Vývojový nástroj Delphi 4 přichází na český trh

Delphi, známý vývojový nástroj od firmy Borland, dnes Inprise, je již možno dostat i na našem trhu, a sice ve verzi Delphi 4.
Delphi, známý vývojový nástroj od firmy Borland, dnes Inprise, je již možno dostat i na našem trhu, a sice ve verzi Delphi 4. Borland Delphi 4 je k dispozici ve verzích Standard, Professional a Client/Server, podporuje standardy CORBA a DCOM, Windows 98 a MS Back Office; rovněž podporuje Oracle 8.

Borland Delphi 4 je pokročilý vývojový nástroj, umožňující tvorbu aplikací pro větší podniky i menší firmy. Do tohoto nástroje byly implementovány nejnovější technologie, umožňující tvorbu vícevrstvých, distribuovaných aplikací pro podnikové sítě intranet i pro Internet. Zvláště pro Windows 98 je nástroj Delphi 4 vybaven řadou podpůrných funkcí, z nichž jsou v současné době některé unikátní.

Pro Windows NT je Delphi 4 vybaven dvěma novými funkcemi, a sice pro možnost tvorby aplikací, běžících na pozadí, a pro aplikace, mající možnost startovat zároveň s operačním systémem. Delphi 4 rovněž obsahuje podporu pro Microsoft Transaction Server — "čaroděje" pro tvorbu a šíření komponent MTS, čímž zabezpečuje správu transakcí v libovolné aplikaci.

Borland Database Engine pracuje nyní s MTS velmi snadno a MTS Deployment Wizard umožňuje vložení komponent do MTS jediným krokem. Delphi 4 obsahuje komponenty pro nativní přístup k MS SQL Serveru. Přímá podpora Delphi 4 pro Oracle 8 pak znamená, že podporuje tvorbu aplikací, pracujících s daty databázového stroje Oracle 8, včetně objektových relačních rozšíření.

Delphi ve verzi 4 již opouští boty sice vysoce produktivního prostředku, přesto prostředku pro vývoj menších aplikací pro Windows, a nazouvá se do možnosti tvorby víceúrovňových aplikací pro velké podniky, jejich intranet, ale i pro Internet.

Jednotlivé verze Delphi 4 jsou k dostání za ceny 5 220 Kč, 25 930 Kč a 113990 Kč. Borland Delphi 4 se prodává ve standardní distribuční síti firmy Inprise. Společnost Inprise nabízí možnost zájemcům o verzi Client/server možnost zápůjčky za úplatu této verze Delphi 4 na dobu jednoho měsíce.

Váš názor Další článek: Záplavy na webhouse

Témata článku: Windows, Trh, Nativní aplikace, Český trh, Intranet, Vývojový nástroj, Delphi, DEL, Back Office, Jednotlivá transakce, Jediný krok, Wizard, Vývoj


Určitě si přečtěte

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

Jak se šíří Covid v Česku: Čerstvá data, semafor PES, mapy okresů a obcí. Každý den aktualizované grafy

** Vývoj COVID-19 v Česku: nakažení, úmrtí, testovaní, hospitalizovaní ** Mapa podle okresů, přehled podle věku, situace v Evropě i ve světě ** Každý den aktualizované grafy a mapy

Marek Lutonský | 172

Marek Lutonský
COVID-19Koronavirus
Vodafonu se zhroutila kabelovka. Síť bývalého UPC má výpadky
Lukáš Václavík
VodafoneUPC
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Google chystá funkci, která z chytrého Gmailu udělá hloupý Gmail
Lukáš Václavík
SoukromíGmailGoogle
Uživatelé hlásí problémy s jednou z listopadových záplat pro Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10

Aktuální číslo časopisu Computer

Jak prodloužit výdrž notebooku

Velké testy: gamepady a inkoustové tiskárny

Důkladný test Sony Playstation 5