Weather Watcher 5.6.18

Zajímá vás, jaké počasí panuje v některém městě u nás nebo ve světě? Nemáte-li po ruce teploměr, výhled z okna či doporučení kamaráda, pomůže vám s informacemi o počasí program Weather Watcher. Každý, kdo tráví čas za okny se zataženými žaluziemi určitě ocení informaci o tom, že najednou začalo sněžit a krajina okolo kanceláře je po práci jiná, než ráno.
Plusy / minusy
+ výběr z různých sídel
+ přehledné zpracování
+ možnosti exportu
– čeština

Freewarový nástroj Weather Watcher ocení každý pracovitý uživatel, který netráví čas lelkováním, hraním karet a koukáním se z okna. Hlavu už od monitoru nemusíte otáčet ani v případě, že uslyšíte hromobití. Jednoduše se podíváte na program a hned budete vědět, co se venku děje.

Po instalaci a prvním spuštění programu je vám nabídnuta možnost upravit si jeho nastavení podle svých potřeb. Weather Watcher nabízí opravdu rozsáhlé nastavení roztříděné do několika záložek. Dovede startovat na požádání, stejně jako se spouštět zároveň se startem operačního systému. Kromě aktuálního stavu počasí vám zobrazí také předpověď na další období. Tu je možno získávat v pravidelném intervalu, nebo na uživatelův popud.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení je roztříděno do několika záložek 

K tomu, aby vám Weather Watcher ukazoval ta správná data, je zapotřebí nastavit sídla, pro která chcete předpověď získat. Úspěch s malými vesnicemi nečekejte, u velkých  měst je již situace lepší, program si samozřejmě poradí i s městy v České republice. Weather Watcher dovede zobrazovat celou řadu údajů, pokud jsou k dispozici: místo, stav počasí, teplotu, vlhkost, vítr, viditelnost, tlak, index UV záření, nejvyšší a nejnižší teploty, měsíční fázi, čas východu a západu slunce, a mnohé další.

Klepněte pro větší obrázek

Větší města v Česku většinou najdete

V nastavení programu si určíte, které z těchto informací chcete zobrazovat ve formě balónové nápovědy, a které si v případě zájmu přečtete přímo z programu. Tzv. balónová nápověda s informacemi o počasí se může zobrazit také sama od sebe – to v případě, že s změní hodnota, která je pro vás důležitá a máte tuto vlastnost zapnutu v nastavení programu.

Fahrenheit nebo Celsius?

Co bych u tohoto programu nečekal, jsou možnosti výstupu a zapisování do protokolu. Oba dva typy ukládání dat mají převolenou šablonu, kterou si v případě potřeby snadno změníte. Export textových informací do souboru tedy může bez problému vytvářet například soubory HTML. Pro fanoušky úprav vzhledu Windows může Weather Watcher poskytnout netradiční službu v podobě tapety na plochu, která bude zobrazovat vybranou část světa z pohledu satelitu. Tapeta je samozřejmě v zadaném intervalu aktualizována. Bohužel Českou republiku ani celou řadu jiných zemí jsem v nabídce nenašel, nicméně například pohled na Německo a západní část Evropy je řešen tak, že uvidíte bez problému Česko, Slovensko i část Ukrajiny.

Klepněte pro větší obrázek

Umístíte si na plochu netradiční tapetu?

Přestože je program vytvářen především pro angloamerické uživatele (soudě podle nabídky lokalit pro tapety na plochu), nezapomíná ani na ty ostatní. Výchozí jednotky Fahrenheita, míle za hodinu, míle a palce můžete nahradit za nám přirozenější metrické jednotky ze soustavy SI: stupně Celsia, (kilo)metry, hekto/kilopascaly a další.

Klepněte pro větší obrázek

Zvolte si měrné jednotky, které program použije

Kdy tu naposledy pršelo?

Jakmile máte nastavení programu za sebou, můžete jej začít používat. Nejčastěji bude odpočívat v systémové liště, odkud se v případě potřeby přihlásí pomocí balónové nápovědy (spíše tedy obdélníčku) s aktualizovanými informacemi. Tyto informace zobrazíte také po najetí ukazatelem myši na ikonku programu v systémové liště.

Hlavní okna Weather Watcher zobrazuje v příjemné grafické podobě veškeré výše zmíněné informace. Aktuální stav počasí je doplněn o předpověď na další dva dny. Výrazně je zobrazena aktuální teplota, nechybí naznačený směr větru a informace o tlaku vzduchu. Ve spodní části si můžete prohlédnout stavy počasí v uplynulých hodninách, případně si ověřit v jaké fázi je zrovna měsíc. Řada tlačítek umožňuje tyto informace změnit a přepíná vzhled programu na zobrazení statistických informací v tabulkové podobě.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní okno programu je velice přehledné

Dozvíte se tak například, jaké bylo počasí předevčírem či ráno a nebudete se muset trápit vzpomínáním. Zajímavý je pohled ze satelitu na vybranou část světa. Na obrázku jsou naznačeny hranice jednotlivých států pro vaši lepší orientaci. Obrázek se zobrazuje v samostatném okně.

Klepněte pro větší obrázek

Kdo nechce satelitní snímek na ploše, může si jej zobrazit v samostatném okně

Weather Watcher je k dispozici ve dvou verzích. Jestliže toužíte po změně jeho standardního grafického rozhraní, pak si můžete stáhnout rozšířený instalační balíček, který navíc obsahuje sedm dalších motivů vzhledu. Součástí bonusů je však také reklamní doplněk WhenU SaveNow.

Weather Watcher 5.6.18
Informace o počasí
stáhnout GigaMania.cz
výrobce Mark Singer
web www.singerscreations.com
cena zdarma
Diskuze (15) Další článek: Intel oznámil spolupráci se Sun Microsystems

Témata článku: Windows, GigaMania, Fahrenheit, Reklamní doplněk, Celsius, Vybraná lokalita, Satelitní karty, Tlak vzduchu, Předpověď, Naznačený směr, Malý satelit, Singer, Weather, Nejnižší hranice, Západní část, Předpověď počasí, Vzpomínání


Určitě si přečtěte

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

Co přijde po Netflixu a Amazonu? Tohle jsou streamovací služby, na které v Česku čekáme

** Rozhodujete se mezi Netflixem a HBO Go? Věřte, bude hůř ** Na trhu je mnohem víc ambicióznějších streamovacích služeb ** Některé by mohly do ČR zamířit ještě letos

Lukáš Václavík | 43

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

12 netradičních map České republiky, které jste ještě nikdy neviděli

** Tušíte, kolik je u nás hřbitovů a jak jsou velké? ** Dokážete si představit mapu českých řek a potoků? ** Udělali jsme to všechno za vás nad daty ČÚZK

Jakub Čížek | 10

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

Galerie: Podívejte se na čínský Linux, se kterým to na svých PC zkusil i Huawei

** Huawei se loni dostal do křížku s USA ** Začal to proto zkoušet s konkurenčním operačním systémem ** Jmenuje se Deepin a před pár dny se dočkal nové verze

Jakub Čížek | 46

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

Deset kotev, které i v roce 2020 táhnou Android ke dnu

** Android existuje skoro 12 let a za tu dobu v mnoha směrech dospěl ** Dnes běží na sedmi z deseti telefonů, ale čemu za to vděčí? ** Našli jsme 10 kotev, které táhnou tento operační systém ke dnu

Karel Kilián | 165

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

Z rozmazané šmouhy krásná fotka. Takhle kouzlí nová umělá inteligence MyHeritage

** MyHeritage slibuje nejlepší neuronovou síť pro vylepšování fotek ** Funguje tím líp, čím horší fotku upravuje ** Otestovali jsme desítky různých snímků

Marek Lutonský, Lukáš Václavík | 36

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

Nejlepší programy z roku 2000: Další várka zapomenutých legend, které jste měli v PC

** Pokračujeme ve vzpomínání na prehistorické programy ** Pročetli jsme vaše tipy v diskuzi ** A všechny ty vykopávky spustili na Windows 2000

Jakub Čížek | 72


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize