Visual Studio Code se pomocí pluginů tváří jako plnohodnotné IDE, ale ve skutečnosti je to ve spoustě funcionalit tak na půl cesty a nedá se to srovnat např. s JetBrains produkty. Ale jako editor je fajn.
Jo, jako editor je fajn... kdyz do nej nainstalujes resharper od jetbrains😀
Bez R# se vyvíjí blbě, s ním je to ale zase pomalejší. Prostě to brzdí, ve VS2017 to už při spuštění i přímo píše, kolik sekund "unresponsiveness" to způsobilo...
Jiste... "brzdi", protoze to indexuje kvuli funkcim, ktere VS nema. To da rozum.
to není "brzdí", je to znát. Někdy mi to dělá i to, že se skoro nedá psát, napíšu tři slova a není nic vidět, pak se to začne objevovat rychlostí tak znak za vteřinu. Ale to naštěstí tak často není. Ještě mají trochu nedoladěné cache, nedávno jsem zjistil, že zabírají 10GB místa, tak jsem to promazal.
Až na to, že Visual Studio Code je něco úplně jiného než Visual Studio a žádný Resharper pro něj navíc neexistuje.
Pardon, neznam vsechny MS produkty.
Visual Studio Code je porovnantelne napr. s Atom - https://atom.io/Upgradovatelny editor …Microsoft Visual Studio je porovnatelne s Jetbrains Rider.
A co tím chce autor říci? :)
I value you getting some margin to help me with this task. Without you, no part of this would have been conceivable. You're the real deal. https://lucarb999.com/
Jak dlouho trvá nyní instalace VS ? Vím, že když jsem kdysi instaloval VS 2008 až 2013 či jen jazykový balíček k nim, tak vše to byl nekonečný příběh.
Teď si už vybíráte co konkrétně chcete instalovat a VS jako takové může být i velice malé. Takže to fakt bude záležet co přesně chcete. Rozhodně bych ale čekal, že instalace jako taková bude značně rychlejší než v dávných dobách.
Díky za reakci. Ono to šlo i dříve si vybírat, ale jen instalace plné verze byla na hrozně dlouho a když ještě člověk instaloval do toho ještě nějaké doplňky od MS, tak to byla tragédie. Doplňky třetích stran byly zpravidla v pohodě.
Na běžném vývojářském notebooku s SSD a Core-i7 - cca 15 minut.
Vo verzii VS 2017 značne vylepšili inštalátor. Inštalátor je teraz viacvláknový. To znamená, že zatiaľčo jedno vlákno sťahuje obsah balíkov z internetu, druhé vlákno ich inštaluje. Konkrétny príklad, ako to urýchľuje inštaláciu. V okamihu, keď prvé vlákno doťahalo zo siete 3,2 GB dát, druhé vlákno už stihlo nainštalovať 45 percent balíkov. To je výrazné urýchlenie. Inštalátor je veľmi prehľadný, pokiaľ nemáte špeciálne požiadavky, zoznam funkcií vyberiete zopár klikmi.
A ako je ďaleko Linux target vo Visual Studio 2019Visual Studio 2015 Launches With Its Linux Targeting SupportWritten by Michael Larabel in Proprietary Software on 20 July 2015 at 11:29 AM Microsoft formally launched its Visual Studio 2015 integrated development environment today. While there isn't a Linux version of the client, from VS 2015 there is support for targeting Linux. https://www.phoronix.com/scan.php
Co se tim mysli? Jestli spustite VS na Linuxu? Ne, nespustite. Na Linuxu je dostupne MonoDevelop.Pro Linux muzete nicmene vyvijiet uz par let. Produkce mi bezi na Linux serverech. Vyvoj na Macu, fine-tuning na widlich, pac ReSharper.
Doufám že zapracují na výkonu.Dlouho používám VS2010 Expess a jsem na něj zvyklý. Jenže nedávno jsem potřeboval naprogramovat něco co využívá .NET 4.5, který tam už nejde "jednoduše" vybrat. Tak jsem sáhl po VS2017 Community a oproti VS2010 je dost pomalý. Hlavně ta kompilace. Ve VS2010 založím nový projekt konzolové aplikace, dám tam výpis hello world a spustím (ctrl+f5) téměř okamžitě (určitě je to méně než 1s) vidím černé okno konzole s výpisem. Jenže když jsem to stejné udělal ve VS2017 tak to něco asi tak 5-10s kompilovalo (nevím co, protože hello world je fakt jednoduchý program) a až pak se to spustilo.Tohle je podle mě dost mizerný výsledek. A hlavně zdržení, protože při programování jsem zvyklý věci testovat a při každé kompilaci čekat navíc těch pár vteřin je ubíjející, hlavně když jsem byl zvyklý na to že je to téměř instantně.
Pár sekund je ještě dobrý 🙂 A co takto velký projekt jehož zdrojové kódy jsou kolem 1GB...
A to je čo 1kiB je jedna strana A4 čistého textu1MiB je cca. tiisíc strán A4 čistého textu1GiB je cca. milión strán A4 čistého textu?
Ve zdrojaku muze mit prumerny radek tak 20 bytu. Takze 1 GB je nejakych 50 milionu radku kodu.
A například velikost .exe či nastavení debugeru?
To je sice pěkné, ale VS vždycky je po reálný vývoj použitelné až po X updatech, první verze jsou vždy dost nestabilní a hlavně jim nefunguje halda věcí. A doufám že konečně přejdou na 64bit. Protože 32bit verze je naprosto nedostatečná! Dost často tomu dochází paměť a díky tomu to padá...
Kolik tak míváte projektů v solution, že Vám dochází paměť?
Nejde o množství projektů, ale o velikost kódu a věcí s kterými najednou pracuji a odmítám na to každou věc mít puštěnou v jiné instanci VS, jen tak namátkou několik DB, pár připojení na Azure, ReSharper, různé další pluginy co mi usnadňují život.... A ono je pak skvělé když VS neprovede dotaz nad DB ale rovnou napíše OutOfMemoryException, VS u mě má běžně v RAM 2,2 GB a to už se mu nelíbí a začíná si stěžovat....EDIT: Ještě doplním VS má být nástroj a nemá si stěžovat že má málo RAM, prostě pokud to člověk používá tak mu to má usnadnit práci! A ne aby člověk musel alespoň 3x denně restartovat VS a čekat 10 minut pokaždé než se všechno načte
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 6. 2018 09:40
Nevím co si mám představit pod pojmem velikostí kódu (doufám, že né tisíci řádkové třídy), ale každopádně pokud máte problém při debugování a pracujete s nějakou velikánskou aplikací, tak pak je asi stěžování na nedostatečnou paměť kvuli 32 bit verzi v pořádku (pokud je vše správně navrženo).Každopádně za mě je standardní využití paměti u poslední verze VS zhruba mezi 0,5-1GB a když mam připojené VS k aplikaci, tak se pohybuje někde kolem 1,5GB. Co si tak pamatuju, tak jediné kdy mi to padalo na out of memory bylo někdy na začátku vývoje VS17, což už je hodně dávno. A projekt na kterém pracuji bych ohodnotil jako středně velký, takže možná proto nemám takovou zkušenost jako Vy.
Berte takže tam i jsou třídy s destitisíci řádky.. Jedná se o velký Legacy projekt který původně doputoval od .NETu 2.0 až po 4.7.. Sice nové věci za posledních 5 let jsou psány už normálně, ale ty nejstarší věci jsou fakt chuťovka 🙂 A přepsat to všechno je nereálné...EDIT: A původní tým programátorů co to psal byli prasata.... 😀
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 6. 2018 10:20
Tak to pak jó no.. My se naštěstí vydali cestou přepsání, protože kdo se má vyznat třeba v nějakém legacy xaml, který má 2 tisíce řádků. A přesně tak, původní projekt vznikl prý tak, že se vzalo 30 externistů a každý si hrál na svojí části písečku, tak jak se mu zachtělo. 3-[ 😀
Mam solution s 197 projekty (nekolik Gb cisteho kodu/textu) a RAM mi jeste nikdy nedosla. Vetsinou neprekroci 2Gb. "A původní tým programátorů co to psal byli prasata" jo to si o vas za 10 let budou rikat taky.
"nekolik Gb cisteho kodu/textu"Tak to bych teda chtel videt.
Rider jsi zkousel? https://www.jetbrains.com/rider/Pameti si sice ukousne dost, protoze indexuje vsechno mozne aby to bylo rychle, ale zase tam neni zadne omezeni na pouzitou pamet.
Buďte rád, že nepoužívate C++ Builder. Pracujem v tom už vyše 6 rokov a som z neho frustrovaný. Čo by som dal za to, keby mi vývojové prostredie padlo len 3 krát denne ! Bežne musím prostredie reštartovať 10 - 15 krát denne, môj osobný rekod je 58x ! A pritom tento nekvalitný produkt spoločnosť Embarcadero predáva za podstatne vyššiu sumu ako Visual Studio. Z nahlásených bugov sa opraví maximálne pár percent. Prostredie spolu s kompilátorom a debuggerom je na úrovni beta verzie, každú chvíľu buď padá alebo sa zasekne, takže jedinou možnosťou, ako pokračovať v práci je reštart. Niekedy si prostredie od užívateľa vypýta preventívny reštart. Preventívny reštart robím, ak mi za poslednú pol hodinu spadlo prostredie niekoľkokrát. Dôvodom je, že pri regulérnom ukončení si prostredie zapamätá nastavené breakpointy, takže ak o chvíľu zamrzne alebo padne, nemusím ich zdĺhavo nastavovať opäť. V špeciálnom adresári na disku mám neustále sa rozrastajúcu zbierku chybových hlášok C++ Buildera. Chlapče, buďte rád, že máte možnosť pracovať vo Visual Studiu. Čo by som ja dal za to, keby naša firma používala Visual Studio.
To žábou na prameni je ReSharper.
Je rok 2018 ne 1998. V tomhle stoleti uz nemame v jedny solusne trilion projektu ...
Názor byl 1× upraven, naposled 8. 6. 2018 13:11
Potvrďte prosím přezdívku, kterou jsme náhodně vygenerovali, nebo si zvolte jinou. Zajistí, že váš profil bude unikátní.
Tato přezdívka je už obsazená, zvolte prosím jinou.