Apple | Automobily | Mapy.cz | Navigace

Vyzkoušejte Mapy.cz na palubním počítači. Stačí auto s podporou Apple CarPlay

Vyzkoušejte Mapy.cz na palubním počítači. Stačí auto s podporou Apple CarPlay

Pokud máte vůz s palubním počítačem, který nabízí propojení s iPhonem skrze systém Apple CarPlay, nově můžete na obrazovce automobilu testovat české Mapy.cz. Seznam se pochlubil, že konečně dostal zelenou a zve tuzemské řidiče k testování.

V souvislosti s CarPlay se pochopitelně objevily dotazy ostatních uživatelů, zdali mají Mapy.cz v plánu podporovat tak konkurenční a velmi podobný systém od Googlu – Android Auto.

Ten nyní nabízí na obrazovce palubního počítače Mapy Google nebo Waze, české Mapy.cz v něm ale nenajdete. Podle stránky podpory Seznamu je na vině samotný Google, který na této platformě nabízí pro navigaci výhradně svoje řešení.

Apple CarPlay a Android Auto používají k zobrazení a ovládání obrazovku palubního počítače automobilu, samotný software se ale spouští z běžného telefonu, který je k automobilu připojený skrze USB, nebo bezdrátově. Díky tomuto přístupu se software aktualizuje stejným způsobem jako jakákoliv jiná aplikace na telefonu a zároveň může být skrze telefon snadno připojený k internetu.

Systémy od Applu i Googlu už nabízí mnoho běžně dostupných vozů, které jsou vybavené palubním počítačem s pokročilejší obrazovkou.

Diskuze (18) Další článek: Záhada: Podmořská výzkumná stanice zmizela beze stopy

Témata článku: Google, Apple, Internet, Doprava, Automobily, Seznam.cz, iPhone, Mapy, USB, Mapy.cz, Navigace, Android Auto, CarPlay, Podpor, Palubní počítač, Telefon, Počítač, Obrazovka, Apple CarPlay, Česká mapa, Automobil, Seznam, ThreadsBezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

Bezpečnostní díra ohrožuje routery 17 výrobců. Na stupnici závažnosti má 9,9 bodů, útočníci už ji zneužívají

** Experti odhalili chybu, ohrožující routery nejméně 17 výrobců ** Útočníci tuto chybu začali aktivně využívat k instalaci botnetu ** Bezpečnostní nedostatek CVE-2021-20090 je velmi vážný

Karel Kilián
RouterHackingBezpečnost