Weather Watcher 5.6.18

Zajímá vás, jaké počasí panuje v některém městě u nás nebo ve světě? Nemáte-li po ruce teploměr, výhled z okna či doporučení kamaráda, pomůže vám s informacemi o počasí program Weather Watcher. Každý, kdo tráví čas za okny se zataženými žaluziemi určitě ocení informaci o tom, že najednou začalo sněžit a krajina okolo kanceláře je po práci jiná, než ráno.
Plusy / minusy
+ výběr z různých sídel
+ přehledné zpracování
+ možnosti exportu
– čeština

Freewarový nástroj Weather Watcher ocení každý pracovitý uživatel, který netráví čas lelkováním, hraním karet a koukáním se z okna. Hlavu už od monitoru nemusíte otáčet ani v případě, že uslyšíte hromobití. Jednoduše se podíváte na program a hned budete vědět, co se venku děje.

Po instalaci a prvním spuštění programu je vám nabídnuta možnost upravit si jeho nastavení podle svých potřeb. Weather Watcher nabízí opravdu rozsáhlé nastavení roztříděné do několika záložek. Dovede startovat na požádání, stejně jako se spouštět zároveň se startem operačního systému. Kromě aktuálního stavu počasí vám zobrazí také předpověď na další období. Tu je možno získávat v pravidelném intervalu, nebo na uživatelův popud.

Klepněte pro větší obrázek

Nastavení je roztříděno do několika záložek 

K tomu, aby vám Weather Watcher ukazoval ta správná data, je zapotřebí nastavit sídla, pro která chcete předpověď získat. Úspěch s malými vesnicemi nečekejte, u velkých  měst je již situace lepší, program si samozřejmě poradí i s městy v České republice. Weather Watcher dovede zobrazovat celou řadu údajů, pokud jsou k dispozici: místo, stav počasí, teplotu, vlhkost, vítr, viditelnost, tlak, index UV záření, nejvyšší a nejnižší teploty, měsíční fázi, čas východu a západu slunce, a mnohé další.

Klepněte pro větší obrázek

Větší města v Česku většinou najdete

V nastavení programu si určíte, které z těchto informací chcete zobrazovat ve formě balónové nápovědy, a které si v případě zájmu přečtete přímo z programu. Tzv. balónová nápověda s informacemi o počasí se může zobrazit také sama od sebe – to v případě, že s změní hodnota, která je pro vás důležitá a máte tuto vlastnost zapnutu v nastavení programu.

Fahrenheit nebo Celsius?

Co bych u tohoto programu nečekal, jsou možnosti výstupu a zapisování do protokolu. Oba dva typy ukládání dat mají převolenou šablonu, kterou si v případě potřeby snadno změníte. Export textových informací do souboru tedy může bez problému vytvářet například soubory HTML. Pro fanoušky úprav vzhledu Windows může Weather Watcher poskytnout netradiční službu v podobě tapety na plochu, která bude zobrazovat vybranou část světa z pohledu satelitu. Tapeta je samozřejmě v zadaném intervalu aktualizována. Bohužel Českou republiku ani celou řadu jiných zemí jsem v nabídce nenašel, nicméně například pohled na Německo a západní část Evropy je řešen tak, že uvidíte bez problému Česko, Slovensko i část Ukrajiny.

Klepněte pro větší obrázek

Umístíte si na plochu netradiční tapetu?

Přestože je program vytvářen především pro angloamerické uživatele (soudě podle nabídky lokalit pro tapety na plochu), nezapomíná ani na ty ostatní. Výchozí jednotky Fahrenheita, míle za hodinu, míle a palce můžete nahradit za nám přirozenější metrické jednotky ze soustavy SI: stupně Celsia, (kilo)metry, hekto/kilopascaly a další.

Klepněte pro větší obrázek

Zvolte si měrné jednotky, které program použije

Kdy tu naposledy pršelo?

Jakmile máte nastavení programu za sebou, můžete jej začít používat. Nejčastěji bude odpočívat v systémové liště, odkud se v případě potřeby přihlásí pomocí balónové nápovědy (spíše tedy obdélníčku) s aktualizovanými informacemi. Tyto informace zobrazíte také po najetí ukazatelem myši na ikonku programu v systémové liště.

Hlavní okna Weather Watcher zobrazuje v příjemné grafické podobě veškeré výše zmíněné informace. Aktuální stav počasí je doplněn o předpověď na další dva dny. Výrazně je zobrazena aktuální teplota, nechybí naznačený směr větru a informace o tlaku vzduchu. Ve spodní části si můžete prohlédnout stavy počasí v uplynulých hodninách, případně si ověřit v jaké fázi je zrovna měsíc. Řada tlačítek umožňuje tyto informace změnit a přepíná vzhled programu na zobrazení statistických informací v tabulkové podobě.

Klepněte pro větší obrázek

Hlavní okno programu je velice přehledné

Dozvíte se tak například, jaké bylo počasí předevčírem či ráno a nebudete se muset trápit vzpomínáním. Zajímavý je pohled ze satelitu na vybranou část světa. Na obrázku jsou naznačeny hranice jednotlivých států pro vaši lepší orientaci. Obrázek se zobrazuje v samostatném okně.

Klepněte pro větší obrázek

Kdo nechce satelitní snímek na ploše, může si jej zobrazit v samostatném okně

Weather Watcher je k dispozici ve dvou verzích. Jestliže toužíte po změně jeho standardního grafického rozhraní, pak si můžete stáhnout rozšířený instalační balíček, který navíc obsahuje sedm dalších motivů vzhledu. Součástí bonusů je však také reklamní doplněk WhenU SaveNow.

Weather Watcher 5.6.18
Informace o počasí
stáhnout GigaMania.cz
výrobce Mark Singer
web www.singerscreations.com
cena zdarma
Diskuze (15) Další článek: Intel oznámil spolupráci se Sun Microsystems

Témata článku: Windows, GigaMania, Předpověď, Reklamní doplněk, Západní část, Vzpomínání, Naznačený směr, Tlak vzduchu, Nejnižší hranice, Singer, Weather, Předpověď počasí, Fahrenheit, Malý satelit, Celsius, Vybraná lokalita, Satelitní karty


Určitě si přečtěte

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

3D tisk pro naprosté zelenáče: Co vyrobíte na laciném stroji za pár tisíc korun

** Domácí 3D tisk je dnes už finančně dostupný prakticky všem ** Lacinou tiskárnu pořídíte za pár tisíc korun ** Jak vlastně tisk probíhá a jak navrhnout, co vytisknout

Jakub Čížek | 66

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

Windows 10 po čtyřech letech: Jsou populární, ale stále je to šílený kočkopes

** Windows 10 tu jsou už čtyři roky, první verze dorazila 29. 7. 2015 ** Desítky měly nahradit neúspěšnou řadu Windows 8.x ** I po letech však systém budí emoce a zůstává kočkopsem

Jakub Čížek | 111

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

Jak funguje kontroverzní program, který ženám krade plavky. Mají se čeho bát?

** Strojové učení ještě nepřitáhlo takový zájem jako na začátku prázdnin ** Ne, umělá inteligence nenašla lék na rakovinu ** Naučila se svlékat ženy nejen z plavek

Jakub Čížek | 34

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

13 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme třináct tipů a triků, o kterých možná (ne)víte

Karel Kilián | 30Aktuální číslo časopisu Computer

Speciál o přechodu na DVB-T2

Velký test herních myší

Super fotky i z levného mobilu

Jak snadno upravit PDF