Webovou grafiku? – není problém…

Dnes se podíváme na program, který je určen převážně pro tvorbu webové grafiky a tímto programem je PhotoImpact od společnosti Ulead, která se na poli grafiky a to nejen webové pohybuje dost dlouho na to, aby její produkty byly více než dostatečně použitelné.
Program nese v názvu též podtitul Web studio Pro, což jistě svědčí o tom, že je určen převážně pro grafiku orientovanou pro webové stránky. Program je nyní k dispozici za 89 dolarů, což není cena v porovnání s konkurencí vysoká. V této verzi se oproti předchozím verzím leccos zlepšilo a některé funkce i přibyly. Program nepracuje na principu vrstev, jak je mnoho uživatelů zvyklých, ale na principu objektovém. Mezi námi, mě osobně (asi ze zvyku) připadá koncepce vrstev mnohem uživatelsky přátelštější, ale to by jistě bylo tématem pro diskusi.

PhotoImpact obsahuje mnoho různých modulů a součástí převzatých z jiných produktů od Uleadu, což mu přináší velké množství nejrůznějších rozšiřujících funkcí a efektů. Tyto jednotlivé funkce jsou nabízeny uživateli jednoduše a celkem intuitivně, což také patří k plusům (kdo by se kvůli jedné jednoduché funkci také „hrabal“ někde ve složitých několikrát se rozvinujících nabídkách?).

Mnoho kreslících možností a technik je spojeno s využíváním alfakanálu, tedy maskováním vrstev pomocí desítek až stovek vzorů z Easypalette. Tato velice praktická nástrojová paleta obsahuje mnoho kreslících stylů, světelných a reliéfových efektů, gradientů, retušovacích nástrojů atd. Tyto styly je možno stahovat do počítače pomocí Internetu. Ale Easypalette není podmínkou kreslení v PhotoImpactu. Můžete používat klasické štětce, u kterých lze definovat volby, jakými jsou například tvar, velikost, barva, průhlednost, textura. Některé efekty jsou zajištěny samostatnými kreslícími nástroji, jiné jsou tvořeny samostatnými efektovými moduly. Mezi ně patří např. efekt automatického zaostření, úpravy kontrastu a jasu, tvorba histogramů, pohrávat si můžete také s paletou barev a dalšími efekty, který je opravdu nepočítaně. Mimo jiné jsou také podporovány tablety, což ručně zdatným výtvarníkům také dost ulehčí práci.

Ke zjednodušení vybraných objektů pro web zde lze nalézt několik průvodců, které dokáží pomoci s tvorbou reklamních bannerů, nadpisů, tlačítek atd. Mezi velké množství možností programu patří mj. Background designer pro tvorbu pozadí, Button designer pro jednoduché vytváření tlačítek. Užitečným pluginem je také Image Map pro velice jednoduchou tvorbu tzv. klikacích map. Nástroj Slicer slouží k efektivní optimalizaci obrázku po jeho rozřezání a jeho exportu do HTML tabulky. Obrázky jdou samozřejmě také exportovat a tato funkce je také dost propracovaná. Dokáže při opravdu slušné zachované kvalitě obrázku o hodně snížit jeho velikost, což přispívá k jeho rychlejšímu načítání atd atd.

Co říci závěrem? Jde podle mého o velice kvalitní nástroj a i s přihlédnutím k jeho ceně lze tvrdit totéž. Určitě si najde uplatnění u profesionálních webdesignerů, a to nejen pro jeho mnohostranné využití. Zkušební verzi tohoto programu můžete stáhnout na domovských stránkách Ulead.

Diskuze (4) Další článek: Společnost RealNetwork uvedla na trh „Real One“

Témata článku: Jednoduchý nástroj, Nejrůznější tvar, Samostatná stránka, Efekt, Graf, Nejrůznější nástroje, Gradient, Jednoduchý tvar, Grafika, Problém, Slicer, Nen, Designer, Grafik, Jednoduchý princip


Určitě si přečtěte

Elon Musk podpořil Signal jako náhradu WhatsAppu. Aplikaci okamžitě zavalili uživatelé
Markéta Mikešová
WhatsAppElon MuskFacebook
Velký den pro Apple: Uvedl tři nové Macy s vlastním procesorem M1
Lukáš Václavík
PočítačeApple
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

Archivovat data do cloudu, na HDD, SSD, DVD, nebo Blu-ray? Co je nejvýhodnější?

** Kam doma natrvalo uložit data? Vyplatí se ještě optická média? ** Jaké kapacity disků a médií má smysl koupit? ** Cenovou výhodnost si ukážeme na příkladech s 2TB úložištěm

Lukáš Václavík | 118

Lukáš Václavík
ZálohováníÚložištěPevné disky

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5