novém kabátku

Dle příspěvku na blogu Google je jednou z novinek modré tlačítko Přizpůsobit, umístěné v pravém sloupci pod nabídkou Výběr pro vás. V nastavení lze zapínat a vypínat zobrazení jednotlivých témat a měnit jejich pořadí na stránce.

„Naše vize Zpráv Google se zaměřuje na posílení přístupu k místnímu zpravodajství, poskytování přístupu k různým zdrojům a řešení dezinformací při současné ochraně otevřeného webu,“ shrnuje důvody provedených změn Bender.

Pokud vás zajímá, co se děje v okolí vašeho bydliště, zaměstnání či jiné lokality, pak určitě oceníte nové možnosti nastavení místních zpráv. Patrně nejzásadnější novinkou je v tomto směru možnost definovat si více míst, jež chcete sledovat. S jejich výběrem pomůže praktický našeptávač a mezi zvolenými místy pak lze přepínat pomocí tlačítek.

Patrně nejviditelnější změna spočívá v tom, že různé kategorie zpráv – například Svět, Byznys, Věda a technika a další – byly přesunuty z levé strany obrazovky do kompaktní nabídky v horní liště. Díky tomu zbývá více prostoru na agregovaný obsah a web působí o něco vzdušnějším dojmem. Nové Zprávy Google tak „přinášejí na začátku stránky nejzajímavější příběhy, místní zprávy a personalizované výběry“.

Počasí i vysvětlování dezinformací

Drobnou proměnou prošel také boxík s informací o počasí. Ten je nyní viditelně kompaktnější a kromě ikony, indikující aktuální situaci, obsahuje také údaj o teplotě vzduchu. Po klepnutí na šipku po levé straně se rozbalí stručná předpověď na následující čtyři dny s informacemi o nejvyšších a nejnižších očekávaných teplotách. Údaje jsou přebírány z webu Weather.com.

Google také uvádí, že rozšířil svou sekci „Kontrola faktů“, která upozorňuje na vyvrácení virálně šířených tvrzení. Tato sekce umožňuje „zobrazit původní tvrzení spolu s posouzením faktů od nezávislých organizací“. Ve skutečnosti však není výrazná a je zastrčená v sekci, kterou většina návštěvníků neuvidí – až v dolní části domovské stránky, v češtině není dostupná vůbec.

Novou verzi Zpráv Google již lze vyzkoušet i s českými účty – stačí navštívit adresu news.google.com a v záhlaví úvodní stránky klepnout na odkaz Vyzkoušet. Pokud byste se pak chtěli vrátit zpět k původnímu designu, stačí klepnout na tlačítko s ozubeným kolečkem a v Nastavení deaktivovat možnost Začít používat novou aplikaci Zprávy Google.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Diskuze (3) Další článek: Čína chce získat vzorky marsovských hornin o dva roky dříve než NASA

Témata článku: Google, Byznys, Internet, Web, Aktualizace, Design, Narozeniny, Tlačítko, Možnost nastavení, Weather, Nastavení, Komunita, Široká možnost, Vzhled, AgregátorSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware