Wattpad strhl mladé ke psaní příběhů. Teď jim umožní nechat si za texty platit

Služba Wattpad slouží k publikování kratších blogových zápisků a povídek. Po celém světě nabrala přes 70 milionů čtenářů, přičemž drtivá většina patří mezi mileniály či generaci Z. Nyní přichází s programem Wattpad Next, který skrze vlastní měnu umožní nakupovat jednotlivé příspěvky na síti.

Program je aktuálně v betaverzi a Wattpad sám vybírá na základě analýzy textu a čtenosti autory, kteří se mohou zapojit. Prozatím se to týká těch, kteří žijí v Kanadě, Velké Británii, Mexiku a na Filipínách, v příštím roce se ale počítá s dalším rozšířením.

Princip je pak jednoduchý. Čtenář si vybrané zpoplatněné příběhy může nakupovat buď jednotlivě (v případě, že série ještě není hotová) či jako celý balík u dokončených děl. Na Wattpadu totiž bývá zvykem díla buď kouskovat po menších částech či psát postupně po krátkých kapitolách.

Platba neprobíhá přímo, ale skrze vlastní mince, funguje zde tedy jakési nabíjení kreditu s převodem. Cílem je získat jak další peníze na provoz služby, tak umožnit autorům vydělat na textech peníze a třeba tím přilákat i kvalitnější a exkluzivní díla. Nyní je síť povětšinou plná textů pochybné kvality, některé to ale dotáhnou až do knižní či televizní podoby.

Zdroj: TechCrunch

Diskuze (4) Další článek: Bionické houby dokážou vyrábět čistou elektřinu

Témata článku: Sociální sítě, Web, Velká Británie, Blog, Mexiko, Blogování, Příběh, Dokončené dílo, Pochybná kvalita, Plný text, Drtivá většina, Plát, Kanada, Filipíny, Příští rok, Měna, Dílo, Celý balík, Čtenáři, Text, Psaní, Malá část, Str, Kvalitní dílo, Celý svět


Určitě si přečtěte

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 152

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment
Dalším gigabitovým hráčem bude ČEZ. Internet již poskytuje prvním zákazníkům
Lukáš Václavík
Poskytovatelé internetuPřipojení k internetu
Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Kudy proudí doprava? Na mapách můžete sledovat autobusy, vlaky, letadla i lodě

Současná situace cestování zrovna dvakrát nepřeje, kvůli covidu můžeme jezdit leda tak prstem po mapě. A nebo můžeme prsty nechat volné a koukat, jak po mapě cestuje někdo jiný. Díky otevřeným datům dopravních či přepravních společností je to hračka.

Lukáš Václavík | 10

Lukáš Václavík
Doprava
Technici nestíhají. Cetin dočasně přerušil zavádění VDSL bondingu
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu
Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

Google vymyslel technologii superpřesného GPS. Už ji podporuje Pixel 5 a dorazí i na ostatní telefony

** Kvalita GPS ve městech občas stojí za starou bačkoru ** Mohou za to odrazy signálu od okolních budov ** Google má jejich 3D model, a tak spolupracuje s výrobci GPS čipů

Jakub Čížek | 46

Jakub Čížek
NavigaceTechnologieGoogle