Web RIAA opět pod útokem

Internetové servery Americké Asociace nahrávacího průmyslu jsou opět zasaženy útokem hackerů, kteří takto dávají najevo svůj nesouhlas s postupy RIAA proti výměnným systémům jako je Kazaa.
Servery RIAA dostaly v pátek poslední ze série zásahů v bitvě s hackery. Útok typu Denial of Service vyřadil z provozu server, který nesl webovou prezentaci Recording Industry of America Associacion. Hlavním impulsem k útokům je nesouhlas útočníků s tvrdým postupem RIAA vůči výměnným systémům, které umožňují sdílení souborů mezi připojenými uživateli. V reakci na útok RIAA vydala prohlášení, ve kterém oznámila, že vyšetřování útoku se ujala americká FBI a americká tajná služba US Secret Service.

Kromě vyšetřování se RIAA snaží ochránit své servery také častou změnou poskytovatele hostingových služeb, kterého změnila dvakrát za poslední dva měsíce, naposledy 29. ledna. Ale ani společnost Savvis, která nabízí školící programy pro boj s kriminalitou na internetu, nedokázala zajistit udržení serveru RIAA online.

Diskuze (17) Další článek: Acer TravelMate 230 - nové notebooky pod 40 000 Kč

Témata článku: Hlavní impuls, America Online, Secret


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte se, co zachytily na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 44

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

Na Zemi je nejtepleji za posledních více než 100 tisíc let. Co nám hrozí?

** Letošní červenec byl třetím nejteplejším měsícem od roku 1880 ** Teplota naší planety roste raketovým tempem ** Co lidstvu hrozí v období, které v minulosti nemá obdoby?

Karel Kilián | 70

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

Pojďme programovat elektroniku: Když už vás ten chumel součástek prostě nebaví

** Levné cetky z Asie stojí dolar ** Postavíte s nimi skoro vše od teploměru po spínač zavlažování ** Má to ale jeden háček. Bude to ošklivé a povětšinou nekvalitní

Jakub Čížek | 22


Aktuální číslo časopisu Computer

Jak vytvořit a spravovat vlastní web

Velký test herních klávesnic a DVB-T2 tunerů

Vše o formátu RAW

Vybíráme nejlepší základní desku