Myši | Logitech

Vyzkoušeli jsme myš Logitech M650. Za méně peněz méně hluku a méně SmartWheel

Základní fakta vyčtete z článku, který jsme vydali při premiéře, dnes se zaměřím na poznatky z používání. Dlouhodobě pendluji mezi myší Logitech MX Master 3 doma a starou kabelovou Microsoft Basic Optical Mouse v2.1 v kanceláři. Sama o sobě není špatná a slouží spolehlivě, ale ten kontrast se špičkovým modelem od Logitechu mě překvapuje při každém přechodu.

Když Logitech představil M650 a v tiskové zprávě se chlubil kolečkem SmartWheel, začal jsem přemýšlet o upgradu. Jenže na první otočení je jasné, že není SmartWheel jako SmartWheel. Kolečko na levnějším modelu je …no prostě levnější. Jiný materiál, menší hmotnost a horší ložisko znamenají menší setrvačnost. Pro názornost:

Chybí také přepínání režimů SmartWheel, které známe z vyšších řad. Jediné „smartwheelovité“ na tomhle kolečku je jemné krokování, když otáčíte pomalu, a hladký chod, když otáčíte rychle. Sečteno a podtrženo, M650 beru od Logitechu jako lehké zneužití pojmu SmartWheel, nicméně na poměry běžných myší je kolečko v naprostém pořádku. Prostě jen nečekejte, že za výrazně nižší cenu dostanete to samé, jako v prémiové řadě MX.

A co další dva trumfy

Při premiéře lákal Logitech na tichá tlačítka a v tomto případě se teorii povedlo přetavit v praxi dokonale. Ze začátku je to trochu nezvyk, podvědomě jsme zvyklí, že k haptické odezvě patří i zvuk, typické myší kliknutí. Ale dá se zvyknout a pokud pracujete v kanceláři s dalšími lidmi, dokonce bych řekl, že je to nutnost.

Posledním zásadním trumfem je možnost volby. Na trhu jsou tři barvy, dvě velikosti a varianty pro leváky a pro praváky. Menší pro děti a dámy s drobnou ručkou, větší pro všechny ostatní. Myš je souměrná, uzpůsobení pro levou či pravou ruku je dané umístěním dvojice funkčních tlačítek. Pokud levák chytne myš pro praváka, prostě mu jen palec nesedne na tyhle dva buttonky, ale základní funkce myši může používat bez omezení.

Klepněte pro větší obrázek
Levá vs. pravá.
Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Malá vs. velká.

Options+

Tím se volně dostáváme k softwaru. Logitech ke svým periferiím roky dodává aplikaci Logi Options, nová M650 už vyžaduje novou verzi Logi Options+. Kromě základních věcí (rychlost kurzoru či scrollování, prohození funkce tlačítek) zde nastavíte chování tlačítek a kolečka v různých situacích.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Jedna aplikace obslouží více zařízení. Spárované mám dvě myši, aktivní je pouze ta právě zapnutá. Ukázka z nastavení a možnosti složitějších gest.

Dokonce si tohle nastavení můžete určit pro každou aplikaci jinak – je skvělé, že taková možnost je a někdo ji asi uvítá, já osobně to považuji za jistý způsob, jak si pořádně zamotat hlavu. Unikátní nastavení lze uložit k uživatelskému účtu a příště synchronizovat do nové myši/počítače, takže tyhle podrobnosti nemusíte řešit znovu.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Tohle bude patrně nejpoužívanější nastavení. Co při stisknutí dělá kolečko a funkční buttonky. Chování myši může být v každém programu trochu jiné.

Dva roky na jednu baterii

Na spodní straně je odsouvací kryt, který schovává USB přijímač Logi Bolt (hodí se, když váš počítač nemá Bluetooth) a baterii. V době nabíjecích akumulátorů to může působit nepatřičně, ale jestli vložená alkalická duracellka opravdu zvládne dva roky provozu (jak výrobce slibuje), nemám s takovým řešením sebemenší problém.

Sečteno a podrtženo. Za cca 1 100 Kč dostanete kvalitní myš, za kterou vám poděkují kolegové ve společné kanceláři. Je opravdu tichá, na jednu tužkovou baterii prý vydrží dva roky (za tři týdny testu jsem to nedokázal potvrdit či vyvrátit) a díky dodávanému softwaru můžete zefektivnit svoji práci. Jen nepočítejte s tím, že dostanete stejně kvalitní SmartWheel, jako u špičkové řady MX.

Diskuze (19) Další článek: „K válce s Ruskem došlo kvůli fosilním palivům,“ tvrdí ukrajinská vědkyně Svitlana Krakovská

Když navštívíte internetový obchod přes náš katalog zboží, Živě za to může získat provizi. Službu Zboží Živě provozujeme ve spolupráci s Heureka.cz.

Témata článku: Testy, Bluetooth, Peníze, Myši, Logitech, Tlačítko, Premiéra, Logi Options, Kolečko, Levá, Hluk, SmartWheel, Logi Bolt, Nastavení, Myši na Heureka.czSex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

Sex manželských párů? Jen výjimečně. Ložnice ovládnou roboti s umělou inteligencí

** Sex manželských párů jen při zvláštních příležitostech. ** Ložnice ovládnou sexuální roboti s umělou inteligencí. ** I to je jeden ze závěrů Mezinárodní robotické konference.

Filip KůželJiří Liebreich
RobotiSexUmělá inteligence
Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

Jak poznat, že máte možná hacknutý telefon? Toto je devět symptomů, které můžete pozorovat

** Jak poznat, že je váš smartphone hacknutý? ** Hledejte známky po nestandardním chování telefonu ** Stačí když telefon vydrží méně nebo topí i v klidovém režimu...

Martin Chroust
Jak...Malware
Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

Nastal pravý čas na výměnu telefonu. Jak poznat, že ten váš už dosluhuje?

** Jak poznat, že váš telefon má nejlepší dny za sebou? ** Vypadá potlučeně, má pavučinu nebo nedostává aktualizace? ** Ukážeme si, kdy má smysl jeho oprava, a kdy už jen koupě nového

Martin Chroust
Prasklý displejVysloužilý mobilSmartphony
Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony. Zákaz hrozí i v dalších zemích EU

** Patentové spory většinou ústí k tomu, že jedna z firem zaplatí ** Oppo ani OnePlus však nechtějí platit 2,50 EUR za každý telefon ** Firmy už v Německu nesní prodávat, a to může platit i o dalších trzích

Martin Chroust
NěmeckoPatentSmartphony
15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

15 praktických tipů a triků pro Mapy.cz, které možná neznáte

** Mapy.cz neslouží jen k zobrazení podkladů a plánování tras ** Nabízejí celou řadu dalších praktických funkcí a možností ** Vybrali jsme 15 tipů a triků, o kterých možná nevíte

Karel Kilián
Mapy.czMapyTipy