AMD | Nvidia | Grafické karty

V září se dočkáme nových grafických karet Ampere od Nvidie i Big Navi od AMD

Nvidia sice už představila novou 7nm architekturu Ampere i s výsledným produktem v podobě modulu, karty a serveru s osmi moduly, ale zatím se jedná o řešení pouze pro podnikový segment. Na AMD se stále čeká, protože chystá uvedení hi-end modelů, které by měly konkurovat právě Nvidii.

Kvůli koronaviru se vše postupně posunulo natolik, že bychom se desktopových grafických karet s architekturou Ampere i „Big Navi“ grafik od AMD měli dle informací Digitimes dočkat přibližně ve stejném období – v září. V tomto období se navíc počítá i s tím, že AMD uvede nové procesory Ryzen 4000 s architekturou Zen 3.

Podzim by tak měl být pořádně nabitý velkými technologickými novinkami, protože nesmíme zapomínat, že Apple rovněž chystá nové iPhony a pravděpodobně i další hardware. Také se dočkáme nových herních konzolí Xbox Series X a PlayStation 5.

Nelze se tak divit i tomu, že TSMC už začalo s hromadnou výrobou čipů s dostatečným předstihem, protože poptávka bude velká jak po 7nm, tak i 5nm výrobní technologii, se kterou počítá Apple.

Na nové grafiky si ještě chvíli počkáme. Chcete-li ale novou kartu už nyní, v Computeru najdete megatest rovnou 21 modelů zastupující všechny čipy na trhu. Objednejte si tištěné nebo elektronické vydání na iKiosek.cz.

Váš názor Další článek: Týden mobilně 534: Kauza Huawei graduje, spekulace o Apple Glass a rentgenové vidění v mobilu

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , , , , ,