Webkamera bez ostudy: Tipy na programy pro vylepšení obrazu z webkamery

Nutnost komunikovat prostřednictvím webkamer při home-office přinesla i nutnost podrobnějšího nastavení webkamer. K tomu pomůžou aplikace, které vylepší obraz, nahradí pozadí a pracují jako tzv. virtuální kamery.
Webkamera bez ostudy: Tipy na programy pro vylepšení obrazu z webkamery

Práce z domu a vzdálená výuka – hlavní důvody enormního nárůstu zájmu o webkamery a přidružený software, který se může postarat o kvalitnější obraz, jeho vylepšení novými prvky, nebo jen příjemnější rozhraní pro ovládání kamery. Každá aplikace pro videokomunikaci, jako je Google Meet, Microsoft Teams, Zoom nebo Skype, obsahuje základní schopnosti pro úpravu obrazu. Díky tomu lze nastavit základní parametry typu jas či kontrast, sytost barev, doostřování obrazu nebo vzdálenost ostření.

Virtuální webkamery

Nastavování přímo v komunikační aplikaci má velkou nevýhodu v tom, že se nevztahuje na globální nastavení webkamery. Pokud tedy skončíte s celofiremní videokonferencí na Microsoft Teams a připojíte se k malé poradě prostřednictvím Slacku, bude obraz opět v surové podobě tak, jak jej vyprodukují systémové ovladače.

I proto přijdou vhod aplikace, které úpravu obrazu provádí v režimu tzv. virtuální kamery. V tomto případě do aplikace doputuje signál z fyzické kamery připojené k počítači, dojde k vylepšení nebo doplnění o další prvky a dále je obraz distribuován jako další připojená kamera, byť pouze virtuální. Všechny další aplikace ji ale vidí jako obyčejné obrazové zařízení a tento vylepšený obraz tak lze použít v kterémkoli jiném programu, jenž webkamery podporuje. Navíc jde použít víc obdobných aplikací za sebou a do finálního komunikačního programu vybrat jako zdroj videa poslední článek tohoto řetězu.

Pokračování článku patří k prémiovému obsahu

Získejte neomezený přístup a Živě bez reklam už za 41 Kč měsíčně

Témata článku: Windows, Internet, Chrome, Android, Kamera, Skype, Microsoft Teams, Články z Computeru, GitHub, Google Meet, Webkamera, Slack, WebK, Aplikace, Počítač, Nastavení, Vylepšení, YouCam, Vylepšení obrazu, Obraz, Zachytávání, Pozadí, DroidCam, Videokonference, CyberLink YouCamV Česku jsou jen tři mobilní sítě, ale přes 70 operátorů
Lukáš Václavík
Virtuální operátořiOperátoři
25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

25 filmů, které musíte vidět, dokud jste ještě na světě. Víme, kde si je můžete pustit online

Vybrali jsme 25 jedinečných filmů napříč žánry a historií. Nabídnou to nejzajímavější ze světové i české filmové tvorby. Je to základní výběr, který byste podle nás měli vidět, pokud chcete mít přehled o kinematografii.

Vojtěch Malý
Filmy, které musíte vidět
Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Nejpirátěnější filmy: Co se teď nejvíc stahuje (aktualizace duben 2021)

Vzali jsme týdenní přehledy nejstahovanějších filmů, které se objevují na torrentech, a spojili je do jednoho žebříčku. Tohle jsou aktuálně filmy, které se na světě nejvíc pirátí.

Ondřej Králík
Filmy a seriály
Vývojář objevil po 25 letech nový easter egg ve Windows 95
Markéta Mikešová
Operační systémyWindows