WebImageGrab: Hromadné stahování obrázků z Googlu

Nechce se vám při hledání vhodných ilustračních obrázků či fotek přes Google podstupovat zdlouhavé proklikávání, stahování a ukládání? Automatizujte tuto činnost zdarma.

WebImageGrab je aplikace od jednoho německého nadšence, jejíž cíl je usnadnit uživateli stahování obrázků prostřednictvím vyhledávače Google. Hlavním přínosem aplikace je především zrychlení hromadného stahování a maximální zjednodušení celého úkonu. Program navíc tyto služby nabízí pro operační systémy Windows a Mac OS X a v lehce funkčně osekané verzi naprosto zdarma.

Černočerný program

Aplikaci není třeba jakkoli instalovat, takže po stažení z GigaManie a jejím rozbalení z archivu postačí spustit příslušný exe soubor. Ihned nato se vám zobrazí grafiky prosté okno, které navíc svůj strohý až nelíbivý dojem povzbuzuje plně černým pozadím. To je v okně skutečně dominantní, protože se zde jinak nachází pouze úzký sloupec s možnostmi vyhledávání a nastaveními programu.

Klepněte pro větší obrázek 
Temný stahovač.

To, že černé pozadí není až tak špatný nápad, poznáte v momentě, kdy začnete vyhledávat obrázky podle zadaného slova. Program automaticky začne stahovat nalezenou grafiku, přičemž celou operaci doprovází podařeným náhledem na právě získávané obrázky, které od uživatele odlétávají do ztracena. Stahování probíhá automaticky do té doby, dokud nedáte aplikaci příkaz k zastavení, resp. nevyčerpáte počet 30 obrázků, který je ve freewarové verzi konečným počtem pro jedno vyhledávání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ulétávání stažených obrázků do vzdálené nicoty.

Kolik jazyků umíš, tolik obrázků stáhneš

Stažené soubory se automaticky umístí do adresáře s programem, kde vytvoří samostatnou složku nazvanou podle slova, které jste použili k vyhledávání. Zde si pak můžete se soubory dělat, co uznáte za vhodné. Výběr obrázků lze před stahováním také určitým způsobem ovlivnit. Je možné zde použít filtry pro rozlišení, barevnost, obsah i typ souboru. I tady ovšem narazíte na jistá omezení vyplývající z osekání freewarové verze.

Klepněte pro větší obrázek 
Obsah složky po dokončeném stahování.

Velice zajímavou dovedností je obsažený jazykový překladač. Jednoduše si rozvinete jeho nabídku a označíte požadované cizí jazyky. Při vyhledávání podle klíčového slova v hlavním jazyce (nativně angličtina), dojde k automatickému přeložení tohoto slova do vybraných řečí. Zadáte-li tak vyhledávání slova girl, bude WebImageGrab vyhledávat obrázky rovněž pod hesly mädchen, jovena či děvuška atd. Pro každý jazyk zvlášť pak bude vytvořena příslušná složka v adresáři s programem. Omezení freewarové verze pak spočívá ve výběru nejvíce jednoho dalšího jazyku.

Klepněte pro větší obrázek 
Mnoho jazyků pro překlad.

Postačí freeware?

WebImageGrab je jednoduchá utilitka, která zdlouhavou a nudnou činnost dokáže zajímavým způsobem usnadnit. Již několikrát jsme narazili na omezení týkající se zde nabízené freewarové verze. Za jejich odstranění požaduje autor nemalou částku na úrovni 20 eur. Za tuto cifru již ale program výrazně ztrácí na své atraktivitě. K tomu je ovšem třeba jedním dechem dodat, že osekání bezplatné verze není natolik výrazné, aby to zkomplikovalo užívání aplikace i jejích dovedností.

stáhnout program WebImageGrab 7.5 Licence: open source, 5,3 MB
Autor: SAS21
Web programu: www.sas21.de


Témata článku: Software, GigaMania, Nemalá částka, Jazykový překlad, Obrázek, Stahování, Černá verze, Hromadné stahování, Girl, Požadovaná částka, Maximální zjednodušení, Zajímavý obsah, Automatický překlad, Zdlouhavá činnost, Free verze

Určitě si přečtěte

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

Tesla chce změnit nákladní dopravu. Její elektrický náklaďák má ohromující parametry

** Tesla představila elektrický kamion ** Má obdivuhodný výkon i dojezd ** Prodávat by se měl už za dva roky

17.  11.  2017 | Vojtěch Malý | 237

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

Dnes je Black Friday: Přehled slev na elektroniku a počítače

** Začala slevová mánie zvaná Black Friday ** Pozor, ne všechny slevy jsou opravdu výhodné ** Průběžně sledujeme slevové akce v počítačových e-shopech

22.  11.  2017 | David Polesný | 37

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

Google Mapy mají nový design. Líbí se vám víc než předchozí? Tady je srovnání

** Nový design Google Map přijde na počítače i mobilní telefony. ** Zaměřuje se na zvýraznění konkrétních míst, mapové podklady jsou mnohdy upozaděné. ** Lépe pracuje s chráněnými oblastmi a parky.

20.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 30

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

Microsoftu se invaze na Android daří, jeho launcher aktivně používá přes milion lidí

** Microsoft se zabydluje na platformě Android ** Nedávno představený launcher už používá milion uživatelů ** Je to stále jen zanedbatelný zlomek uživatelů Androidu, ale slibný růst

22.  11.  2017 | Vladislav Kluska | 35


Aktuální číslo časopisu Computer

Otestovali jsme 5 HDR 4K televizorů

Jak natáčet video zrcadlovkou

Vytvořte si chytrou domácnost

Radíme s koupí počítačového zdroje