Prohlížeče | Edge | Doplňky do prohlížeče

Vývojáři už mohou publikovat doplňky pro nový Edge. Migrace z Chromu je téměř bez práce

Nová verze prohlížeče Edge se blíží a Microsoft aktuálně uvolnil možnost pro vývojáře publikovat své doplňky do Microsoft Store. Pokud přitom mají doplněk vyvinutý pro Chrome, nemusí jej ve většině případů skoro vůbec upravovat.

Obchod s rozšířeními pro Edge je nově zcela oddělený od Microsoft Store, který najdete ve Windows 10 a ze kterého se instalovaly doplňky pro předchozí verzi. Nově vás nastavení přesměruje na webovou stránku, podobně jako v Chromu a dalších prohlížečích, kde naleznete kompletní katalog. To je i z toho důvodu, že nový Edge bude dostupný jak pro Windows 10, tak i Windows 7, macOS a pro Linux. Přitom na žádné z platforem, vyjma první zmiňované, neexistuje Microsoft Store jako aplikace.

Klepněte pro větší obrázek 
Vývojáři se již nyní mohou registrovat k publikování doplňků pro Edge.

Pro většinu vývojářů, kteří již publikují doplňky pro Chrome, se nebude jednat o téměř žádnou práci navíc, vyjma nahrání do katalogu. Tím, že Edge je postavený na Chromiu, totiž sdílí i stejné jádro. Přesto má ale některá vlastní API, které mohou vývojáři využít. Pro registraci k publikaci rozšíření je nutné využít Partnerské centrum.

Microsoft se tak snaží, aby v době spuštění, které proběhne v lednu, bylo již v katalogu dostatek doplňků. Prozatím se jedná pouze o pár kusů převedených ze starého Edge. Díky kompatibilitě s Chromem lze ale očekávat, že se vše postupně zaplní.

Jak vypadá nový Edge? Podívejte se:

Diskuze (6) Další článek: České Rajče je stále plné dětských nahotin. Student pomocí A.I. analyzoval miliony fotek

Témata článku: Software, Microsoft, Windows, Internet, Prohlížeče, Windows 10, Edge, Chrome, Microsoft Store, Windows 7, Windows 8, Doplňky do prohlížeče, API, Migrace, Katalog, Prohlížeč, Doplňky, Vývojář


Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Megatest 24 PC zdrojů

Jak využít umělou inteligenci

10 špičkových sluchátek s ANC

Playstation 5 vs Xbox Series X