Vytvořte si na CD vlastní startovací menu

Pokud například chcete vytvořit nějaký svůj projekt na CD a třeba ho dát někomu jako dárek, bude asi lepší, když ho po vložení CD do mechaniky přivítá nějaký příjemně vypadající dialog. V tom vám může pomoci právě tento program.
Jedná se o prográmek pocházející z ČR, a to konkrétně od autora jménem Pavel Vraj, který nese příznačný název CDStart. Co tento pomocník umí? S jeho pomocí dokážete snadno vytvořit samospustitelná CD pro různé příležitosti, kterých jistě každý vymyslí spoustu. Celý program vlastně funguje zcela jednoduše. Pokud si například vytvoříte svůj vlastní program, který chcete dát vyzkoušet nějakému známému, pak pro vás program vytvoří graficky zdařené okno s kompletní nabídkou úkonů, které můžete udělat.

Klepněte pro větší obrázek

Mezi další možnosti programu patří například možnost vytvořit si vlastní profily pro různé druhy CD, resp. jejich obsahů, možnost vytvořit multiboot CD a mnoho dalších možností, na které jistě každý uživatel snadno přijde díky snadnosti a intuivitě ovládání. Každopádně se jedná o aplikaci, která se řadí mezi freeware, takže si ji můžete bezplatně nejen vyzkoušet, ale i používat. Pokud byste o toto měli zájem, můžete si z domovské stránky stáhnout instalační soubor programu, který má velikost nějakých 166 kB. Jen dodám, že program vyžaduje mít nainstalovaný IE, což ale dnes není tak problematická záležitost.

Diskuze (2) Další článek: První benchmarky Centrina (Banias)

Témata článku: Download, Instalační CD, VLA, Různé druhy

Určitě si přečtěte


Aktuální číslo časopisu Computer

Test 6 odolných telefonů a 22 powerbank

Srovnání technologií QLED a OLED

Měřte své sportovní výkony

Sady pro chytrou domácnost