Apple | Mapy.cz | Automobily | Navigace

Vyzkoušejte Mapy.cz na palubním počítači. Stačí auto s podporou Apple CarPlay

Vyzkoušejte Mapy.cz na palubním počítači. Stačí auto s podporou Apple CarPlay

Pokud máte vůz s palubním počítačem, který nabízí propojení s iPhonem skrze systém Apple CarPlay, nově můžete na obrazovce automobilu testovat české Mapy.cz. Seznam se pochlubil, že konečně dostal zelenou a zve tuzemské řidiče k testování.

V souvislosti s CarPlay se pochopitelně objevily dotazy ostatních uživatelů, zdali mají Mapy.cz v plánu podporovat tak konkurenční a velmi podobný systém od Googlu – Android Auto.

Ten nyní nabízí na obrazovce palubního počítače Mapy Google nebo Waze, české Mapy.cz v něm ale nenajdete. Podle stránky podpory Seznamu je na vině samotný Google, který na této platformě nabízí pro navigaci výhradně svoje řešení.

Apple CarPlay a Android Auto používají k zobrazení a ovládání obrazovku palubního počítače automobilu, samotný software se ale spouští z běžného telefonu, který je k automobilu připojený skrze USB, nebo bezdrátově. Díky tomuto přístupu se software aktualizuje stejným způsobem jako jakákoliv jiná aplikace na telefonu a zároveň může být skrze telefon snadno připojený k internetu.

Systémy od Applu i Googlu už nabízí mnoho běžně dostupných vozů, které jsou vybavené palubním počítačem s pokročilejší obrazovkou.

Diskuze (18) Další článek: Záhada: Podmořská výzkumná stanice zmizela beze stopy

Témata článku: Google, USB, Seznam.cz, Apple, Internet, Mapy.cz, iPhone, Doprava, Mapy, Automobily, Android Auto, Navigace, CarPlay, Česká mapa, Automobil, Threads, Apple CarPlay, Seznam, Palubní počítač, Počítač, Obrazovka, Telefon


Určitě si přečtěte

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

Google Coral: Raspberry Pi s čipem, který zpracuje 4 biliony operací za sekundu

** Je to velké jako Raspberry Pi ** Ale je to až o několik řádů rychlejší ** Dorazil nám exotický Google Coral s akcelerátorem Edge TPU

Jakub Čížek | 18

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

Nejlepší příslušenství k počítači. Tipy na osvědčené klávesnice, tiskárny, routery…

** Tipy na klávesnice, myši, routery, tiskárny, sluchátka a další věci k počítačům ** Poradíme, s jakými produkty neuděláte chybu ** Vybíráme jak příslušenství na běžnou práci, tak na hraní her

David Polesný | 20


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest: 20 powerbank s USB-C

Test: mobily do 3 500 Kč

Radíme s výběrem routeru

Tipy na nejlepší vánoční dárky