Vždyť vytvořit si aktivní menu je tak snadné

Otázkou tvorby aktivních nabídek odkazů pro webové stránky jsem se již jednou zabýval, nyní si vytvoříme něco podobného, ale stejně snadno jako minule. Přichází Sothink Sliding Menu.
Jak už bylo několikrát řečeno i napsáno, mít na svých webových stránkách pěkně udělanou, ale ne příliš nepřehlednou nabídku není nic špatného ani ošklivého. Právě proto společnost Sothink vytvořila a dala do „oběhu“ program s výstižným názvem Sliding Menu. Jedná se o program určený pro tvorbu Java appletů, které fungují jako rozbalovací (tedy aktivní) nabídky, jež lze doplnit různými efekty, a to nejen grafickými, ale i zvukovými.

Program sám nabízí několik předloh, které je možné do určité úrovně různě upravovat, takže výběr mezi různými kombinacemi efektů je více než dostatečný.

Klepněte pro větší obrázek

V konfiguračních oknech příslušejících k samotnému appletu nebo jednotlivým jeho položkám můžete definovat různé vlastnosti vzhledu menu od fontu, barev, zarovnání položek přes pozadí, nastavení eventuálního barvového přechodu až třeba po zvukové efekty. Stejně jako ve všech Java applet creatorech řady CutePage i SlidingMenu podporuje rollover efekty, t.j. MouseOver, MouseOut a MouseClick, kterými lze přesně specifikovat, co se bude dít po najetí myší či kliknutí na tlačítko nebo část menu.

Pokud si chcete program vyzkoušet, podívejte se na jeho domovské stránky, chcete-li si prohlédnout výtvory, které jsou již hotové, podívejte se na stránku Samples. Jestliže budete stahovat, trial verze má instalační soubor o velikosti cca 1,5 MB. Plná verze stojí skoro jako všechno od Sothinku 25 USD.

Diskuze (4) Další článek: Cena StarOffice 6 zveřejněna

Témata článku: Trial, Creator, Akt, Efekt, Dostatečná úroveň


Určitě si přečtěte

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na užitečné příslušenství k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Od drobností do USB až po routery a tiskárny

David Polesný, Stanislav Janů | 20

David PolesnýStanislav Janů
Příslušenství
Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

Vybíráme nejlepší monitory: Od úplně levných až po displeje na rozmazlování očí

** Vybrali jsme nejlepší monitory na práci i pořádné hraní ** Nejlevnější monitor s kvalitním panelem nestojí ani tři tisíce ** Rozlišení 4K a větší obrazovka už není nedostupný luxus

David Polesný | 31

David Polesný
Monitory
Microsoft pořád myslí i na odpůrce předplatného. Letos vydá Office 2021
Lukáš Václavík
Microsoft OfficeMicrosoft
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
Můžete mít dvakrát rychlejší VDSL? Mapa Cetinu ukazuje, kde je dostupný bonding
Lukáš Václavík
CETINPřipojení k internetu