Výzva: hackněte Microsoftu server

Neděláme si legraci, Microsoft vás k tomu přímo vybízí. Zřídil totiž testovací server, kde se můžete pokoušet o průnik dle libosti.
Neděláme si legraci, Microsoft vás k tomu přímo vybízí. Zřídil totiž testovací server, kde se můžete pokoušet o průnik dle libosti. Na serveru Windows2000test jsou, jak je již podle názvu patrné, nainstalovány Windows 2000. Microsoft tento server nepostavil za firewall a chce ukázat, nakolik stabilní a odolný systém Windows 2000 jsou. Pro náruživé hackery jsou tam i pokyny, jak slušně hackovat server. Neznamenáto, že by Microsoft vytyčil povolené způsoby, ale spíše jde u uvedení etiky profesionálního hackera. Proto Microsoft třeba nedoporučuje server přetěžovat velkou záplavou paketů, protože by pak prostě zapnul jejich filtrování. Místo toho doporučuje, abyste dokázali vytáhnout nějaká zajímavá data ze serveru, které nejsou volně dostupná, prý je tam rozeseto na různých místech dostatek unikátních zpráv, které můžete získat jen po úspěšném průniku. Také jste vyzváni změnit něco, co byste změnit běžně nemohli, můžete se také zkusit přihlásit na některého uživatele, který je v tomto systému nastavený. Cílem prostě je najít tu zlatou cestičku, kudy se do systému můžete dostat.

Pokud nějakou skulinku najdete, máte ji poslat Microsoftu. Není ovšem vypsána veřejně žádná odměna za nalezení chyby. Server je nyní hodně zatížený, na to, že obsahuje v podstatě jen pár stránek je jeho odezva hodně pomalá. Na serveru je i diskusní fórum, které je nyní plné linuxových hlášek, má ale také zajímavou vlastnost: pokud do zprávy vložíte nějaké sprosté anglické slovo, bude v textu nahrazeno textem [beep]. Pochopitelně netřeba zdůrazňovat, že z toho mají všichni škodolibou radost a pípáním se to ve zprávách jen hemží.

Pokud máte chuť hackovat server Microsoftu běžící na Windows 2000 s chutí do toho.

Diskuze (10) Další článek: Nova vysílá z Internetu!

Témata článku: Microsoft, Windows, M/s, Pokyn, Microsoft Server, Výzva, Anglické slovo


Určitě si přečtěte

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

10 věcí, které nás štvou na Windows 10 a bohužel asi jen tak nepřestanou

** Windows 10 je na trhu 5 let, ale pořád má velké rezervy ** Ani desátá velká aktualizace, která vyjde na podzim, je nevyřeší ** Štvou nás Windows Update, Store, Nastavení atd.

Lukáš Václavík | 147

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Jak sestavit rodokmen. Z informací, které jsou na internetu

Podrobný návod, jak hledat ve starých matrikách informace o předcích a nemuset při tom ani vstát od počítače. Základy internetové genealogie.

Marek Lutonský | 59

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Nejlepší aplikace na předpověď počasí: Kde nejlépe zjistit, co zrovna chcete vědět

Obecných aplikací na předpověď počasí je nespočet, jenže často skončí jen u základní informace o počasí a nenabídnou odpovědi na řadu praktických otázek. A tak jsme si položili právě několik takových otázek a hledali aplikace či meteoslužby, které nám nejlépe odpoví.

Karel Kilián | 4

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

Filmové pirátství asi jen tak nezmizí. Když už musíte, stahujte bezpečně v Seedru

** Máme HBO Go, máme Netflix... ** Ale stejně krademe filmy a seriály ** Když už musíte, stahujte torrenty bezpečně v Seedru

Jakub Čížek | 141

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

Nvidia představila grafické karty GeForce RTX 3090, RTX 3080 a RTX 3070. Známe české ceny

** Nvidia uvedla nové desktopové grafické karty GeForce RTX 3000 ** Jedná se o modely GeForce RTX 3070, 3080 a 3090 ** K výrobě se používá 8nm technologii od Samsungu

Karel Javůrek | 67


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest televizí do 25 000 Kč

Nejlepší herní klávesnice

Srovnání správců hesel

Jak upravit fotky pro tisk