Microsoft | Windows 10

Vyznejte se ve vývoji Windows 10: Čeho jsme se dočkali a čeho ne?

  • Desítky vyšly před 5 lety a za tu dobu získaly spoustu funkcí
  • Mnoho funkcí ale nikdy nespatřilo světlo světa
  • Podívejte se, kdy Microsoft jednotlivé části uvedl a co Desítky (ne)umí

Desítky se za roky své existence neuvěřitelně proměnily a dospěly. Spousta funkcí přibyla, spousta zmizela a nemalý počet byl slíben, ale nikdy nepřišel. Pojďme se tedy podívat na to, jak se Desítky vyvíjely a co v nich je a není.

První opravy hned po vydání

Pokud si pamatujete vydání Desítek, tak jistě více, že hned pár měsíců po jejich vypuštění přispěchal Microsoft s „opravnou“ verzí, která nejen, že látala chyby, ale přinášela i funkce, které měly v systému být již od spuštění.

Desítky jako takové přišly se spoustou nových funkcí – moderní nastavení, centrum upozornění, nový Edge, Start a další. První verze, označovaná jako 1507 (číslo odkazuje na rok a měsíc vydání) pak byla záhy nahrazena verzí 1511, tedy November Update.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek 
Pamatujete? Takto vypadala nabídka Start v prvním Preview (vlevo), která se následně předělala v podobu, kterou bez větších změn známe až dodnes 

Ten přinesl předinstalovaný Skype, vylepšení pro Edge a nějaké ty hrátky s prostředím. Desítky byly totiž v té době ještě velmi čerstvý operační systém a spojení dvou různých prostředí bylo vidět na každém kroku. Nově také bylo možné aplikace z Microsoft Store přesunout na jiný disk či SD kartu.

A moderní nastavení se naučilo zobrazit využití disku – sice drobnost, tato funkce ale v následujících verzích systému přerostla v poměrně užitečného pomocníka.

Diskuze (40) Další článek: Vesmírná technika: Ruské nosné rakety Start využívají vojenské balistické rakety

Témata článku: Microsoft, Software, Windows, Linux, Android, Windows 10, Edge, Operační systémy, Microsoft Store, Aktualizace, Wi-Fi, Windows Update, Bluetooth, Steam, ARM, SMS, Skype, Cortana, Redmond, April 2018 Update, Windows Defender, Fluent Design, May 2019 Update, Fall Creators Update, October 2018 Update, Software na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

Sociální síť BeReal jde proti proudu. Žádné filtry a přetvařování, tohle má být čistá realita

** BeReal je novou hvězdou mezi sociálními sítěmi ** Ukazuje pouze všední realitu běžných dní ** Aplikace vám jednou denně dá dvě minuty na poslání vlastní fotky

Martin Chroust
BeRealMobilní aplikaceSociální sítě