Prohlížeče | Edge | Doplňky do prohlížeče

Vývojáři už mohou publikovat doplňky pro nový Edge. Migrace z Chromu je téměř bez práce

Nová verze prohlížeče Edge se blíží a Microsoft aktuálně uvolnil možnost pro vývojáře publikovat své doplňky do Microsoft Store. Pokud přitom mají doplněk vyvinutý pro Chrome, nemusí jej ve většině případů skoro vůbec upravovat.

Obchod s rozšířeními pro Edge je nově zcela oddělený od Microsoft Store, který najdete ve Windows 10 a ze kterého se instalovaly doplňky pro předchozí verzi. Nově vás nastavení přesměruje na webovou stránku, podobně jako v Chromu a dalších prohlížečích, kde naleznete kompletní katalog. To je i z toho důvodu, že nový Edge bude dostupný jak pro Windows 10, tak i Windows 7, macOS a pro Linux. Přitom na žádné z platforem, vyjma první zmiňované, neexistuje Microsoft Store jako aplikace.

Klepněte pro větší obrázek 
Vývojáři se již nyní mohou registrovat k publikování doplňků pro Edge.

Pro většinu vývojářů, kteří již publikují doplňky pro Chrome, se nebude jednat o téměř žádnou práci navíc, vyjma nahrání do katalogu. Tím, že Edge je postavený na Chromiu, totiž sdílí i stejné jádro. Přesto má ale některá vlastní API, které mohou vývojáři využít. Pro registraci k publikaci rozšíření je nutné využít Partnerské centrum.

Microsoft se tak snaží, aby v době spuštění, které proběhne v lednu, bylo již v katalogu dostatek doplňků. Prozatím se jedná pouze o pár kusů převedených ze starého Edge. Díky kompatibilitě s Chromem lze ale očekávat, že se vše postupně zaplní.

Jak vypadá nový Edge? Podívejte se:

Diskuze (6) Další článek: České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

Témata článku: Software, Microsoft, Prohlížeče, Windows, Windows 10, Internet, Edge, Chrome, Windows 7, Microsoft Store, Windows 8, Doplňky do prohlížeče, API, Doplňky, Prohlížeč, Migrace, Vývojář, Katalog


Určitě si přečtěte

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

Co všechno se spouští se startem Windows a proč by vás to mělo zajímat

** Společně s operačním systémem se spouští řada aplikací a služeb ** Mohou mít negativní dopad na celkovou dobu startu Windows ** Jak získat kontrolu nad automaticky spouštěnými programy?

Karel Kilián | 59

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

** Rajče.net má odjakživa problémy s choulostivými fotkami dětí ** Student zlínské univerzity analyzoval jeho katalog ** Neuronová síť doposud prozkoumala 6 milionů snímků

Jakub Čížek | 73

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

USA rozdávají chudým dotované telefony s Androidem. Jsou z Číny a plné virů

** Chudí Američané mohou dosáhnout na dotovaný mobil ** Jeden takový rozdává třeba tamní Virgin Mobile ** Má to jeden háček. Je prošpikovaný malwarem

Jakub Čížek | 42Aktuální číslo časopisu Computer

Test 9 bezdrátových reproduktorů

Jak ovládnout Instagram

Test levných 27" herních monitorů

Jak se zbavit nepotřebných věcí na internetu