Web | Internet Explorer | WordPress

Vývojáři Wordpressu přemýšlí nad ukončením podpory Internet Exploreru. Vyjádřit se můžete i vy

Wordpress patří mezi nejpoužívanější redakční systémy na světě a běží na něm miliony stránek. I proto si zakládá na podpoře široké řady prohlížečů. Nyní se ale uvažuje o ukončení podpory pro stařičký Internet Explorer. Vyjádřit se k tématu můžete i vy.

Celosvětové používání Internet Exploreru jako internetového prohlížeče klesá a již rok ukazuje Wordpress všem uživatelům upozornění, že by měli přejít na moderní prohlížeč. Přesto se ale najdou tací, kteří jsou na něm závislí. Většinou se přitom nejedná ani tak o běžné uživatele, ale spíše firemní zaměstnance, kteří jsou vázáni na software poskytnutý uvnitř organizace. Pro ty přitom může být často složité přejít na novější řešení.

Nápad s ukončením podpory tohoto prohlížeče v rámci administrace Wordpressu se tak aktuálně začal řešit napříč komunitou, která má právo se vyjádřit. Vývojáři jsou si totiž vědomi, že pro některé je přechod složitý, na druhou stranu vypuštění prvků nutných pro běh v rámci IE by zmenšilo objem nutného kódu. Ušetřilo by se přitom okolo 24 % přenášených dat, což by znamenalo vyšší rychlost webu pro uživatele.

To platí hlavně o nových prvcích, jako je např. nový editor příspěvků Gutenberg, který umožňuje editování a přidávání obsahu v blocích, se kterými lze dále pracovat. Kromě zmenšení velikosti by se také ulehčila práce vývojářům při implementaci nových funkcí. 

Aktuální diskuse řeší pouze zda podporu ukončit či nikoliv, případné technické detaily a komplikace se budou řešit až později.

Diskuze (47) Další článek: Proč se zatměla VY Canis Majoris, jedna z nejvíce extrémních hvězd ve vesmíru?

Témata článku: Software, Internet, Web, Internet Explorer, WordPress, Prohlížeč, Internetový prohlížeč, Uživatelé, Ukončení, Vývojář, Podpora, Ukončení podpory, Gutenberg


Určitě si přečtěte

Nová volitelná aktualizace opravuje více než 40 chyb v operačním systému Windows 10
Karel Kilián
Windows UpdateAktualizaceWindows 10
Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

Jak zaznamenat dění na obrazovce: našli jsme 5 nejlepších programů

** Nahrávat dění lze snadno a kvalitně i zdarma ** Některé programy zvládnou i streaming na videoservery ** U placených se dočkáte nadstandardních funkcí

Vladislav Kluska | 21

Vladislav Kluska
Nejlepší programySoftware
Japonci začali OLED panely tisknout ve velkém. Monitory zlevní a bude jich více
Lukáš Václavík
OLEDJaponskoMonitory
CZ.NIC bezplatně naděluje USB/NFC klíče. Jak jej získat?
Lukáš Václavík
CZ.NICeGovernment
Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

Týden Živě: On fakt dnes ještě někdo stahuje filmy z Ulož.to?

** Kauza Ulož.to a proč my dva už (moc) newarezíme ** Windows 10X existují, ale nabízí se otázka proč ** Nissan ukázal vizi kanceláře v podobě karavanu

Jakub Čížek, Vladislav Kluska | 155

Jakub ČížekVladislav Kluska
Týden ŽivěVideo
Korona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

Korona hra: zvládli byste pandemii lépe než naše vláda? Zkuste si to ve webovém simulátoru

** Máte pocit, že naše vláda nezvládá boj s koronavirem? ** Poradili byste si se situací lépe než Andrej Babiš a Jan Blatný? ** Zkuste si to v českém webovém simulátoru Korona hra!

Karel Kilián | 74

Karel Kilián
COVID-19ČeskoHry
Finanční správa tento měsíc spustí Moje Daně. Přiznání má být hračka
Lukáš Václavík
eIdentitaČeskoeGovernment