Microsoft | Edge | Windows 10

Vyvíjíte aplikace? Budete mít snazší život, protože WebView2 se stává součástí Windows 10

Na bázi Chromia už Microsoft vyvíjí Edge přes dva roky. Dostupný je pro mnoho platforem a aplikace rovněž smí využívat jeho vykreslovací jádro pro vlastní potřebu. Prostředkem pro přístup k aktuálnímu jádru je prvek Edge WebView2.

Pokud vyvinete aplikaci, která prvek používá, musíte s ní někdy distribuovat i WebView2 Runtime. Změní se to na jedné klíčové platformě. Microsoft oznámil, že prostředí začíná distribuovat do spotřebitelských zařízení s Windows 10. V Jedenáctkách se totiž už nachází a WebView2 Runtime zde platí za základní výbavu.

Až do této chvíle se prostředí přibalené k aplikacím dostalo na více než 400 milionů zařízení. Microsoft doufá, že bude využívané ještě víc, když se stane jednou z funkcí, které Windows 10 standardně poskytují. Z uživatelského pohledu jde o změnu neviditelnou.

Na firmy možná dojde také

Zato vývojáři a vývojářky budou mít snazší práci. Nebudou už totiž muset k aplikacím WebView2 Runtime sami přibalovat. Distribuci prostředí Microsoft zahájil 27. června a cílí na Windows 10 od verze 1803 v edicích Home a Pro. Firma sice explicitně mluví o spotřebitelských zařízeních, na spotřebitelské úrovni přitom podporuje už jen verze 21H1 a 21H2.

Distribuce nezahrne zařízení spravovaná organizacemi. Instalací WebView2 Runtime nedojde ke zdvojení souborů a požadavků na místo na úložišti – WebView2 a Edge totiž sdílí soubory. Nasazování v instalacích Desítek je řízený proces postupující ve vlnách. Případnou distribuci na firemní počítače Redmondští zvažují.

webview2.png
WebView2 mohou aplikace využít k vykreslování obsahu postaveného
na webových technologiích (obrázek: Microsoft)

Zdroje: Microsoft Edge Blog | Microsoft Edge Development / Microsoft Docs

Diskuze (5) Další článek: Vyhledávejte jako expert. Duckduckgo nebo Tineye zvládnou i to, na co je Google krátký

Témata článku: , , , , , , , , , , , , ,