COVID-19 | Waze | Navigace

Waze doplnil do mapy důležitá místa ke Covid-19. A odhalil zajímavá data

Když si potřebujete zjistit informace týkající se současné pandemie koronaviru, už pomalu nemusíte nic hledat na webu. Spoustu údajů zjistíte z navigačních aplikací - kam se nechat jet otestovat či kde žádat o hmotnou nouzi. Ukazují to Apple Mapy, Google Mapy a i Waze. Ten tento týden popsal, jak v 58 zemích světa doplňuje do svých map informace o místech, která mohou být pro lidi postižené pandemii významná. 

Společnost podle svých slov aktivovala krizový tým Waze, který je složen z interních zaměstnanců a kontraktorů, kteří spolupracují na doplňování mapy společně komunitou. Cílem je dodat údaje, které se regionálně liší, aby uživatelé v každé zemi dostali co nejpřesnější informace. 

Základem je dohledání cesty k testovacímu středisku, to přidal Waze již v březnu. Stačí vyhledat heslo „covid-19“ a aplikace váš pošle do nejbližší nemocnice či laboratoře, kde testy provádějí. Podobně to má nově fungovat, pokud potřebujete najít například sociální pomoc nebo potravinovou banku.

Aby byla zajištěna přesnost údajů, informace podle Daniho Simonse, šéfa veřejných vztahů ve Waze, pochází přímo od úřadů, protože každá země to má zcela jinak. Například v Itálii nejsou žádná veřejná místa k testování, kdo má podezření na nákazu, zavolá na číslo a zdravotníci mu test sami přinesou. To muselo být na mapě zohledněno. Instituce, které se na sdílení údajů chtějí podílet, mohou Waze kontaktovat přes formulář na webu. 

Aplikace také odhalila několik statistik, které firma za poslední týdny nasbírala. Uživatelé Waze podle nich v posledních týdnech jezdí o 60 procent méně, než v únoru. Největší propad zaznamenaly ty země, kde je nákaza nejzávažnější - Itálie, USA, Španělsko, ale třeba i Malajsie. Například v Itálii lidé jezdí podle Waze o 90 procent méně. 

Koronavirus online

Váš názor Další článek: NASA financuje projekt, jehož cílem je vybudovat v kráteru na Měsíci obrovský radioteleskop

Témata článku: Koronavirus, USA, Itálie, COVID-19, Waze, Navigace, Španělsko, COVID, Důležité místo, Aplikace, Pandemie, Apple mapa, Malajsie, Údaj


Určitě si přečtěte

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Šmírování kamerami Googlu: Koukněte, co šíleného se objevilo na Street View

Google stále fotí celý svět do své služby Street View. A novodobou zábavou je hledat v mapách Googlu vtipné záběry. Podívejte se na výběr nejlepších!

redakce | 1

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

Windows 10 May 2020 Update je venku. Odstraňuje hesla a přináší Linux

** Jarní aktualizace Desítek přináší dost novinek, jsou ale spíš menší ** Zlepšují se stabilita, rychlost i komfort ovládání ** Revoluce ve Windows 10 teprve přijde

Vladislav Kluska | 93

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

Nové názvy, upravený vývoj. Microsoft ukázal, jak teď bude vydávat Windows 10

** Podzimní vydání Windows 10 přinese jen minimum novinek ** Aktualizace ponese formální označení 20H2 ** Microsoft mění názvy v programu Windows Insider

Lukáš Václavík | 17

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

AR není ani po letech žádný trhák. Teď to zkusí Hybri, který svleče vaše kamarádky

** Rozšířené realitě i po letech chybí praktické využití ** Selhaly mobilní aplikace i AR brýle ** Floridské studio to proto zkusí přes bizarní erotiku Hybri

Jakub Čížek | 18


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest SSD s kapacitou 1 TB

Srovnávací test robotických vysavačů

Vybíráme nejlepší telefony na trhu

Jak zlepšit zvuk televize