Google | Umělá inteligence

Vyzkoušejte Chimera Painter od Googlu, který pomocí A.I. vytvoří fotorealistickou obludu

Vyzkoušejte Chimera Painter od Googlu, který pomocí A.I. vytvoří fotorealistickou obludu

Nudíte se na homeofficu a všechny ranní cally s kolegy už máte za sebou? V tom případě pro vás máme jednu prokrastinační kuriozitu od Googlu. Jmenuje se Chimera Painter a jak už název napovídá, je to kreslítko nestvůr.

Ale trošku jiné než obligátní Malování ve Windows, toto totiž používá generativní neuronovou sít CreatureGAN, která podle předlohy sama dokreslí zbytek. V panelu s nástroji tedy sice máte hromadu barevných štětců, každý z odstínů ale představuje nějakou funkční číst nestvůry.

Růžová patří křídlům, fialová torzu, krk je zelný a tak dále. Tímto způsobem nakreslíte hrubé fyziologické kontury zvířete, načež klepnete na tlačítko „Transform!“ a neuronka jednolité barevné plochy doplní fotorealistickou texturou.

Klepněte pro větší obrázek
Chimera Painter generuje podle vaší předlohy fotorealistickou obludu

CreatureGAN funguje na principu  Generative Adversial Network. Nejsem si úplně jistý, zdali existuje nějaký široce uznávaný český překlad, v podstatě se ale jedná o techniku strojového učení se dvěma soupeřícími sítěmi.

Zatímco jedna síť generuje fiktivní data, druhá síť tato strojově vytvořená data porovnává se skutečnými a dává té první zpětně vědět, jak se ji dařilo. Postupným opakováním se celý systém zlepšuje a zlepšuje, až začne generátor vytvářet fiktivní data, která jsou téměř k nerozeznání od originálu.

Klepněte pro větší obrázek
V nitru běží neuronová síť CreatureGAN

Síť CreatureGAN se tímto způsobem na tisících ilustrací nejrůznějších draků a příšer naučila, jak taková typická příšera vypadá a my ji v Chimera Painteru pomocí návodných barev jen řekneme, které části příšery má nakreslit tak, aby (podle neuronové sítě) vypadal výsledek co nejlépe – tedy tak, jak si neuronová síť představuje, že by taková příšera podle jejího naučeného modelu měla vypadat.

Klepněte pro větší obrázek
CreatureGAN se na tisících ilustrací nestvůr naučila, jak vypadá obluda

Aplikace umožňuje i nahrát obrázek z počítače, pokud tedy použijete totožnou paletu barev, můžete si předlohu příšery vytvořit klidně i v Photoshopu apod. a teprve pak ji nahrát a dat síti za úkol vytvořit její fotorealistickou podobu.

Diskuze (3) Další článek: Téměř rychlostí blesku: Sluneční soustava vznikla za pouhých 200 tisíc let

Témata článku: Google, Umělá inteligence, Neuronová síť, Malování ve Windows, Ilustrace, Data, Paint, Obluda, Předloha, PříšeraRusko obviňuje astronautku NASA ze sabotáže Mezinárodní vesmírné stanice
Jiří Černý
Mezinárodní vesmírná staniceNASARusko
Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Nejvíc sexy holky ve filmech: 60 nejslavnějších erotických symbolů

Krásné ženy jsou pro mnohé erotické a sex symboly. Vybrali jsme ty nejslavnější z několika desetiletí filmové a seriálové tvorby. Najdete zde nejen fotografie, ale také název díla, které herečku proslavilo.

Marek Čech
Filmy a seriály
Tohle nejsou Jedenáctky, ale Linux. Windowsfx 11 opisuje opravdu důkladně
Lukáš Václavík
Windows 11Operační systémyLinux
Qualcomm slibuje bezztrátový přenos zvuku přes Bluetooth. Má nový kodek aptX Lossless
Lukáš Václavík
aptXBluetoothBezdrátová sluchátkaSluchátka
Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

Lék proti depresi za stokorunu snižuje riziko těžkého průběhu i úmrtí na onemocnění covid-19

** Klinická studie zkoumala vliv antidepresiva fluvoxamin na covid-19 ** Počet úmrtí souvisejících s covidem-19 klesl zhruba o 90 % ** Potřeba intenzivní lékařské péče se snížila zhruba o 65 %

Karel Kilián
COVID-19LékyDepreseMedicína
Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

Recenze Windows 11. Microsoft nás opíjí rohlíkem a omezuje použitelnost

** Oproti Desítkám významně stouply hardwarové požadavky ** Windows 11 mají nový vzhled, ale výrazně narušují workflow. ** Potěší vyhledávání, multitasking i rychlejší aktualizace

Petr Urban
Windows 11Testy